Premijera casopisa UBIQ, Interliber 2007.

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Premijera casopisa UBIQ, Interliber 2007.

Unread post by Tomislav Sakic »

sajt velesajma wrote:10.11.2007., subota
INTERLIBER, Zagrebački velesajam
pozornica, paviljon 6



* 10.00 sati
Mentor Sfera - premijerno predstavljanje novog književnog časopisa "Ubiq"

enough said.

tom.

Ima jos dosta SF dogadjanja, pa i nesto "druzenje sa SF piscima svaki dan", pa neka netko tko vise zna posta kompletni program vezan uz SF, te uz Mentor i Autorsku kucu...

Vise o UBIQovanju u subotu ovdje do kraja tjedna... Za sada da mozete ocekivati pojave notornih urednika Ad astre u svom novom pohodu. Vadim kariranu kosulju... :boink:
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Bravo! čestitam!
*Istria is a state of mind*
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

jezuš kak je neko nestrpljiv
inače, da netko ide po stranicama, vidio bi da već postoji obavijest o Mentorstvu i SFeraštvu na Interliberu. a program se inače ne isplati stavljati prije nego dan do dva ranije, jer ljudi zaboravljaju. hvala što brineš, tom, ali zar zbilja misliš da ne bismo ovo izreklamirali?
Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Da, jer pocinje prekosutra, a programa jucer jos nije bilo. Ja sam npr. svoj itinerar za Interliber zakljucio, jer sam sinoc isplanirao svoj radni tjedan koji ima mjesta za tri posjeta sajmu, ili cak samo dva. Inace, prijateljski, kao se vrijedjas oko bilo cega vezanog uz web-siteove. Ovako imas posjetitelja manje. Da ne kazem da mi nije palo na pamet skidati program sa sajta SFERE jer sam bio na sajtu Interlibera, sto je logicno.

Da se vratim temi ove dretve, UBIQ je volonterksim naporima svojega izdavaca i urednika izasao pred neku minutu, i mcn se vozi s prvim primjercima prema dvojcu u kariranim kosuljama. :uzdravlje:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

niš se ja ne vrijeđam, već kažem kako stvari stoje.

uostalom, bilo tko iz sfere, pa tako i ti, slobodan je staviti bilo koju vijest na sajt sfere. ne mora se nikoga i ništa čekati. ja sam sad bila 3 dana izvan zagreba, prije toga sam imala frku sa svojim poslom, tako da sori ako najava nije došla dovoljno rano za svačiji ukus i potrebu.

osim što je. jer baner stoji i na sajtu sfere i na sajtu nosf-a već 2 tjedna.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Taj baner vodi na sajt Interlibera na kojem programa NEMA, nego stoji "UDAVI AUTORA ! - svakodnevno gostovanje SF pisaca pavijon 5", doslovce tako. Osim toga, ja nista vise o ovome ne znam, pa ni tko je organizator, tako da ne mogu ni staviti program na sajt, ni ovdje. Samo sam pitao zna li itko raspored gostovanja (nisam ni aludirao na tebe), tako da se ne moze ni reci da je najava dosla dovoljno rano za neciji ukus jer ako i najave ima, ja sam pitao za raspored, ali o ukusima se ne raspravlja, ne? I rest my case :off: :shaking:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa bit će rasporeda, kao što sam već napisala na samom početku.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Unread post by Porto »

Tomislave, čestitke za prvi broj Ubiqa! :uzdravlje:
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Hvala, evo Alek i ja slavimo tu kod mene :-)

U medjuvremenu sam shvatio da sam upao u neku internu polemiku koja se inace odvija po newsgroupama ciji clan nisam...

Hvala, Ire :sex:


Podzrav svima :D
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

http://sfera.hr/sfera-i-mentor-na-interliberu/
I ove će se godine nakladnička kuća Mentor i društvo ljubitelja znanstvene fantastike SFera predstaviti na najvećem sajmu knjiga u Hrvatskoj - Interliberu. Od 7. do 11. studenog u paviljonu 6, na štandu 18B prodavat će se:

* SF i ostale knjige po malo kuna
* stari brojevi Q stripa po kunu
* nešto second hand štiva
* nešto drugo

uz krilaticu “Dođite i ostavite nam svoje novce. Nama su potrebniji!”.

Osim toga, na štandu će se svakodnevno, od 18 do 19 sati (a po potrebi i dulje) održavati program pod nazivom “Udavi autora”. Domaći SF pisci (Darko Macan, Tatjana Jambrišak, Dalibor Perković, Milena Benini i Zoran Krušvar) bit će vam na raspolaganju da ih davite svojim pitanjima o pisanju, objavljivanju, SF-u, ne-SF-u, mukama i dragostima domaćeg izdavaštva, tajnama uspjeha i svemu ostalom što vam padne na pamet.

Nadalje, održat ćemo i dva predstavljanja:

* subota, 10.11., 10h - premijerno predstavljanje novog književnig časopisa “Ubiq” (urednici Tomislav Šakić i Aleksandar Žiljak)
* subota, 10.11., 16:30h - predstavljanje multimedijalnog projekta “Izvršitelji nauma gospodnjeg” Zorana Krušvara

Dođite!
Last edited by Ire on 05 Nov 2007, 18:16, edited 1 time in total.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

točan raspored za udavi autora još nije gotov jer mi se neki autori nisu još javili, ali mislim da će se do sutra znati.

za sada je sigurno da je Dalibor u petak, a Zoran u subotu u 18h na štandu, dođite ih davit
Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

U 10 sati u subotu u paviljonu VI na pozornici UBIQ lansiraju glavni urednici Aleksandar Žiljak i Tomislav Å akić (obojica u kariranim kosuljama) te Zoran Rosko, urednik Zareza, promotor Ad astre s Knjizevnog petka i clan urednistva UBIQ-a, i Nikica Gilić, profesor s komparativne knjizevnosti na Filozofskom fakultetu u Zagrebu i član Savjeta UBIQ-a, koji je promovirao Ad astru u Knjiznici Bogdana Ogrizovica.

Image

Ubiq 1/2007.

Uvodnik
Novele
Veronika Santo: Ekstaza – Otomansko carstvo, 13. stoljeće
Jasmina Blažić: Lovecraft vs. Poe
Branko Pihač: Eliksir besmrtnosti
Milena Benini: Marrakech Express
Tereza Rukober: Bijeg
Zoran Vlahović: Padalica
Iva Å akić-Ristić: Duga plovidba
Danilo Brozović: Maroderi
Kritička praksa
Darko Suvin: Prilike i neprilike: pogled unazad
Darko Suvin: U spomen Stanisława Lema
Zoran Kravar: Duboka fikcija: J. R. R. Tolkien,The Children of Húrin
Nikica Mihaljević: Kome još treba Milan Å ufflay? (Neka zapažanja uz recepciju prvoga hrvatskoga znanstvenofantastičnog romana Na Pacifiku god. 2255. Milana Å ufflaya)
Milena Benini: Zar vam nije dosta što ste žene? (Žene u hrvatskom SF-u)
Boris Å vel: Robert Heinlein – čovjek koji nam je prodao Mjesec
Bibliografski prilozi
Građa za bibliografiju hrvatske znanstvene fantastike do 1945. godine (Živko Prodanović)
Autori i suradnici u ovom broju
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

tu ću najavu staviti u petak na sferu i nosf. jel to ok?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Evo oduševljenog smješka za časopis: :blob:

Imam 2 pitanja: što znači UBIQ? I zašto karirane košulje - pretpostavljam da uz to ide neka anegdota?
Post Reply