Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Upravo završih Pjesmu boginje Kali od Simmonsa. Mada se svrstava u žanr horora, po meni knjiga više spada u nekakav "blago nadnaravni" triler. Prilično je tanka, pogotovo u odnosu na njegova novija sf ostvarenja, ali dobra. Veoma dobra.
Preporučam.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

sinoć dovršila strip "V for Vendetta" ..

onog koji je preveo ovo "O kao osveta" treba utabati :blast:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

"Pogledi u budućnost" ili tako nekako, antologija BiH SF pričica. Slabo!
A. Ziljak
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

"Blog SF - Transfuzija 1", blog SF pričice. Osrednje, tri OK priče, ostalo vrlo osrednje.
A. Ziljak
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

"Putovi u svjetlost", antologija njemačkog SF-a u izdanju "Zagrebačke naklade" iz 2005. Nisam još počeo naslovnu i najdulju, Iwoleitovu, a nisam pročitao ni zadnju. Ovo ostalo je čitljivo, prilično OK, ali ne i nešto za odvaliti se. Ne znam da li je to najbolje od trenutne produkcije, ili jedino, ili je sastavljano po načelu "znamo se, dobri smo si". U svakom slučaju, nije baš toliki užas kao što se stekao dojam iz jedne recenzije.
A. Ziljak
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Aleksandar Ziljak wrote:U svakom slučaju, nije baš toliki užas kao što se stekao dojam iz jedne recenzije.
Ali daleko od toga da bi pokazivalo puteve hrvatskim autorima, kako piše u blurbu na koricama.

Dobra je ona pričica alternativne povijesti.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Dagi wrote:
Aleksandar Ziljak wrote:U svakom slučaju, nije baš toliki užas kao što se stekao dojam iz jedne recenzije.
Ali daleko od toga da bi pokazivalo puteve hrvatskim autorima, kako piše u blurbu na koricama.

Dobra je ona pričica alternativne povijesti.
To stoji, blurb je nepotrebno povezao dva različita, da se tako izrazim, svijeta. Točno je da je moderni hrvatski SF, onako kako ga vidimo u SFerinim zbirkama, dakleko ispred ovoga u Putovima.

A što se tiče alternativnih povijesti, tu smo uvijek bili slabašni i tanani.
A. Ziljak
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Aleksandar Ziljak wrote: A što se tiče alternativnih povijesti, tu smo uvijek bili slabašni i tanani.
Kao i Nijemci, teško da bismo izbjegli spominjanje nekih, hm, historijskih ličnosti.

Uzmi, recimo, parafrazu na ovu njemačku priču: inspektor Broz radi istragu u zagrebu dvadesetih, u ime specijalne službe redarstva hrvatske Kraljevske zemaljske Vlade.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Dagi wrote:
Aleksandar Ziljak wrote: A što se tiče alternativnih povijesti, tu smo uvijek bili slabašni i tanani.
Kao i Nijemci, teško da bismo izbjegli spominjanje nekih, hm, historijskih ličnosti.

Uzmi, recimo, parafrazu na ovu njemačku priču: inspektor Broz radi istragu u zagrebu dvadesetih, u ime specijalne službe redarstva hrvatske Kraljevske zemaljske Vlade.
OK, sad kad se sjetim, bio je neki romančić Pavelićeva oporuka, tamo negdje krajem 90-tih. Stvar se događa ranih osamdesetih 20.st, WW 2 je u nekom stanju hladnog rata, Ante Pavelić umire od godina u nekoj super bolnici prijateljskog nam Reicha. Onda ide nekakav krimi-zaplet oko političke oporuke dotičnoga, znam da nisam ni pročitao do kraja.
A. Ziljak
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Carlos Castaneda "Odvojena stvarnost". To je druga knjiga u serijalu. Sad sam počeo čitati treću i polako se počinjem pitati ima li sve ovo što radim u životu smisla.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Viktoria Faust - Skica za umiranje
Pri kraju.
Eh...
:?

Inače sam htio posudit u knjižnici jedan njen roman tek toliko da vidim šta ta piše, ali sam odustao nakon što sam u izvađenoj rečenici na poleđini primijetio gramatičku pogrešku i tešku stilsku nezgrapnost iste. Na kraju sam se ipak odlučio za ovu zbirku kratkih priča. Inače ima tu dobrih ideja, a naslovna pričica "Skica za umiranje" mi se dosta svidjela, ali...
Sad ne znam da li da popljujem gđicu Viktoriu ili onu osobu koja je lektorirala knjižuljak. :scratch:
Ja sam kod pisanja inače sklon eksperimentiranju, a i sami autori imaju pravo na svoj način pisanja, no ovo mi baš izgleda kao teško stilsko drljanje.
Previše je tu gramatičkih pogrešaka, krive interpunkcije i "čekaj,kojisesadtubogilivragdogađa" momenata u procesu čitanja.
:shaking: :shaking:

Nadam se samo da ovime nisam povrijedio kojeg obožavatelja Viktorie Faust na ovom forumu. :D

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

I da, ja sam upravo zatvorila Nancy Kress "Crucible" i jako, jako mi je dobar.
(BTW, Izitpajne, to si mi kupio za ročkas, TENK JU VERI MAč! I usput, umrla sam od smijeha jer sam skužila da si mi prošle godine poklonio njen Probability Sun, koji još nisam pročitala jer u Algoritmu uprono fulavam Probability Moon i Probability Space!)

Mislim da ću sada krenuti na nastavak Cruciblea. čisto da si napunim baterije jer me za žiriranje gleda Faustičina "Anastazija". :angel:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

On Toppic

Russell Kirkpatric: Across the Face of the World
Blurp na naslovnici wrote: Not since Tolkien have I been so awed
Je rajt

Preporučam isključivo ako ne posjedujete vatreno oružje u kući, jer ćete jako brzo poželjeti ispaliti si jedan u čeoni režanj.
Istina tek sam na 150 str. Pa ima još šanse da se popravi, no čist sumnjam.

Preeeee strašno; totalni Jordan ripof s tim da je nezamislivo lošije napisano.

P.S. Nagradno pitanje: Pogodite koji je panj oma kupio i nastavak? :x :x
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Okej, budimo ontopični.

Sir Arthur Conan Doyle: The Lost World. Klasika, obvezna literatura.
Post Reply