Festival fantasticne knjizevnosti (11. i 12.8.)

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Festival fantasticne knjizevnosti (11. i 12.8.)

Unread post by Ire »

U Kringi i Pazinu 11. i 12. kolovoza održat će se 5. Festival fantastične književnosti.

Tijekom festivala bit će predstavljena zbirka "Vampirske priče".
Last edited by Ire on 20 Sep 2006, 17:50, edited 1 time in total.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

autori koji će biti objavljeni u zbirci "Vampirske priče", abecednim redom:

Jasmina Blažić: Princeza svjetla
Danijel Bogdanović: Klub nemrtvih hemoholičara
Danijel Bogdanović: Restoran "Il Grando"
Ivana Delač: Buđenje krvi
Senad Duran: Vampir hrvatskih otoka
Viktoria Faust: Riana u sutonu sivom
Veselin Gatalo: Korkut
Ernie Gigante Dešković: Nosferatum di Volosca
Damir Janković: Loša prilika
Adnadin Jašarević: Vrebač
David Kelečić: Povijesne zablude
Igor Mavrin: Kuje na zadatku
Nada Mihaljević: Samo moj vampir
Denis Peričić: Zamišlja Marija
Boris Perić: Kapital
Eduard Pranger: Tinjanski slučaj
Dario Rukavina: Kraljeva pjesma za kraj
Tereza Rukober: Sunce u tvojim očima
Ksenija Skrivanek: Anabela
Jurica Starešinčić: Blues o vječnoj mladosti
Bojan Sudarević: Psihoanaliza
Sanja Tenjer: Vampirski teatar
Zoran Vlahović: Bježeći noću
Leon Zambon: Cijena besmrtnosti
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Jel moze nekakav link, gdje mozemo saznati nesto vise o tom festivalu...

hvala...
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa ja ne znam jel ima što na netu ..
uvijek ima novosti kod šiška .. http://bookaleta.blog.hr/
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

davors wrote:Štovano društvo,

vrijeme nam je početi zagrijavanje za 5. festival fantastične književnosti, koji će se 11. i 12. kolovoza (petak i subota) održati u Kringi i Pazinu.

Zbirka "Vampirske priče" je ošla u tiskaru, malo pomalo se pripremaju i ostale stvari koje ću malo pomalo i ovdje plasirati; da čujem za početak opće opredjeljenje tko bi i na koji način došao, kakve su potrebe za smještajem, ima li netko interesa sudjelovati i u programu (povrh autora koji su objavljeni u zbirci), kakva su vaša očekivanja, itd.

Pišemo se,

Davor
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

nešt se malo priča o festivalu ove godine :( :scratch: ,
tko planira doći itd. ajmo ljudi živnite malo
i da šiška odgovori mi na pm za ono dal može :mrgreen:
Život je samo san na putu do smrti
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

ja bi i[?]ao,ali nemam pojma kuda,gdje,kako,za[?]to... :scratch:
nekakve informacije bi dobro do[?]le-zapravo bilo kakve informacije
sorry zbog gramatike
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Ja idem, ako ima ljudi voljnih povesti jednu malu neosisanu i neobrijanu bebu :ocasion:
nema me.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ja sam zainteresiran, ali sve ovisi o smjestaju i... khm... popratnim sadrzajima... :angel: Dakle, Schischko, ajde malo tehni?kijeh detalja :uzdravlje:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja bi isto volio oti?, ali bit ?e malo frka jerbo ?u bit u to vrijeme na jugu Horvatske, pa zbog prijevoza i sl. A da ne pri?am o tome da nikad nisam bio u Pazinu, da nemam pojma ni gdje, ni [?]ta, ni kako, ni s kim, ni s ?im i svi ostali padeĹži. :drunken: :tard:
A jo[?] ve?a me frka uhvatila kad sam pro?itao da ?e avtori morat ?itat svoje pri?e :shock: :shock: Pred ljudovima! Koji ?e ih slu[?]at! D'OH!! :x :x
Poneka ifnormej[?]n, pogotovo o mogu?im smje[?]tajima (ono, dal trebam nosit vre?u za spavanje il ?e nas koji smo u zbirci smjestit na groblje u Kringi, pa ?emo se bolje uĹživit u ?itanje :evil1: :pale: ) bi dobro do[?]la.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Ire wrote:autori koji će biti objavljeni u zbirci "Vampirske priče", abecednim redom:
Ima i jedna dopuna: osim autora čije su priče odabrane na našem natječaju, u zbirci "Vampirske priče" bit će objavljena i priča
"Razgradnja" Helene Burić, koja će inače izaći i u broju 18. časopisa Libra Libera. Libra je, naime, bila objavila natječaj za proče o "vampirizmu u seksu, društvu, medijima, komunikaciji i metafizici". Vodeći se uzrečicom "zajedno smo skupa", dogovorili smo razmjenu: Libra će u svom "vampirskom" broju objaviti priču "Psihoanaliza" Bojana Sudarevića s našeg natječaja, a mi smo uzeli Helenu.

Očekujemo da će u sklopu festivala biti predstavljen i taj broj Libre.

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

corwin wrote:ja bi išao,ali nemam pojma kuda,gdje,kako,zašto... :scratch:
nekakve informacije bi dobro došle-zapravo bilo kakve informacije
Evo bilo kakvih informacija (službene, smislenije i vjerodostojnije informacije slijede narednih dana):

Okvirni program Festivala:

Petak, 11. kolovoza 2006., Kringa:

12:00 - otvorenje izložbe o Juri Grandu, vampiru iz Kringe
13:00 - 15:00 - akcija dobrovoljnog darivanja krvi
16:00 - predstavljanje romana "Vampir" Borisa Perića
17:00 - 19:00 - inauguracija turističko-informativnih spomen-obilježja o legendi o vampiru iz Kringe
20:00 - večer horor-književnosti: predstavljanje zbirke "Vampirske priče"
22:00 - rock koncert

tijekom dana: sajam autohtonih proizvoda, suvenira i knjiga, ponuda "vampirskih koktela" u kafiću "Vampire", spooky češnjak SMS party, itd.

Subota, 12. kolovoza 2006.:

14:00 - piknik u Hekima, uz roštilj i horor priče
20:00 - pazinski Kaštel: večer horor-književnosti s predstavljanjem novijih horor izdanja iz Hrvatske i okolice
22:00 - Puris party

----

neke natuknice:

- za sudionike programa besplatan smještaj je osiguran u višekreventim sobama u bivšem đačkom domu u bivšoj pazinskoj vojarni (mjesto je poznato sudionicima lanjskog Festivala, i onima koji su tamo spavali na dva zadnja Istrakona). Za one kojima takav smještaj ne odgovara, molit ćemo da se o drugim mogućnostima smještaja raspitaju kod pazinske Turističke zajednice - 052-622-460. Nadležna osoba za pitanje smještaja bit će Marina Kustić, njen kontakt ću objaviti čim nađem broj ili mail. U spomenutom đačkom domu mogu spavati i gosti festivala koji ne sudjeluju u programu, po cijeni od 30 kuna za noć. Smještaj je partizanski, i u skladu s našim financijskim mogućnostima pa molimo za razumijevanje.

- kao i svake godine, i na ovom Festivalu poklanjamo knjige, pa molimo sudionike i goste Festivala da sa sobom ponesu knjige koje ćemo pokloniti:
1. Knjižnici "Cukerančić centra" u Tinjanu - lakša SF literatura primjerenija mlađoj publici
2. Zbirci horor-knjiga u kafiću "Vampire" (horor izdanja svih vrsta)
3. Seoskoj knjižnici u Hekima (ne treba puno jer smo njima već poklanjali, nekoliko novijih knjiga će biti dovoljno)

- U programu u petak navečer trebali bi nastupati autori objavljeni u zbirci "Vampirske priče". Iskustva s trematoznima stječemo već nekoliko godina, pa vi koje je frka - ne brinete, kad odete iz Kringe, gdjegod dođete pitat ćete "gdje je taj mikrofon".

- U programu u subotu navečer naumili smo predstaviti u posljednjih godinu dana objavljena horor izdanja, a tu se nakupilo relativno dosta toga. Javite ako znate za nešto što ja ne znam.

- Uopće, imate li bilo kakvu zamisao, nudite li bilo kakvu pomoć (Leon, javit ću ti se detaljnije čim stignem), želite li sudjelovati u programu, javite se. mogotovo bi nam bilo drago za medijsku i marketinšku podršku svake vrste.

(ovo pišem u pauzi između dva posla u Motovunu, na filmskom festivalu, pa je možebitno nešto od napisanog zbrzano i zbrčkano)

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

davors wrote:(Leon, javit ću ti se detaljnije čim stignem)
oke, i što se tiče rock koncerta, ovisi kakvu se publiku očekuje, mogu ti moždaponudit i moj bend :) (imamo iskustva, 8 nastupa, i vamp teme nekih pjesama...)
Život je samo san na putu do smrti
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

mrak,svi?a mi se ovo :uzdravlje:
sorry zbog gramatike
Post Reply