Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Alastair Reynolds - Galactic North

Zbirka priča i novela smještenih u Revelation Space svemir. Reynolds se definitivno puno bolje snalazi u kraćoj formi.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Ubiq 8, Thomas Disch, "The dreams our stuff is made of". Ovo je tako čitko i napeto da uopće ne zaslužuje da se zove esej... Jedna od rijetkih stvari za koje će mi biti žao kad pročitam jer nema više...
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by poison »

niniane wrote:Meni je Speaker for the dead bio sjajan. Ne tako genijalan kao Ender's game, ali sjajan.
premisa na kojoj dalje knjige ("speaker for the dead", "xenocide", "children of the mind") počivaju je potpuno različita od prve knjige. meni je, ne znam zašto, "xenocide" apsolutno najdraža knjiga u serijalu.

inače, ne čitam ništa jer mi se mozak pretvorio u žvaku. pročitam tri stranice i onda se ne mogu sjetiti što je bilo na prvoj.
zadnje što sam čitala bila je carrigerova, s tim da sam odustala na pola one knjige s djetetom, jednostavno me previše udavila.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Sad kad napokon imam vremena, nemam vremena jerbo riješvam sve zaostatke iz zadnjih par mjeseci. Akad u tome nemanju vremena ulovim vremena, ondak dovršavam Sirius B, prije nego li mi se u kasliću materijalizira novi.

Problemi s prijevodima i tipfelerima su poriješavani, Sirius B je :thumbup: !
Randomness is strong with this one!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Vruće ljeto sam liječio hladnim svemirom: zbirkom The New Space Opera.
Čitao se i McDonaldov Dervish House s dodatnim bonusom; počeo sam ga čitati na povratku iz Istanbula, pa su mi skoro sve lokacije u knjizi i povijesne reference poznate :cheers:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Milena »

Pratchett/Baxter: The Long Earth. Sjajno.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Veselin Gatalo - Cafe Oxygen

Koliko mi je Geto dobro, toliko mi je ovo meh. Meeh. Meeeh. Dalo bi se raspravljati da tu ni nema baš neke radnje, pisac sretne elijena, elijen ga vodi u svoj birc, tamo se malo infodumpa o tehnologiji, malo o drugim rasama i puuuuno o ratu između dvije tuđinske vrste, pa se pisca onda vrati na Zemlju i...to je to. Ono, dan u životu esef pisca, samo umjesto što sjedi u kafiću i priča s frendovima iz kvarta on sjedi u tuđinskom kafiću i sluša predavanje iz povjesti. Ima par simpa detalja, naročito inventar kafića (i najbolji opis mode sedamdesetih koji sam do sada čuo, okovratnici do pupka, zulufi do okovratnika :lol2: ) ali overall ne da ne mogu neku poantu izvući nego ne znam što uopće reći više o romanu. Jedino ako sam neku suptilnu poantu gadno fulao. Mada mi je jako jako drago da sam prvo Geto čitao. Jer da sam čitao Cafe Oxygen, sumnjam da bih se tako brzo latio drugih romana. Ovako me sad zanima kakav mu je treći roman koji imaju u knjižnici.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

M. Zimmer Bradley - Mists of Avalon. Me love :D :love:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Istromancera... :lol2: Neke stvari su mi legle ko budali šamar (bez zlobnih komentara moliću!), i subjektivno ću biti objektivan i reći da mi se ovo čini jednom od boljih zbirki u zadnje vrijeme.
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Ajd' trkom u topik o Istromanceru i piši review kratki :cheers:

EDIT: zanemari, vidim da već jesi :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Brodolom kod Thule, svezak prvi - dovršio jutros, uskoro krećem na drugi svezak. Nije loše, samo brate, ubi me malo s onim esejima/pamfletima zamaskiranim u pisma Bezimenog kapetanu Kurčaginu.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Brumiko »

LordShaper wrote:Brodolom kod Thule, svezak prvi - dovršio jutros, uskoro krećem na drugi svezak. Nije loše, samo brate, ubi me malo s onim esejima/pamfletima zamaskiranim u pisma Bezimenog kapetanu Kurčaginu.
Drugi svezak je čista akcija. Ne pucačka, ne kao u filmovima, nego... ma, vidjet ćeš. ;)
Dobar roman. Šteta što autor nije malo efektnije poentirao ili osmislio nekakvo veliko platno zbivanja.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Da li je netko čitao Algoritmovo izdanje Vingejeve Vatre nad dubinom, valja li prijevod?
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Brodolom kod Thule, part deux - jep, definitivno više akcije. Nije loš roman(čina)...nije u rangu Nul Efforta ali nije daleko...

Pročitao sam i Željeznu hordu, da malo odmorim od esefa (mislim da mi je trebalo sat vremena za zbirku,tako nešto :zubo: ), zgodne priče, naročito dobitnica Sfere...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply