Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Al Gore : Neugodna istina

Podnaslov. "Planetarna pojava globalnog zagrijavanja i sto u vezi s njom mozemo poduzeti"

Istina je stvarno neugodna, a Gore je prikazuje na jednostavan nacin da svatko moze shvatiti - velikim slovima, ogromnim fotografijama i velikim jasnim grafikonima. 100% znanstveno utemeljeno, savrseno jasno.
(Ima malo i kampanje, ali oprosteno mu je.)
Ova knjiga kao da je radjena da je dijele besplatno, skupa sa DVDom sa dokumentarcem, umjesto da je Algoritam prodaje po poprilicnoj cijeni.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

čitam od petera strauba in the night room u početku dosadna sad suuuuuuuuuper likovi su fora i mali twist na sredini knjige je dobro odrađen
e je li taj black house od stephena kinga novija ili starija knjiga nisam baš čuo za nju? gdje je se može nabaviti?
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Richard Morgan: "Digitalni Ugljik". Zabavan SF hard-boiled krimic. Junak je pravi tough guy. Zaplet se temelji na pohranjivanju ljudske osobnosti i "ukopiravanju" iste u stalno nova tijela, u romanu ima cyberpunka, puno koloniziranih planeta, ali je ipak sve kao u starim krimicima sa opakim privatnim detektivima, mafijom, pokvarenim bogatasima i ljepoticama..
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Unread post by Milena »

Charlie Stross: Glasshouse.
Dobra. Meni osobno ne tako dobra kao Accelerando, ali još uvijek jako dobra. No, al' ja volim Strossa, tako da se to možda i ne računa... znam da puno ljudi ima puno problema s njim... uglavnom, onima kojima se Accelerando nije dopao se izgleda ovo više sviđa...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

Sa sferakona sam donio naramak hrvatskog sf-a, oduševljen sam, pogotovo Macanom.
sorry zbog gramatike
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Završio sam "Geto" i nije loš roman.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

HPA 2: The Deathwreaker.

Fan fiction. Work in progress. 5-10 autora. Dobro napisano. Dosad napisano 500 kartica. Space opera. Problem je što sam dosad nadoknađivao i čitao sam svojim tempom, ali kad nadoknadim, morat ću čekati da se napiše ostatak, a predobro je da bih bio strpljiv.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Kurt Vonnegut Jr - Mehanički pijanino
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Bujold - "Ethan od Athosa"

preporučam svim dečkima za čitanje :lol: :angel:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Paralelno Krušvarove "Izbavitelje", pardon, "Izvršitelje" i Krležinih "Deset krvavih godina i drugi politički eseji".

A kod Krleže su neke stvari toliko aktualne, iako je pisano prije 80 godina, da se povremeno cerekam ko blesav, što zna biti problem ako se u tom trenutku nalazim u vlaku.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Izitpajn wrote:Paralelno Krušvarove "Izbavitelje", pardon, "Izvršitelje" i Krležinih "Deset krvavih godina i drugi politički eseji".
Auh, zanimljiva kombinacija... :pale:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

TB wrote:Richard Morgan: "Digitalni Ugljik". Zabavan SF hard-boiled krimic. Junak je pravi tough guy. Zaplet se temelji na pohranjivanju ljudske osobnosti i "ukopiravanju" iste u stalno nova tijela, u romanu ima cyberpunka, puno koloniziranih planeta, ali je ipak sve kao u starim krimicima sa opakim privatnim detektivima, mafijom, pokvarenim bogatasima i ljepoticama..
super ti je knjiga, pročitao sam je u par dana, ona scena sexa na steroidima je famozna(mislim super napisana, na to sam mislio :shock: ) ima ja mislim dva nastavka ali sve na eng možda pročitam kad dođem u zg na studiranje, uglavnom knjiga je super
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Ire wrote:Bujold - "Ethan od Athosa"

preporučam svim dečkima za čitanje :lol: :angel:
Jeli to zbog planete koja se spominje a koja je nastanjena "toplom braćom" ili je preporučaš zato što je knjiga dobra?
A dobra jest. :D
Ja sad čitam Anansi boys od Neil Gaimana. Nikad nisam uistinu shvaćao koliki je problem kad imaš boga za brata ( i to još prevarantskog boga) dok nisam počeo čitat ovu knjigu... :shock:
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

počeo solaris
:ocasion: ponovno

inače ovo mi je prva knjiga nakon možda 2 godina :scratch: :dontknow: :oops: :? :pale: :x
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Post Reply