Dollhouse

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Dollhouse

Unread post by Ire »

Završio Dollhouse
http://nosf.net/2010/zavrsio-dollhouse/

evo, ja upravo dovršavam 1. sezonu (zato molim bez spoilera!) i iako mi serija nije jednako dobra ko recimo Firefly, gledljivija je od dosta drugog smeća koje se prodaje pod SF. tipično za Whedonove serije, vrlo se brzo navučeš na priču i likove, tako da brojka od samo 2 sezone definitivno nije plus :(
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Dollhouse

Unread post by LordShaper »

Okej, neću onda drugu sezonu uopće spominjati trenutno :zubo:

Ja sam nakon razočaravajućeg pilota na silu gledao prve dvije trećine prve sezone, vođen "možda im samo treba vremena da se zalaufaju" stavom...i bome, zadnjih nekoliko epizoda, kada u pozadinu gurnu "imprint of the week" storyline i fokusiraju se na spletkarenje unutar Rossuma, o-dli-čno :kava: i Alpha naravno :cheers:

također sam vidio i originalni pilot (čije su dijelove iskoristili tokom prve sezone za neke flashbackove i dijelove nekih epizoda) i moram reći da je neopisivo superioran službenom pilotu, ponajviše jer je atmosfera puno više noir - i tek sam tada shvatio KOLIKO je Fox od Whedona tražio da retoola seriju...koji mamlazi :x

DODUŠE, Whedon koji se vraća Foxu nakon što se zakleo da nikad neće i onda mu se OPET desi da mu meddling executives raskasape izvanrednu ideju :x ...then again, zar razliku od većine serija na Fox-u, ova je drugu sezonu doživjela :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Dollhouse

Unread post by Ire »

da ja sam prvo gledala originalni pilot i bio mi je odličan :cheers:

usput, upravo sam saznala tko je Alpha :zubo: FTW! :notworthy:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Dollhouse

Unread post by Tomislav Sakic »

U panici nakon Fireflya skidam ovo...
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Dollhouse

Unread post by Tomislav Sakic »

Odustao nakon 6-7 epizoda, preneuvjerljivo je gledati kako svaki nastavak junakinja ima novi identitet a time i novi obrazac ličnosti, dok su elementi fabule koji se provlače iz epizode u epizodu (njezino polagano stjecanje svijesti o sebi; zakulisne igre; detektiv koji istrazuje kuću) preslabi da me vuku dalje. Serija je mislim, u međuvremenu, bila i na RTL 2 ili Doma TV.
Post Reply