ANIMAFEST 2007 (13. - 17. 11.2007.)

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

ANIMAFEST 2007 (13. - 17. 11.2007.)

Unread post by Xaotix »

Počeo je i još jedan Animafest.

Program filmova je zanimljiv, ima dosta SFa, pa bi bilo zanimljivo vidjeti neke od njih.

Kandidat za najuvrnutiji film zasad: Aachi i Ssipak
Radnja filma se odvija u Shit Cityju, u futurističkom svijetu u kojemu je ljudski izmet jedini izvor energije. Vlada koja kontrolira taj važni izvor energije postavlja posebne senzore na anuse svojih građana kako bi motrila proizvodnju, a rulju kontrolira dijeleći im lizalice koje stvaraju ovisnost.
Nakon Zagreba festival gostuje u Splitu (18.-20.11.) Writer16 će doći na svoje ;)
Randomness is strong with this one!
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

frend je bio načisto oduševljen tim filmom. :D .

Ja sam gledala "Midori". Redatelj je zacijelo pomislio kako je publika retardirana (pljesak na svaku drugu rečenicu) , a sam "kultni film" je , recimo to tako, bizaran :o
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

midori je ludilo

mogledajte sto pise na midnajt aju

http://www.midnighteye.com/reviews/mido ... show.shtml

inače sve je radio samo 1 covjek


a onog sisija s početka posta moram sto prije gledati... odavno ga imam ali nikako da stignem na sve strane :scratch: :dontknow:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Iako su mi bili u programu gledanja, nisam stigao vidjeti niti Midori, niti Perzepolis :(

A sto sam vidio:
Snjeguljica, Dan poslije - Shrek je počeo cijelu lavinu filmova koji obrađuju i parodiraju klasične bajke, iako ga je u tome malo filmova dostiglo.
Snjeguljica izgleda kao kombinacija Shreka i Američke pite. Dosta elementa je već viđeno, ali su ipak predstavljeni na novi način, pa film ispada OK. Najbiolji takav element filma je zakon, po kojem princ mora poljubiti svaku princezu koja spava ili je prividno mrtva, i nakon toga ju oženiti. Naravno kraljevstvo vrvi princezama, a princ sve teže podnosi da ga tretiraju kao seksualni objekt (pogotovo kad do seksa nikad ni ne dođe).
Dao sam filmu nategnutu četvorku.


Aachi i Ssipak - Tko god ga je radio, opsjednut je guzicama i drekom. S druge strane, film ima hrpu referenci kojima autora pokazuje svoje poznavanje povijesti kinematografije (osim ako kadrovi bitke na stepenicama koji strasno vuku na scene iz Eisensteinove Krstarice Potemkin nisu u film upali slucajno).
Glavna podloga price drustvo buducnosti koje kao glavni energent koristi izmet, pa je svaki stanovnik ima analni implant kojim se registrira proizvodnja, a "proizvođač" se nagrađuje specijalnom lizalicom, koja djeluje kao droga. Laksativi se reklamiraju poput Coca Cole, najveci seratori se slave kao narodni heroji, a oni koji "pogresno koriste svoj anus" su neprijatelji društva i kažnjavaju se smrću. U to ubacite mutante izbačene iz društva jer im je mutacija onemogućila nuždu, a kojima su lizalice jedini izvor hrane, kiborga koji ih lovi, ludog znanstvenika, hackirani guzni čip...
Bizaran film, sa totalno ludom idejom, ali izvedba mi je malo šepala (film je rađen 8 godina, što se itekako primjeti na radnji). Da sam Korejanac ili Japanac, možda bi mi bio bliži, ovako, dobio je tricu (uprkos tome treba ga pogledati :drunken:).
Randomness is strong with this one!
User avatar
Phlatline
Puppeteer
Posts: 107
Joined: 02 May 2004, 15:01
Location: Osijek
Contact:

Unread post by Phlatline »

jesu to anime filmovi ili šta? :scratch:
Image
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Snjeguljica je belgijska škola, a Aachi i Ssipak valjda jesu, ali se meni čini da nisu.

Možda bi neki anime expert to bolje znao.
Randomness is strong with this one!
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Anime je bio Midoru, te Djevojka koja je putovala kroz vrijeme, najbolji animirani film po izboru Japanske filmske akademije u 2007. Sreo Ziljka, dapace sjedili skupa, i oboma se film svidio, klasičan sf anime s djecom i za djecu.


Ostali filmovi su bili raznih struja i tehnika. "Princeza" je bio pod likovnim utjecajem anima. Ne mislim da je ista drugo, osim ova dva plus princeza, imalo veze s animama.

U svakom slucaju, odi na http://www.animafest.hr/hr/index.php?page=konkurencija pa vidi.
Post Reply