Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Ire »

od njega sam do sad pročitala samo Black Man i taj mi se svidio
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by suaco »

citam polagano fool moon od butchera, drugi dio dresden files serijala :) lajkam, malo je pulpasto ali je s tim ciljem i radjeno, ili se barem tako meni cini :D
Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti. (Zoran)
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by MadDog »

Audrey Niffenegger: Žena vremenskog putnika

Uzeo u knjižnici, povučen naslovom :lol2:, siguran kako se radi o SF-u :scratch: i onda dođem doma i pogledam naslovnicu i zgromi me potpis ispod naslove "Najljepša ljubavna..." i tu mi se smrači... :fuj: :nebu: i onda si mislim, wtf, give it a try... i sad nemrem stati... fućkaš kaj je u osnovi ljubić, ali je baš dobra... :lol:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Ire »

je ljubić ali navodno esefično
imaš i film
Instant Geek. Just Add Coffee.
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by galaxie500 »

Evo sam jučer dobio Dervish House od McDonalda (englesko izdanje malo kasni u odnosu na američko, Pyrovo, koje ima i ljepše korice, no ovo sam u preorderu platio 7 Eura, pa me baš briga za izgled).
Ako je u razini prethodnika, super.
Usput završio Analog od lipnja i počeo novi Interzone.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Bubba Zanetti »

Nakon sto godina ja konačno uspio nešto pročitat: :D

Stanislav Lem: Glas gospodara

Baš sam zarđao.

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Brumiko »

Pročitah House of Suns. Apsolutno veličanstveno. Vapi za nastavkom kojeg bi trebalo biti. Još jedna od Reynoldsovih knjiga koje dočaraju ogromnost Univerzuma. Roman ne spada u Revelation Space, podosta je vedriji od većine Reynoldsovog opusa i gotovo da nema njemu inače svojstvenih elemenata hororca.

Kako to izgleda i koji je opći dojam? Pa, dakle, uzmite Reynoldsov Revelation Space serijal (iliti klasičnu svemirsku operu, ali u stvarnom, našem, relativističkom univerzumu), dodajte malo Asimovljeve Fondacije i Robota pomiješanih s - Terminatorom (!), uspite u smjestu malčice Vingejeve Singularnosti i podosta Qeng Hoa, pomiješajte s puno Nivenovih Velikih Objekata, začinite s malčice optimizma i ponešto ljubavne priče i - servirajte toplo ili hladno. ;)
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nog »

G.R.R.Martin Dreamsongs I i II - retrospektiva priča do 2002. - vrlo isplativa investicija. Jedino što mi se ne sviđa je prva rečenica u drugom dijelu "My career is littered with th corpses of dead series." :puca:
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Belzebubbles »

Heinlein - Stranger in a Strange Land.
totalno mi je antipatično.
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by galaxie500 »

Nog wrote:G.R.R.Martin Dreamsongs I i II - retrospektiva priča do 2002. - vrlo isplativa investicija. Jedino što mi se ne sviđa je prva rečenica u drugom dijelu "My career is littered with th corpses of dead series." :puca:

Sreća da je mislio na TV serije. :lol:
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by galaxie500 »

By the way, Dervish House Iana McDonalda je dokaz da je dotični vjerojatno, uz Wolfea, danas najbolji stilist u SF-u.
Roman je izvrstan, a kad bih baš tražio dlaku u jajetu, rekao bih da su mi dva glavna lika (od šest) manje zanimljiva od ostalih, te da su mi teroristi malo neuvjerljivi, no kao i kod Bacigalupija, prekrasno pisanje, karakterizacija, tema, grad, sve mi je to daleko važnije od tih par stvari.

Sad sam pri kraju The Holy Machine Chrisa Becketta, Engleza čije su mi priče super (zbirka The Turing Test lani je osvojila britansku nagradu za zbirku u mainstream konkurenciji, pobijedio je i dobitnicu Bookera).
Roman je smješten u blisku budućnost, nekih pedesetak godina, sve države svijeta su teokratske, osim Ilirije, koja je utočište ateista i znanstvenika. Ilirija se nalazi negdje na granici Grčke i Albanije, a strani radnici u njoj su Grci, Albanci, Crnogorci,Makedonci, Srbi, Hrvati i drugi Balkanci. Dio radnje odvija se i oko Dubrovnika i Ploča, te se spominje i Korčula. Inače, roman bi se mogao zvati i The Windup Girl, jer je jedan od glavnih likova u romanu seksualna androidica koju glavni junak voda po pustošima Grčke dok je domaći ne zatuku. Vrlo zanimljiv roman.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Sandman »

Charles Stross - The Fuller Memorandum

Pročitah. Lako čitljivo, iako ponekad po mom mišljenju ima malo previše "infodumpova". Već sam prije polovice knjige skužio tko je krivac i što se događa. Ali svejedno vrlo dobro, solidna četvorka.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Kakva je u usporedbi s Atrocity Archives i Jennifer Morgue?
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Sandman »

LordShaper wrote:Kakva je u usporedbi s Atrocity Archives i Jennifer Morgue?
Možda za mrvicu slabije, jer kao što sam rekao vrlo brzo sam skužio što se dešava. Ali i dalje vrlo dobro. Preporučam.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply