Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Unread post by poison »

siroče, tko te natjerao? ja sam morala, ali nisam. bila sam ustvari šampion, došla sam čak do pete stranice - ostali su zapeli na petom retku. :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

to to o sartru???

ma meni je on lagan... lako se čita...barem ova knjiga...

ali ne osjećam ništa :x i nekako mi nema smisla... evo gnjaim se dugo vremena

ostalo jpš 50 stranica :scratch: :dontknow:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Unread post by poison »

da, ja to o mučnini. ali dobro, bijaše to prije 6 godina, i puno beowulfa, shakespearea, goethea i sličnih... vjerojatno bih sada pročitala pjevajući.
tada smo dvije curke i ja na lutriji izvukle mučninu za referat. ja pročitala 5 stranica, njih dvije 5 redaka, i od mučnine nismo mogle dalje :D. i napisale referat za blok sat (najbolji koji je profka čula, njenim riječima) i dobile petice ko kuće. :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Unread post by Milena »

Zeljko wrote:
ali ne osjećam ništa :x i nekako mi nema smisla...

Znači da reagiraš ispravno! :D

(Ja inače volim Sartrea... ali ja svašta čudno volim...)
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Millerovu "Rakovu Obratnicu". Vidio knjigu, pa reko da i to pročitam... Išlo mi je glatko i pri kraju sam, al se onda zaželjeh nečeg vedrijeg pa mi se prestalo dat čitat na par dana.
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

A ja dovrsio Svetskog putnika Davida Albaharija i krenuo u Mladost umjetnika Jamesa Jocyea (stari Å imićev prijevod). Tu je negdje i napola pročitani Idiot Dostojevskoga. A u pauzi se opustam rukopisom iz ladice magistra Žilj(a)ka... :P
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Unread post by poison »

kad već nabrajamo nežanrovske stvari, onda mi je spisak malo duži:
laurie r. king "o jeruzaleme" (simpa krimić)
joseph campbell "hero with a thousand faces"
northrop frye "fables of identity"
po ne znam koji put c. s. lewis "the chronicles of narnia"

i još skimming through:
leeming "the voyage of a hero"
frazer "the golden bough"
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Krvoje wrote:Millerovu "Rakovu Obratnicu". Vidio knjigu, pa reko da i to pročitam... Išlo mi je glatko i pri kraju sam, al se onda zaželjeh nečeg vedrijeg pa mi se prestalo dat čitat na par dana.
Obratnica je dosadna. Trebao si uhvatiti onaj Sexus-Nexus-Plexus serijal. Obratnica govori o njegovom životu kada je već došao u Europu, a ovo drugo ti govori o njegovom životu u Americi i dugotrajnim pokušajima traženja sebe, sve dok na kraju ne uhvati mjesto na brodu.

Zanimljiv pisac, iako moram priznati da sam ga se isprva uhvatio samo zbog kontroverze i zloglasnosti. Pročitao sam ono Sexus-..., i onda se uhvatio Obratnice. Ȓovjek ide u slojevima: malo događaja iz života, onda malo filozofije, i ponovno stvarnost.

Preporučam ti da nakon njega pročitaš Bukowskog, pa da sam zaključiš o (ne)originalnosti samog stila gospona Charlesa.

poison wrote:kad već nabrajamo nežanrovske stvari, onda mi je spisak malo duži:
Ja ne mogu čitati samo jedan žanr non-stop. Miješam stilove, doba, epohe i teme na tjednoj bazi, tako da mi je žao što se na Nosf-u ponekad ne uhvati i taj ostatak književnosti - sa zazorom označen kao non-sf.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Lovina 2 (Mamac) - Viktoria Faust

Počeo i... o da... mislim to pročitat do kraja. :D

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Gurdjieff - Susreti s iznimnim ljudima

Rekli su mi da je tip spaljen, ali toliko spaljenog nisam ocekivao. Opisana su neka njegova putovanja kroz Aziju i stvarno covjeka mora iznenaditi njegova snalazljivost i nagoni koji su ga nagonili na ta putovanja.
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Na rubu pameti (Krleža) , Kunderina 'Umjetnost romana' i Murakamijeva 'Tvrdo kuhana zemlja čudesa & kraj svijeta'.

tražim neki dobar esef , ali ništa novo zanimljivo u knjižnicama :dontknow:
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Sir John
Hani
Posts: 68
Joined: 22 Sep 2007, 17:36
Location: dva koraka do tamo

Unread post by Sir John »

Clarke i Baxter - Oko vremena - zabavna petljancija, ali nekako mi hladna zasad :?

Christian Bernadac - Gole lutke 3 - jedna od knjiga u serijalu sabranih svejdocanstava francuskih zatvorenika koncentracionih logora u ww2 - dosta zanimljiva prezentacija dogadjanja i jos zanimljivija (u odnosu na kontekst) protkanost 'francuskim' vizurama dogadjaja (npr. najveci dio francuza su radili 'dobra dijela', a taj je postotak znatno manji kod drugih...) - ovo mi vec peta iz serijala i jos ih ceka par na citanje - nije da se ne isplati ;)

Ursula Le Guin - Pricanja - za sada najzanimjivija od navedenih - stara dobra Ursula na malo 'zenstveniji' nacin - lingvistika kao znanstvena podloga mmmm mljac :P (malo je tanusna u obimu pa je pazljivo doziram :D)

i dve strucne koje nema smisla navoditi :x
kad vec biras idiota - neka bar bude plemenit...
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Sir John wrote:Christian Bernadac - Gole lutke 3
Ako to voliš, preporučam: Laurence Rees - "Auschwitz - nacisti i konačno rješenje". Prilično je vješto zamiješana doza grotesknih detalja (dotur Mengele) i povijesnih činjenica (kurioziteti o samom logoru i izgradnji).

Å to se tiče zarobljeničkih spika, meni je omiljen Rene Belbeniot - "Suha giljotina". Knjiga nije o 2. svj. ratu, nego o istinitoj priči zatvorenika u notornoj Francuskoj Gvajani. To mi je jedna od najdražih knjiga.
Omiljeni detalj - momak ti prevozi utekle zatvorenike preko rijeke, i pošto svi nose novce u rektumima - šaljivac ih zakolje i razdere im šupke (čini mi se kukom). Vampirom su ga zvali...
Uglavnom, topla preporuka!
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

michael crichton prey very good techno triler
henry james the auspern files tek počeo pa ćemo vidjeti iako ima malo nerazumljiv stil pisanja ali dešifrirat ću ja njega već
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply