Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Belzebubbles »

čita se Lem - "Nepobedivi"
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by jbt »

reko Dagi da prebacim, pa evo

Dakle, bio sam nesto bolestan u zadnje vrijeme, motao po bolnicama itd, pa sam imao dosta vremena za citanje. Nazalos, u bolnicama imas dosta vremena i za spavanje, pa nisam citao koliko sam trebao. Eto male liste knjiga, kojih sam procitao.

Hyperion, Dan Symmons - ovo je pljuska od kvalitete. Ubojito dobra knjiga i vjerojatno nema nista pametno sto mogu napisati ovdje jer ste ju svi vec citali, bla bla, kako to da ja nisam...e pa nisam, sta sad. I dalje je strava, mislim da cu ju opet procitati ove godine.
Fall of Hyperion, Dan Symmons - malo je meh knjiga. Okay za procitat, ima bitki u svemiru i na zemlji i oki doki dijaloga, al bog te ubio, sto ti odugovlaci i ubija u pojam nekim dijelovima. Ko fol je nastavak ove prije, al bas i nije.
Ender's Game, Orson Scott Card - takodjer blje. Vjerojatno poprilicno relevantna knjiga prije kojih 20 godina, al danas jednostavno nije. Nemam sta pametnije za rec osim toga, citat jednom.
Three days to never, Tim Powers - Powersova knjiga. Tko je citao Declare, u potpunosti ce kuziti ovu. Tko nije, valjda isto oce, al mu nece biti zabavno. Ili nece uopce. Neznam. Eto, to je Powersova knjiga.
Consider Phlebas, Iain M. Banks - bog te ubio, koja kvaliteta. Ova knjiga je sastavljena od facovitosti i kulerstva. I da znam, trebo sam to vec citat, di ja zivim. U rupi pod necime u necemu u Hobitonu, eto.

Idem dalje citat, na redu je B. Sterling, Distraction. Vec me knjiga nimalo ne zabavlja, a tek sam do str.20 dosao.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Belzebubbles »

Filip Hoze Farmer - "Dveri vremena"
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by writer16 »

mislim si upiknuti the host zadnji nastavk od stephen meyer autorice treš teen horor serijala o ono dvoje derleta koje se vole,vampiri i ta sra**a...... :kava:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

Ja ponovno pročitala Dlakovuka, čim kupim Jadnoroga krećem na to - a onda, SABLJA! :cheers:
... characters, personalities, stories and larps...
trooli
Hani
Posts: 59
Joined: 07 Nov 2008, 14:59

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by trooli »

...ja ću obrnuti red - sada Sablju pa kad kupim Dlakovuka i Jadnoroga ( u biti ovim pritajeno nastojim pridobiti stariju klinku na svoju čitalačku stranu da ne zaglavi na maminoj triler/krimić strani)...
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

He he... pa, ako Dlakovuk i Jadnorog ne uspiju u tome, nitko neće ;)
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by poison »

ovim pritajeno nastojim pridobiti stariju klinku na svoju čitalačku stranu da ne zaglavi na maminoj triler/krimić strani)...
koja velika očekivanja! umjesto da budeš sretan da mala čita išta osim titlova na tv-u i ok-ja/teena/ili koji već teenagerski časopis je in, ti bi još da čita po tvom guštu. :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Bubba Zanetti »

Pročitao Lois McMaster Bujold - Braća po oružju.
Nije mi se svidio roman, pa se bojim da ću preskočit Mileta Vorkosigana. Razočarao me je... štatigajaznam... mislio sam da je viši. :D :D

Prelazim zato u malo drugačije vode:
Carlos Castaneda - Orlov dar

Da vidimo kako se tope zidovi, što je s druge strane vrata i ... mhm, izgleda da sam nešto pomiješao. :zubo:

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nazir »

Bubba Zanetti wrote:Carlos Castaneda - Orlov dar

Da vidimo kako se tope zidovi, što je s druge strane vrata i ... mhm, izgleda da sam nešto pomiješao. :zubo:
Bit ce i gorih stvari, vjeruj mi :lol:
trooli
Hani
Posts: 59
Joined: 07 Nov 2008, 14:59

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by trooli »

poison wrote:koja velika očekivanja! umjesto da budeš sretan da mala čita išta osim titlova na tv-u i ok-ja/teena/ili koji već teenagerski časopis je in, ti bi još da čita po tvom guštu. :D
...pa sada tek nabada po slovima - do sada sam je "trovao" sa stripovima iz knjižnice i silno sam se začudio što iste rijetko iznajmljuju a mislio sam da to mlađa čitalačka populacija zapravo guta - konkretno Borovnicu smo prvi uzeli a viđam je već poduže na policama...
U zadnje vrijeme je uspavljujem sa "Pavo protiv Pave" i za sada prolazi - vrijeme je za širenje svijesti... :D
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Belzebubbles »

Lem - "Solaris"
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by uglib »

Bubba Zanetti wrote:Prelazim zato u malo drugačije vode:
Carlos Castaneda - Orlov dar
Kad se sjetim koliko sam vremena potrošila na Kastenedu... Toliko riječi, a tako malo rečeno. No, trebalo je pročitati i to. Najzanimljivije je da sam bila oduševljena Kastenedom dok sam gutala njegove knjige. Bilo je to u mojim mlađahnim danima. Kasnije sam postala kritična.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by uglib »

Pročitala Morganov Digitalni ugljik, ok je, zanimljiva radnja, više nego pristojno napisano, lako preradljivo u filmski scenarij, ali nisam pala na leđa od oduševljenja.

Ali me zato raspametila Fama o biciklistima Svetislava Basare. :cheers:
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Post Reply