Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

UAHAHA-HAHA-HAHAHAHA-HAHAAAAAA...!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Sori [?]to se smijem, al zami[?]ljam ti facu kad si to skuĹžio.
A zami[?]ljam i facu onome ko je to napravio :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ĺ to se ti?e ?itanja, nikako da pro?itam onu Gavrielovu Posljednju svjetlost sunca ! Pro[?]ao sam sedamdesetak stranica i stao. Ne znam je li problem u meni, knjizi ili mjese?evim mjenama. Bit ?e da je u meni, jer imam ispit za dva tjedna, a ispitna literatura mi je deblja od Kayeve knjige, pa se jednostavno ne mogu koncentrirat na ne[?]to drugo. :!:
Kupio sam si prije koji mjesec "Kriptozoologiju" od Karla S. McEwana koju je Žiljak preveo pa ?u se malo zabavljat sa Tatzelwurmima i Ogopogoima.
BtW. Žiljak, odli?ni crteŞi! :headbang:

PS: jo[?] jedno pitanje, pa tko zna, nek odgovori. Postoji li osim "Svijeta zagonetnih sila", "Misterija svijeta" i "Kronike ?uda i misterija" jo[?] koja Clarkeova knjiga iz toga serijala? Odnosno, s tom tematikom?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ĺ to se ti?e ?itanja, nikako da pro?itam onu Gavrielovu Posljednju svjetlost sunca ! Pro[?]ao sam sedamdesetak stranica i stao.
Ja sam je pro?itala poprili?no brzo. Druga stvar da nisam ba[?] ostala jako zadovoljna, jer ta knjiga je previ[?]e sladunjava za mene.
At last, the stars are finally right...
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Dagon wrote:Ja sam je pro?itala poprili?no brzo. Druga stvar da nisam baš ostala jako zadovoljna, jer ta knjiga je previše sladunjava za mene.
I second that.

Meni je stvar jednostavno prazna. Nije me uop?e uvukla i ostavila dojam da sam upoznao svijet o kojem je pisao. Još uvijek mi je najbolja njegova knjiga Tigana, i ne zbog odre?enih scena kako bi neki mogli primjetiti.

Jednostavno je sve bilo dosta "živopisno" opisano i nosilo je odre?enu toplinu, ah da i Sarantski mozaik mi je bio jako dobar. Posljednja kap sunca mi je jednostavno blijeda. :dontknow:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: Kupio sam si prije koji mjesec "Kriptozoologiju"...

Legendarno Žiljkovo predavanje na SFERAkonu. Tko nije bio, ne zna što je propustio. :mrgreen:
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Kris wrote:Legendarno Žiljkovo predavanje na SFERAkonu. Tko nije bio, ne zna [?]to je propustio. :mrgreen:
Legenda je onaj koji ga je cijelog preslusao! :) To je valjda bilo jedino predavanje ciji se trenutni status pratio kroz tri ili cetiri biltena.
Ja sam odustao negdje pocetkom drugog dana :oops:
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Legendarno Žiljkovo predavanje na SFERAkonu. Tko nije bio, ne zna [?]to je propustio. Mr. Green
Ja, na Şalost nisam slu[?]ao to predavanje, ali Žiljak je jedan od razloga zbog kojih sam kupio knjigu. Gledao sam ga u "Na rubu znanosti" kad je bila ta tema i tu je spomenuo da prevodi doti?nu knjigu. A kako me Nessieji i Bigfooti zanimaju, odlu?ih ju kupit. :blob:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

SAMSUILUNOV OTAC je napisao/la:
Ĺ to se ti?e ?itanja, nikako da pro?itam onu Gavrielovu Posljednju svjetlost sunca ! Pro[?]ao sam sedamdesetak stranica i stao.
Ja sam je pro?itala poprili?no brzo. Druga stvar da nisam ba[?] ostala jako zadovoljna, jer ta knjiga je previ[?]e sladunjava za mene.
Ja sam do sada od Kaya pro?itao Tiganu i Pjesmu za Arbonnu, pa sam nekako navikao na dublje opisivanje doga?aja u njegovim pri?ama. Imam dojam da je Posljednju svjetlost pisao nekako na brzinu. Nikako se ne mogu udubiti u taj svijet. Ali, kao [?]to rekoh, vjerojatno je stvar u meni i u?enju za ispit. :dontknow:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
the_ghost
Ewok
Posts: 36
Joined: 08 Feb 2006, 14:01
Location: Zagreb

Unread post by the_ghost »

Hedge Knight od Martina...
ban

Unread post by ban »

Bas sam jucer-prekjucer procitao Koncert Muharema Bazdulja. Da se procitati za sat vremena. Vrlo zanimljiva knjiga o Bosni, svijetu, glazbi i nogometu koji je vazniji od nogometa. Procitao sam ovih dana i Pravila privlacnosti Breta Eastona Elisa. Knjiga koja prikazuje isprazne osamdesete na vrlo povrsan nacin sto je pun pogodak. Ne znas gdje je izrazajno sredstvo a gdje fabula. Zivot nema smisla i sve je super ako ja za to ne marim a ne marim. Dopale su mi saka i Bistuanska kronika ovdje spominjanog Ante Zirduma te Slijepe ptice ovdje prisutnog A. Ziljka.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:
Legendarno Žiljkovo predavanje na SFERAkonu. Tko nije bio, ne zna [?]to je propustio. Mr. Green
Ja, na Şalost nisam slu[?]ao to predavanje, ali Žiljak je jedan od razloga zbog kojih sam kupio knjigu. Gledao sam ga u "Na rubu znanosti" kad je bila ta tema i tu je spomenuo da prevodi doti?nu knjigu. A kako me Nessieji i Bigfooti zanimaju, odlu?ih ju kupit. :blob:
Dobro, ako sam ja razlog, onda ?e[?] biti jo[?] sretniji kad ti kaĹžem da sam knjigu zapravo sam napisao. Kako su me?utim u ZN odlu?ili da nisam dovoljno velika faca da mi ime prodaje knjigu (kao ni bilo koje hrvatsko, uostalom, jer takvi smo mi Hrvati), onda se izmislio Karl S. McEwan. A ja sam se onda i[?]'o zajebavat i potpisao se kao prevodioc. But, actually, to je moja knjiga.
A. Ziljak
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Aleksandar Žiljak wrote:A ja sam se onda i[?]'o zajebavat i potpisao se kao prevodioc. But, actually, to je moja knjiga.
To je posao! Nakon [?]to ti daju lovu kao autoru, traĹži[?] takodjer nofce za prijevod! :mrgreen:
Kad vec ne vjeruju tvom imenu, nek ti plate du[?]evnu bol...
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Aleksandar Žiljak wrote: Dobro, ako sam ja razlog, onda ?e[?] biti jo[?] sretniji kad ti kaŞem da sam knjigu zapravo sam napisao.
Vri-hi-hi-hiliiii? Skidam kapu! Vidi[?], sad, kad to znam, razmi[?]ljam kako sam moĹžda to mogao zaklju?it. Ne na osnovi kvalitete, jer knjiga mi je odli?na, nego na temelju nekih detalja. Npr., nema bilje[?]ke o piscu, a budu?i da je to stru?na knjiga pisca koji je kod nas nepoznat (ustvari, bilo gdje u svijetu, jel?), laik bi o?ekivao vidjet [?]ta je taj ?ovjek jo[?] napravio u Ĺživotu.
Ili, meni omiljeni detalj - jedan podnaslov odmah na po?etku knjige (ne znam ho?u li prekr[?]it autorska prava ako ga spomenem, pa da me ne klepne[?] tuĹžbom, ne?u ga navesti, ali ti ga zna[?], na str. 13). Koji bi se englez (ili [?]to je Karl ve?) usudio tiskati tako ne[?]to? Ovako, kad sam ga vidio, znao sam da knjiga ne?e biti suhoparna.:mrgreen: :mrgreen:

PS: Karl, ho?e li biti [?]togod o krakenima i ostalom morskom Ĺživlju?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: PS: Karl, ho?e li biti [?]togod o krakenima i ostalom morskom Ĺživlju?
Bit ?e, jednog lepog dana... Valjda...
A. Ziljak
Post Reply