Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Trenutno Sumrak od Štefice Majer. Načelno, tko je čitao išta od Barbare Cartland, ne bi mu Sumrak trebao biti nešto čudno. :kava:
A. Ziljak
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Dagi »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:(...) čitam Kingov On Writing - odlično štivo!
Čitao. Korisno. Jedino što Stevo naglašava kako priča treba teći na način da autor ne mora (ili ne treba znati) kako će završiti. A to se kod Steve Kralja često i vidi.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Dagi wrote:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:(...) čitam Kingov On Writing - odlično štivo!
Čitao. Korisno. Jedino što Stevo naglašava kako priča treba teći na način da autor ne mora (ili ne treba znati) kako će završiti. A to se kod Steve Kralja često i vidi.
To, mislim da mu je to boljka. Ima dosta stvari koje nemaju završetak. Negdje to može biti upečatljivo, ali negdje se iz aviona vidi da nije mogao smisliti kraj. Kao što je slučaj s The Mist. Mislim da je za tu priču baš i rekao da nije imao pojma kako da ju završi, pa da ju ne pretvori u roman, jer je i ovako već bila jako dugačka, ostavio je open end. A ono što je Darabont napravio od nje, mnogo mi se bre sviđa. :D

Istu takvu boljku ima i Koontz. A s obzirom na njegovu megaproduktivnost i repetitivnost fabula, nekako se to još više ističe.

U biti je najmanji problem smisliti neku početnu fabulu (to Koontz jako dobro radi), ali ja sam više pobornik toga da znam kako će priča završiti prije nego ju počnem pisati. Ako ništa drugo, a ono da ju ne prepravljam sto puta kad ju napišem, jer sam prelijen za to.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Meni isto treba kraj, po mogućnosti na početku. Pun mi je disk stvari koje još nemaju kraja. :x
A. Ziljak
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by uglib »

Aleksandar Ziljak wrote:Trenutno Sumrak od Štefice Majer. Načelno, tko je čitao išta od Barbare Cartland, ne bi mu Sumrak trebao biti nešto čudno. :kava:
A ti si čitao Baricu?
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Počeo sam kompletirati sve Ubiqe, lijepo po redu, pa sam krenuo od prvog.
No sad mi je na policu uletio The Quantum Thief Hannua Rajaniemmia, pa krenuh u tom pravcu, kad ga već svi hvale.
Randomness is strong with this one!
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by galaxie500 »

Ako preživiš prvih pedesetak stranica, knjiga je super.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Aleksandar Ziljak »

uglib wrote:
Aleksandar Ziljak wrote:Trenutno Sumrak od Štefice Majer. Načelno, tko je čitao išta od Barbare Cartland, ne bi mu Sumrak trebao biti nešto čudno. :kava:
A ti si čitao Baricu?
Po službenoj dužnosti. I začudio se koliko je u odnosu prema/među likovima Štefica pokupila od Barice i vjerojatno sličnih spisateljica ljubića za sobarice. OK, napredovala je, junakinja joj ne muca svaki put kad dođe u povišeno energetsko stanje.
A. Ziljak
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

galaxie500 wrote:Ako preživiš prvih pedesetak stranica, knjiga je super.
Potpuno nevezano uz prvih pedesetak stranica, Finac je malo stavlje nnastranu dok ne pročitam neobjavljeni roman nepoznatog mladca koji obećava...
Randomness is strong with this one!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by proteus77 »

Trenutno se čita Lakuna (Žiljkova priča me zasad oduševila!), krenio sam malo s lakšom literaturom pa sam se bacio na Daenikena- pročitao Sjećanja na budućnost, čitam Povratak zvijezdama (ljeto je, pa kad ću ga čitat ako ne sad...), a čeka me i Ballardov Potopljeni svijet te Psihophor (kojeg moram se uvijek dobro koncentrirat da ne napišem Pishophor :lol: ) i zadnji UBIQ

Na kiosku kupio i Povjesničarku E. Kostove... to bude malo pričekalo.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Istrakonska zbirka, Deseti Krug.

Malo mi je Krušvar podbcio. Dvije priče, a samo jedan Andrija :lol:
Randomness is strong with this one!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by proteus77 »

Inače, pročitao sam Kapsulu. Pošto sam čitao jed(i)nu recenziju cijele zbirke, znao sam za MOGUĆI SPOILER twist na kraju KRAJ SPOILERA, međutim solidna minijatura. Čisto OK...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Napokon pročitao Lemov Solaris. Jako dobra knjiga. Jako dobra.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by proteus77 »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Napokon pročitao Lemov Solaris. Jako dobra knjiga. Jako dobra.
Pretpostavljam da si gledao film Tarkovskoga, jel ti bolji film ili knjiga? Meni je film odličan, iako ljudi govore da je dosadan :sleepy2:

Inače, knjiga je odličan lakmus-papir za maštu, ako možete zamisliti one mimoide i ostale "proizvode" Solarisa, onda vaša mašta može svašta :lol:
Post Reply