Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Nakon Miše neki dan, pali danas Kolumbo (maliq striptilinić edicija, mada vidjeh da to ekšli nije sve što je izdano već da ostatak ima i na netu, bemti ograničenje broja stranica, njurg), Dnevniq i friški Ponos vragova u vrlo shiny izdanju Fibre (vidio sam jednom izdanje u boji, crno-bijelo mi se više sviđa). Sve u svemu, dobro utrošene pare :kava:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Završio Kičmu noći. Nisam u dan i pol, nekako mi je odgovarao ležerni ritam pa sam u tjedan dana ali eto, gotovo je i mogu reći samo svaka čast, jako dobra kombinacija trilera i nadnaravnog horora. Također, ako je stvar s medijima i kriminalom u Srbiji samo upola onakva kakva je u knjizi prikazana :zbunj:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Zalihu Q stripova bolje polovice za koju nisam ni znao da postoji (zaliha, ne bolja polovica). Najbolji broj do sada, onaj koji je Macan morao popuniti svojim stripovima većinom jer mu je netko (kaže uvodniq) sjebao koncepciju. E hvala puno tome, tkogod bio :cheers:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by writer16 »

kao trebao bih u dva tri dana pročitati drakulu 2 i angeologiju,bumo vidjeli sve! :occasion9:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by galaxie500 »

Evo, danas sam dobio The Lifecycle of Software Objects, novu knjigu Teda Chianga, kraći roman ili novelu. Jedna od najočekivanijih knjiga godine (uz Iana McDonalda koji je ispunio moja očekivanja), najdulje je Chiangovo ostvarenje do danas. Chiangove dosadašnje priče sve su bile nagrađivane, i svaka je izazvala više diskusija od većine romana objavljenih te godine.
Nadam se da će i ova.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Čovjek koji je ubio Teslu
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Dagi »

Čovek koji je ubio Teslu čita se kao red "electropunka", red Lazarusa Longa. No, da ne spojlam... Osobno, dajem solidnu ocjenu četiri (na skali do pet, naravno); zašto ne čistu peticu? Eh, imam svojih razloga... Povijesnih.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Tanja.C »

The Adventures of Sherlock Holmes
Gledala film prije neki dan pa sam si zaželila još malo Holmesa. :notworthy:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Pročitao Čovjek koji je ubio Teslu. Neloše, sviđa mi se, ali mi je ono opsesivno zapisivanje svakog detalja u dnevnik (iako s razumljivim razlogom) pred kraj ubilo užitak čitanja...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Belzebubbles »

Moorcock - Elric od Melnibonéa.
Uzrokovano iznenadnim recidivom Hawkwind groznice, pa BÖC vrućice i onda laganim kopnjenjem bolesti uz Motörhead.
Uzrok recidivu!
Očekujem da mi Moorcock pruži kronično oboljenje. Sve manje je premalo (od svog tog hypea).
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Kako se smo počelo čitati poslije ljeta! :thumbup:.
(Izgleda da se pomalo izlazi iz reproduktivca...)

Mene nešto drže braća Rusi, tj Sovjeti.
Gledao sam Stalkera neki dan (znam neka veze s čitanjem, al eto... Rusi), čituckam Zoščenkove Humoreske (zgodno za čituckanje u prolazu), a čitam Mi od Zamjatina.

Harašo!
Randomness is strong with this one!
User avatar
Makovnjacha
Puppeteer
Posts: 122
Joined: 30 Dec 2008, 18:14
Location: oko Zagreba

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Makovnjacha »

Stalker mi stoji tu nadohvat miša već pola godine i nikak da nađem vremena pogledati ga :(

Sad se zabavljam čitajući Harrisovu Dead to the world (rekoh sebi: nakon što si pročitala sva Herbertova izdanja redom, vrijeme je za Harris :D
User avatar
arkturuz
Puppeteer
Posts: 152
Joined: 31 May 2006, 12:36
Location: Planet Zephulor

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by arkturuz »

Čitam treću Heinleinovu knjigu za redom. Nakon The Puppet Masters i Farnham's Freehold, sad sam na Time Enough For Love. Sve 3 sam kupio od lika na placu u Malom Lošinju (imao je dvije kartonske kutije SF romana iz 60-tih, 70-tih). Došao sam i drugi dan kupit još, al ga više nije bilo, a svi oni Asimovi i Silverberzi i Clarci i Heinleini su ostali tam :(
There's death from the beginning to the end of time
And I'm the cosmic champion and I hold a mystic sign
And the whole world's dying and the burdens mine
And the black sword keeps on killing 'til the end of time
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by galaxie500 »

Mammoths of the Great Plains od Eleanor Arnason. Prekrasno napisana novela (kao kratki roman, ne kao priča) o alternativnoj povijesti u kojoj su mamuti u Americi preživjeli do pedesetih godina prošlog stoljeća i o jednoj indijanskoj obitelji kroz generacije.
Već su mi se prije neke njene priče svidjele, no nijedna poput ove (izašla kao zasebna knjižica u kojoj je još jedan esej i intervju s bibliografijom).
Pročitao sam i par Analoga (od lipnja do listopada), te izvrsnu Reedovu priču na Clarkesworldu, zvanu The Cull.
Sad polako ponovo čituckam izvrsno napisani Ian MacLeodov roman The Light Ages, objavljen kad još steampunk nije bio u modi.
Mix Dickensa, fantasyja i steampunka.
Prije 6 godina, kad sam ga prvi put čitao, bio mi je izvrstan.
Post Reply