Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

niniane wrote:
LordShaper wrote:Ursula Le Guin - The Dispossessed
Jedna od najboljih knjiga ever... *sigh*
da se citiram s jednog drugog foruma:

Završio 'The Dispossessed'. Još jedna knjiga koju kada netko počne lupetati da 'sf nije ozbiljan žanr, nema tu literarnosti' možete uzeti, dati mu ju u ruke, reći da pročita i kad ju vrati pročitanu maznuti ga njome po glavi i reći 'and now stfu.'

Madam Le Guin, bilježim se s štovanjem.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by poison »

moje inner child čita "tintenherz" cornelie funke za laku noć. (dugo već nisam podjetinjila, vrijeme mi je ;) )
utisci za sada: vrlo dječje. što je, s obzirom na to da čitam na njemačkom, i da mi je njemački zadnje tri godine na razini šestog osnovne - ustvari i dobro. :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Acrodyn »

Nakon što sam završio Simmonsov Illium/Olympus koji mi je ostavio gorak okus u ustima, vratio sam se Martinovim knjigama po treći put. Ovaj put sa svrhom da se zagrijem za seriju. ( i optimistično gledano novu knjigu.)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Ire »

čitam roman "Ja bit ću tu, na suncu i u sjeni" švicarskog autora Christiana Krachta
Europa je u plamenu. Kako bi svijet izgledao da se Lenjin iz egzila nije vratio u Rusiju, već komunističku revoluciju započeo u Švicarskoj?

Godine 2013. švicarska kolonijalna velesila pomoću afričkih vojnika vodi stoljetni rat u kojem nema pobjednika. Njemački cepelini bombardiraju centar moći Švicarske Sovjetske Republike duboko u Alpskom planinskom masivu. Ovo je priča jednog od brojnih Afrikanaca u redovima švicarske vojske o njegovoj potrazi za misterioznim odmetnikom Brazhinskim, koji nikako da poprimi opipljive konture...
dosta zanimljivo. roman, btw, možete osvojiti u nagradnoj igri :cheers:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by ratchet »

Duma Key. Stephen King. 900 stranica za hladne zimske dane. :D
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by galaxie500 »

Malo starog Dicka, Martian Time-Slip, i paralelno kraći roman u dva nastavka u Analogu (studeni i prosinac) To Climb a Flat Mountain G. Davida Nordleyja (avanturistički hard SF, ne baš zahtjevan).
U zadnjih nekoliko mjeseci čitam dosta toga od Dicka (neke i već pročitane stvari) i zaključak je da su i njegovi najslabiji romani i priče još uvijek bolji od velike većine današnjeg SF-a (ali i SFa općenito), posebice s vremenske distance.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Bahod »

malo ponavljm gradivo:
Marin: A Storm of Swords
Neil: American Gods
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by poison »

jacqueline carey - kushiel serijal, sad sam na trećem nastavku. više-manje zanimljivo, djelimično preskačem opise, zaplet mjestimično predvidljiv (mislim, u drugom poglavlju skontam gdje se arch-villain skriva, a oni ga traže dvije trećine romana!) - za sad obećava.

p.s.
napravila sam reviziju prošle godine. pročitala sam 50 i kusur knjiga (tri započela i ne dovršila) - ono što se mogu sjetiti. znači li to da imam previše slobodnog vremena? :D

p.p.s.
:off: bahod, kakve su ti to vračke s tim tvojim potpisićem, da mi uvijek pogodi browser?
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Trenutno gutam po 100+ stranica Stephensonova "Anathem" dnevno...a jučer si pribavio "The man in the high castle" :cheers:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Ire »

idemo dalje, nancy kress: steal across the sky

do ibera :cheers:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by davors »

Upravo dočitao "42/Pročitaj i daj dalje" Darka Macana. Jako sam zadovoljan, jako. Još da dobijemo knjigu bilješki uz priče...
*Istria is a state of mind*
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nazir »

Primio se americkog bogoslovlja od Gaimana :kava:
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by galaxie500 »

Završio Dr. Bloodmoney, u tijeku je Now Wait for the Last Year, pa po treći put Flow my Tears, te nakon toga A Maze of Death (to bi negdje do 10.1. trebalo biti pročitano). Znači, Dick i dalje.
User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Samuel »

Nice choice... You can't be envious and happy at the same time.
...ovdje Herzog...
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
Post Reply