Bibliografija naslovnica

Likovna strana SF-a

Moderator: nelchee

User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Bibliografija naslovnica

Unread post by davors »

Imam ideju. Budući da su naslovnice knjiga (i časopisa, naravno) najčešće djela domaćih ilustratora, a velikoj većini ti likovni opusi ne upadaju u oči, pogotovo kad se radi o DOMAĆIM ilustratorima naslovnica hrvatskih izdanja STRANIH autora, ne bilo li se, uz već započeto "klasično" bibliografiranje, mogli pozabaviti i evidentiranjem dosad objavljenih SF naslovnica domaćih ilustratora? Kakve bi to krtasne izložbe, ili barem webovi, mogli biti...

A kako nagrada Sfera ima i kategoriju "ilustracija u boji" (što doduše ne mora nužno biti naslovnica), pomoglo bi glede uvida u cjelokupnu godišnju produkciju...
*Istria is a state of mind*
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Za pocetak mozemo krenuti s uwebljivanjem naslovnica, krenuvsi od tvoje kolekcije Vernea... Kako imam skener, polako skeniram sve sto mi dodje pod ruku. Jednom bi to trebalo, ako bog da, u lijepu knjigu, a dotle je i sajt opcija.
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re:

Unread post by Nebelwerfer »

Tomislav Sakic wrote:Za pocetak mozemo krenuti s uwebljivanjem naslovnica, krenuvsi od tvoje kolekcije Vernea... Kako imam skener, polako skeniram sve sto mi dodje pod ruku. Jednom bi to trebalo, ako bog da, u lijepu knjigu, a dotle je i sajt opcija.
kako ide ovo?
Image
Post Reply