Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

preporuka :)

Unread post by 4/\/I)`/ »

Što me podsjeti, pro?itala sam prije nekoliko dana 'Željeznu petu' Jacka Londona, neŞanrovski roman ...i preporu?ujem ga.
?ini se da autor dosta [?]tuje socijalizam, budu?i da o 'pokretu' govori dosta poletno , bez obzira na potrebu u pri?i (ili je to samo moj osobni dojam) , ali mislim da je roman zbilja izvrsna simulacija jednog kvazi-socijalnog poretka, kakav je/bi mogao nastati , a pritom zauzima i zanimljivu perspektivu ...
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Pro?itala sam zbirku Pet raketa Michaela Swanwicka, najvi[?]e mi se svidjela pri?a Pas je rekao vau-vau.
At last, the stars are finally right...
User avatar
arkturuz
Puppeteer
Posts: 152
Joined: 31 May 2006, 12:36
Location: Planet Zephulor

Unread post by arkturuz »

U zadnje vrijeme citam Petera F. Hamiltona: Emergence (Dio prvi od 'The Reality Dysfunction' serijala) i bas mi se dopada.
A ponekad (kad se sjetim da je jos uvijek nisam do kraja procitao) uzmem i Pattern Recognition od Gibsona. Citam ga valjda od prosle godine, i nikako ga ne mogu sazvakat..
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Gibson je te??ak za č?itanje. Neuromancera sam č?itao pola godine...
User avatar
arkturuz
Puppeteer
Posts: 152
Joined: 31 May 2006, 12:36
Location: Planet Zephulor

Unread post by arkturuz »

Gibsona mi je te??ko na engleskom Ä?itat - uglavnom zbog nepoznatih rijeÄ?i. Neuromancera sam proÄ?itao i u srpskom i u hrvatskom prijevodu i u??ivao sam bez problema.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Samljeo Clarkeove Kraj djetinjstva i Bo??ji Ä?ekiÄ?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Vanja Spirin: Blago bogova
P.S. kopljeno na aukciji SFERAKON - mislim jedno 3 kune
i za sad vrijedi svaku lipu :lol:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Kakuzo Okakura: Knjiga o Ä?aju

Smoke and Mirrros Neila Gaimana je ostavio dubok trag. Vijuge za SF i Fantasy ce jos malo uzivati u aromi tih prica bez uplitanja slicnih materijala.
:drunken:
Randomness is strong with this one!
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Predrag Raos : VERTIKALA ;

Poku??avam ... :P
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Eh da Smoke and Mirrors je zakon zbirka. Ja sam upravo dovr??io Anansy Boys. Nelo??e, ajd recimo -4 za zalaganje.

Mislim da je Gaiman puno jač?i u kratkim prič?ama. We Can Get Them For You Wholesale je predobra prič?a. :uzdravlje:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Prije tjedan-dva proč?itao Michael Morrcock: The Land Leviathan. Tek na pola knjige sku??io da je riječ? o nastavku neč?ega ??to nema u SFerinoj knji??nici :?

Sad č?itam Elric of Melnibone od istog autora. Nije lo??e za fantasy ;)
User avatar
arkturuz
Puppeteer
Posts: 152
Joined: 31 May 2006, 12:36
Location: Planet Zephulor

Unread post by arkturuz »

Hm, ja sam prije par mjeseci poludio za Moorcockom, al mi nije ba?? najbolje sjeo. Svidjelo mi se tek nekoliko priÄ?a (kaj se tiÄ?e Elrica), pa Behold the Man i roman The Ice Schooner.
Stormbringer mi je bio totalno bezveze. Radnja prebrza, neujednaÄ?ena, i te??ka za pratit.
Ä?udan je taj Moorcock, al imam feeling da ga hvale vi??e nego ??to zaslu??uje.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

vidi?? ja sam nekako uvijek bje??ao od njega iako nisam proÄ?itao ni??ta (barem se ne sjeÄ?am) i nitko mi ga nije kudio
zapravo nikad nisam znao za??to :scratch:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ja bih Leviathana (ili njegov prvi dio, zaboravio sam kako se zove) stavio u obaveznu skolsku lektiru. Ono, pisan totalno u stilu 19. stoljeca, cak u podnaslovu ima "a scientific romance" i prvih pedeset strana se pitas po cemu je dodjavola Morrcock subverzivan pisac? A onda te negdje oko 50-e stranice opandrci i melje sve do kraja... :headbang:
Post Reply