Legend of the Seeker

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
Glupinickname
Hani
Posts: 63
Joined: 15 Dec 2007, 02:54
Contact:

Legend of the Seeker

Unread post by Glupinickname »

Od ove fantasy serije fakat nisam imao nekih očekivanja. Serija se, naime, bazira na "Sword of Truth" fantasy serijalu Terry Goodkinda o kojem nisam čul ništ pretjerano dobrog – čak niti od čovjeka koji mi je hvalio romane. Producent serije je pak Sam Raimi koji je, u mračnim godinama poslije "Evil Deada" a prije "Spidermana" produciral "Herkula" i "Ksenu" - Diznilend verzije antičke Grčke sa Hipokratom, Cezarom, Zeusom i Luciferom u istom kvartu.

Počel sam gledati pilot i bil razočaran totalno bezličnom pričom. Naime, mladi Ričard ("č" je boldan jer ja ga uvijek posebno naglasim kad velim "Ričard". Vidite?) je naizgled obični seljačić. No, kada spase prekrasnu djevu koju progone zlikovci, on otkriva da je Odabranik sa Sudbinom vezanom uz Proročanstvo. Uz to, Ričard je i siroče misterijoznih roditelja a njegovog poočima ubije Zlo Carstvo prije nego kaj velite "Gle, pa ovo je kopija Star Warsa!"

To je bilo prije kojih dva mjeseca.

Prije tjedan dana sam, čisto vica radi, odlučio škicnut malo i drugu epizodu i otkrio da mi je puno zabavnija nego pilot. Prvo, u njoj se pojavljuje taj vječni vican Ted Raimi čija se filmska karijera dobrim dijelom svodi na projekte njegova buraza. Tu si i D&D reference na stare 1st Edition avanture "Expedition to the Barrier Peaks" i "White Plume Mountain".

No, glavni razlozi zakaj sam nastavil gledat seriju su Bruce Spence i Bridget Regan. Bruce Spence je, bar meni, najpoznatiji po ulozi ludog avijatičara u "Mad Max" filmovima, iako se pojavil i u "Dark Cityu" (Zakon!) i nastavku "Matrixa" (Ne tolko zakon.). Ovdje on tumači ludog čiču Zeda (čije je stvarno ime tolko glupo da mi sve neugodno ga napisat) koji je zapravo D&D čarobnjak koji voli pucat fireballove, izmišljat mudre pouke Ričardu i razgovarat sa kokošima gol na mjesečini. Comedy gold, Jerry! Bridget Regan pak glumi Kahlan Amnell, svećenicu/ratnicu mističnih moćiju mind fuckanja koja se – poput svih žena u Seekerovom svijetu – voli oblačiti u korzete i dekoltirane pripijene haljine ko pjevačica "Within Temptation".

Uglavnom, pogledah ja drugu epizodu, pa treću pa četvrtu… I sad pokušavam pratit seriju. "Legend of the Seeker" je daleko od neke kvalitete ali mi je, sa svojim čarobnjacima, čudovištima, mačevima i magijom puno bolja ekranizacija D&D igre nego kaj je onaj grozni film ikad bio.

Za razliku od "Herkula" i "Ksene" pak, "Seeker" se falabudibogu ne događa u našem svijetu tak da mi nije tolko neugodno kad ju gledam. Po tonu, serija je negdje između Herkulovog autorioničnog trešinesa i Kseninog vječnog angsta o mračnoj prošlosti. Ak autori uspiju održati tu zlatnu sredinu i usput razviti likove i radnju u nekaj kaj nije puka kopija drugih, boljih romana i filmova iz zadnjih 30 godina, bit ću zadovoljan.

BTW, kladim se u kaj očete da ćemo do kraja sezone imati velku "Nooooooooooo!" scenu kada Luke Sky-... Ričard sazna da je u rodu sa zlim vladarom Zlog Carstva.

Just sayin.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Legend of the Seeker

Unread post by corwin »

serija je bas takva (gore opisana) samo bih dodao da ima dosta usporenih kadrova brzog vitlanja macevima :cheers:
sorry zbog gramatike
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Legend of the Seeker

Unread post by LordShaper »

Ma lako za vitlanje mačem, ima u pilotu par scena u slo-mo kojima slo-mo NE treba (naročito ono kotrljanje nizbrdo i slično).

A Kahlan je :cheers:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Legend of the Seeker

Unread post by jbt »

A koja je spika sa "Ričard"-om? Trebalo bi biti Rikard ili...smeta ti č, naglašava se č?
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
talos1
Hani
Posts: 55
Joined: 22 Apr 2008, 16:15
Location: Križevci ˝hole˝
Contact:

Re: Legend of the Seeker

Unread post by talos1 »

ako trojac dalje nastavi hodati šumama budu si brzo čizme uništili.....a i nekako su super čisti :D....serija za djecu do 10.g.
Fortune Smiles Upon Your Effort.
Under my leadership you will be safe.
The voice of the people is the voice of God.
For the greater glory of God.
For Infinity
User avatar
-fallen-one-
Ewok
Posts: 32
Joined: 08 Jul 2007, 11:49
Location: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Contact:

Re: Legend of the Seeker

Unread post by -fallen-one- »

a ipak, ti je gledaš :D

meni je dosta dobra, prvih par epki nije bila neš posebno, ali se popravila ... sad čekam svaku nedelju za novi nastavak.

obožavam slow motion kod borbi. :cheers:
Image

"Hi, honey. Guess what I did at work today? I wore a bomb. A nuclear bomb in a field of flowers. I could get lucky. Tomorrow I could have a bigger bomb. I could kill... more people. Maybe innocent people. Children, maybe." - John Crihton
User avatar
talos1
Hani
Posts: 55
Joined: 22 Apr 2008, 16:15
Location: Križevci ˝hole˝
Contact:

Re: Legend of the Seeker

Unread post by talos1 »

-fallen-one- wrote:a ipak, ti je gledaš :D

meni je dosta dobra, prvih par epki nije bila neš posebno, ali se popravila ... sad čekam svaku nedelju za novi nastavak.

obožavam slow motion kod borbi. :cheers:
da da, čak nas dvoje gledamo istu seriju, tko bi rekao :) :cheers:
Fortune Smiles Upon Your Effort.
Under my leadership you will be safe.
The voice of the people is the voice of God.
For the greater glory of God.
For Infinity
Post Reply