Što trenutno gleduckate?

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by LordShaper »

U pilotu baš tjeraju slo-mo i gdje treba i gdje ne treba. Što epizode idu dalje to sve više samokontrole imaju. I moram priznati da me iznenadilo koliko je momak dobar u ulozi Spartaka, bilo je tu dobrog glumačkog potencijala, šteta što je umro prije nego ga je stigao izbrusiti :(
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Stonehead
Hani
Posts: 89
Joined: 04 Jun 2004, 20:10

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Stonehead »

Ja još uvijek pratim Supernatural... da, još uvijek...
VELIKI.... VELIKI od Sjevera!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by LordShaper »

Supernatural, prvih pet sezona - odlična serija. Jedna od onih koje sam odbijao gledati jer sam ju između ostalog na osnovi mreže na kojoj ide a priori odbacivao kao glupost. Rijetko kad mi se u životu desilo da prošlog sebe poželim maznuti nečim po glavi ali ovo je bio jedan od tih puta.

S druge strane, sesta i sedma sezona su trebale biti mini-serije od maksimalno osam epizoda umjesto sezona standardne dužine: jako puno fillera i vrludanja radnje, očito je da im nedostaje netko tko će držati cjelokupni story arc i scenariste pojedinih epizoda čvrsto na uzdama. Sera Gamble je taj posao radila zajedno s Kripkeom tokom prethodnih sezona, sad se vidi koliko je njegov utjecaj tu bio ključan. Otkad je Kripke napustio seriju nakon pete sezone snažno se osjeća njegova neprisutnost kao showrunnera i quality control nad scenarijima.

U šestoj su prvo krenuli s spikom o Alfama (zgodna ideja), zatim se uhvatili Eve (također), pa onda odlutali na Čistilište i tko će biti novi Bog; da je to bilo u kraćem broju epizoda napravljeno bolje bi ispalo, ovako mi je ostavilo dojam da su se tokom sezone scenaristi dvaput predomislili što žele raditi a ni to nisu bili sigurni kako žele izvesti.

U sedmoj pak krenu jako dobro (cliffhanger šeste je jedan od boljih) i onda im se desi isto što i u šestoj: par dobrih epizoda pa par osrednjih i nepotrebnih jer se u zadnje vrijeme često radnja mogla u trećinu epizode zgurati a ne rastezati na cijelu.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Stonehead
Hani
Posts: 89
Joined: 04 Jun 2004, 20:10

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Stonehead »

Pa Kripke je zamislil da serija završi nakon 5 sezona. I ako izbaciš zadnjih pol minute iz zadnje epizode u 5. sezoni - ti dobiješ savršeno zaokruženu seriju sa smislenim krajem.

Kolko sam shvatil, nastavili su samo zato jer je serija cash cow pa ju muzu dok ide.

A kaj se tiče fillera u 6. i 7. epki - ja sam to shvatil više kao pokušaj da prikažu da iako su dečki zaustavili svijet od Apokalipse i spašavaju nas od Leviathana, poludjelih anđela itd. da svijet radi kao i dosad. Business as usual, ne staje samo radi njih, a njima treba malo *rutine* da se održe kolko tolko prisebnima.
VELIKI.... VELIKI od Sjevera!
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Brumiko »

Pogledasmo žena i ja Željezno nebo u Cinestaru.

O-DLI-ČNO!

Osim kaj se radi o parodiji s Porukom, veeeliki plusevi filma su djelomična dvojezičnost (kaj se ne vidi u foršpanu), odlične dieselpunk vizualije, sjajni glumci i gomila parodičnih referenci na druge filmove. Vjerojatno bi trebalo više puta pogledati film da bi ih se sve uočilo. Leteći tanjuri s kukastim križevima su mraq, puno zanimljiviji nego da su v njima neki mali zeleni. :zubo:

Inicijalno sam bio skeptičan glede svemirskih nacija, ali ako uzmemo da je ovo komičan film, ideja je, zapravo, zakon!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by niniane »

Ovo je podforum za serije :kava: Slobodno otvori topic za film u za to predviđenom podforumu :angel:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by poison »

kmeeee :( jel se broji ako ovdje napišem da, kao što ne čitam ništa, ni ne gledam ništa - ali iz drugih razloga. naime, imam podmladak koji želi izbjeći da se mama zaglupljuje tv-om. ako pokušam gledati nešto što ide svaki dan u isto vrijeme, pobrinut će se da svaki drugi nastavak propustim. ako pokušam gledati nešto na dvd-u bez titlova, onda se drači tako da ništa ne čujem. ako pokušam gledati nešto s titlovima, e, baš onda bi se nosio/gurao/ljuljao/umetni aktivnost uz neizbježno gugutanje uz koju nema šanse da pohvataš radnju :x :x :x
idući prijavak na temi predviđam za nekoliko godina. do tada možda odgledam drugu epizodu GOT. za prvu mi je trebalo samo mjesec dana i bar sedam pokušaja. :tapsh:
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by jbt »

Ovo je podforum za serije :kava: Slobodno otvori topic za mrznju u za to predviđenom podforumu :angel:

Oh...wait...
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by LordShaper »

Nastavljam s Person of Interest, mada se prvo podsjećam prve polovice sezone. It ain't a bad show...

A prošli sam tjedan dao drugu šansu Haven...i odgledao obje sezone u šutu. Ni to nije loša serija, ponekad iznenade s obradom neke već viđene teme ili motiva. Trivia: s knjigom koja ju je inspirirala knjiga nema veze osim par imena ali se zato uhvati hrpa referenci na razna druga Kingova djela...

Touch, s Sutherlandom...totalno sam drugačije nešto očekivao a ovo što sam dobio mi se puuuuuuuno više sviđa od onog što sam očekivao. SPOILER!!<<(očekivao nekakvu jurnjavu i sprečavanje zločina i katastrofa yadda yadda svaku epizodu a kad ono...nepatetična drama)>>

Te bih od žanrovskih još spomenuo Awake...koji je mogao biti američki Life on Mars (u smislu da kad ti netko kaže da mu se LoM svidio ti mu kažeš 'E super, baci oko na ovo onda...") da su se potrudili. Zanimljiva ideja, dobra postava ali konačni rezultat je meh. Nije čudno da je publiku pogubila putem jer previše od epizode do epizode šeće između 'ja bih bila police procedural' i 'ja bih se igrala s mogućnostima koje mi premisa otvara'.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by niniane »

LordShaper wrote:A prošli sam tjedan dao drugu šansu Haven...i odgledao obje sezone u šutu. Ni to nije loša serija, ponekad iznenade s obradom neke već viđene teme ili motiva. Trivia: s knjigom koja ju je inspirirala knjiga nema veze osim par imena ali se zato uhvati hrpa referenci na razna druga Kingova djela...
Ja sam odgledala prvu sezonu kako je izlazila, druga nikako da dođe na red ;) Znači, ok je?

Simpatična je serijica, zbunjujuća malo na momente, ali fakat znaju neke teme obraditi na dosta uvrnut način.
I NIMALO ne podsjeća na Dosjee X :vrag:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by LordShaper »

Podsjeća :zubo: ali znaš što, na dobar način. Jer dok su druge serije išle replicirati samo 'vladini agenti+nadnaravno/tuđinci+urota' elemente Dosjea, Haven ima i tu lagano uvrnutu atmosferu kakvu su i Dosjei znali imati (jedino još uvijek nisu imali neku epizodu koja je skoro pa crna komedija ali ima vremena :D ). Sad, da ne ostane nekome tko još nije gledao dojam da je serija knock-off Dosjea, nije. Ali se igraju u istom pješčaniku, recimo.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by niniane »

Nije, puno je više Fringe (posebno prva sezona) ta vrsta "nasljednika" Dosjea... Haven je fakat sasvim zadovoljavajuće uvrnut ;)
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by LordShaper »

Yup. Onda su se kasnije pogubili u pet različith smjerova ali to smo već apsolvirali :lol:

A ako već spominjemo X-Files i njima slične serije, spomenuo bih Dark Skies (NBC je pokušao zajahati val popularnosti Dosjea vlastitom ufo conspiracy serijom dobre ideje i solidne glumačke postave ali osrednje izvedbe koja ju usmrtila).
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by LordShaper »

Nakon epskog dvotjednog House MD maratona, mogu reći da je serija definitivno :notworthy:

A sad sam dao drugu šansu Lost Girl. Šteta što smatraju da se moraju držati case of the week formule, jer je to za sad redovito najslabiji dio epizode, dok su interakcije između protagonista i ostalih Fae puno zanimljivije.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply