Torchwood

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Torchwood

Unread post by writer16 »

gdje je nestao Torchwood s HRT-a???
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Chrisette
Puppeteer
Posts: 110
Joined: 07 Feb 2006, 16:47
Location: s prozora se vidi Cres (ripoff)
Contact:

Re: Torchwood

Unread post by Chrisette »

Olimpijske igre. Dva tjedna.
Image
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Torchwood

Unread post by writer16 »

i što snimljene se dvije sezone i to je to? ili će se još snimati?
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Chrisette
Puppeteer
Posts: 110
Joined: 07 Feb 2006, 16:47
Location: s prozora se vidi Cres (ripoff)
Contact:

Re: Torchwood

Unread post by Chrisette »

Treća sezona će iduće godine, pet epizoda kroz jedan tjedan, svaki dan.
Image
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Torchwood

Unread post by writer16 »

cijelih pet epizoda? što toliko puno? :zubo:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Chrisette
Puppeteer
Posts: 110
Joined: 07 Feb 2006, 16:47
Location: s prozora se vidi Cres (ripoff)
Contact:

Re: Torchwood

Unread post by Chrisette »

writer16 wrote:cijelih pet epizoda? što toliko puno? :zubo:
Britanci i njihove filozofije... ali ponekad se isplati, radije kvaliteta u malom pakovanju nego razvodnjena sezona kroz 23 'američka' nastavka.
Image
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Torchwood

Unread post by Belzebubbles »

Jučer, prekjučer sam prvi puta pogledao neku epizodu serijice...

Eto, nisam baš nešto oduševljen. Iskreno, bilo mi je čak pomalo i neugodno gledati. Recimo, bio je neki očevid u najboljoj maniri CSI-jaja (CSI je, naravno, odurna fašistoidno-gestapovska serija za novo doba svjetske histerije/gluposti...), i onda se pojavi Torchwood Gang (tm). Na prvi pogled sam mislio da su to lokalni svodnici i svodilje sa šarenim gedžetima koji im prkosno vire iz lubanja, ali pogriješih! Jadni su, uglavnom...

Sviđa mi se muzika u seriji, tj. njome sam oduševljen. Pustiše Starmana!

Vrata "tajne baze" (sic!sic!sic!) su neobično poznatog dizajna... --> Image

Pravi fan cijeni takav detalj. :thumbup:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Torchwood

Unread post by Ire »

ma gle neću ja tebe uvjeravati da je najbolja serija ikad jer nije ... ali je zabavna ... zajebantska :) vrijedi je gledat kao takvu ...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Torchwood

Unread post by writer16 »

je li prošla ona epizoda kad su oni u drugom svjetskom ratu pa onaj glavni lik pleše s drugim tipom i na kraju ga strastveno požvali?? :love: :love: :aaa:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Chrisette
Puppeteer
Posts: 110
Joined: 07 Feb 2006, 16:47
Location: s prozora se vidi Cres (ripoff)
Contact:

Re: Torchwood

Unread post by Chrisette »

Je, je. :zubo: Evo danas završila prva sezona, finale je po meni odlično (oba dijela).
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Torchwood

Unread post by Ire »

uspjela sam fulat jer sam gledala putnika :x

specijalna zahvala RTL-u što je stavio SVOJU JEDINU SF SERIJU baš u isto vrijeme s torchwoodom ... treba biti criminal mastermind za tako nešto ... :puca:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Torchwood

Unread post by Belzebubbles »

Putnika nisam gledao jer sam ideološki protiv RTL-a, ali Torčvud jesam.
Pojavio se Diablo!
Zamisli, on ubija sjenom.

Nego...
Glede onog zajebantskog elementa...

Ako promatramo "Točvud" u usporedbi sa nekom američkom serijom - hajde, neka to bude "Ц.С.И. - Мајами".
U Ц.С.И.-јају glavni junaci predstavljaju manje-više nepogrešive instrumente isto tako nepogrešivog društvenog ustroja, i oni se, slično kao i Torčvud, bore proti sila zla. Torčvud se bori protiv zla... utjelovljenog u klišeiziranim likovima SF-a (ali to ne znači da je on protiv klišeja per se - on samo čini neki ironijski odmak).

Koja je fundamentalna razlika u ova dva pristupa? Ц.С.И. nema nikakvih sumnji i on uvijek zna što je dobro. Ne samo što su forenzičari, oni su i moralisti, etičari par excellence i u fušu - sudac i porota.

A Torčvud? Nešto nalik izgubljenoj dječici zarobljenoj u svojem svijetu žanra i bijega od stvarnosti. Njihova "tajna baza" (iako, mislim da je u jednom trenutku zovu i: "Vault", što je također značajno uzevši u obzir cijeli Fallout svijet...) služi kao posljednji bastion u obrani protiv stvarnosti. Onaj usrani procjep je stvarnost, naravno. I što se događa njima u tom svijetu izvan svijeta? Traže pomoć od stvarnosti. Postoji jedan moment u kojem Torčvud ostane u bazi i zove murju, a da bi rekao: "Zarobljeni smo u svojoj tajnoj bazi i ne možemo izaći.".

U tom trenutku, tragikomičnost junaka i serije kao takve doseže neslućene visine. Čine se tako sami, i čine se tako tužni, tamo duboko pod zemljom svojeg svijeta. A ona žena bježi da bi postala disident, i da bi umrla u Stvarnosti. Srećom, uz malu intervenciju Policije, Torčvud spašava svoju odlutalu ovčicu.

Ali! Što je sa Ц.С.И.-јајем? Dok je redatelj Torčvuda svjestan apsurdne situacije svojih junaka (a, on to žestoko naglašava konstantnom autoironijom), redatelj Ц.С.И.-јаја nije... Kako to? U sunčanom svijetu Majamija ne postoji problem moralnosti djelovanja (a usudio bih se reći da se upravo na moralu i ponekad veoma interesantnim etičkim pitanjima bazira većina epizoda Torčvuda) - jer je Ц.С.И. apsolutan.
Tamo gdje se Torčvud dvoumi, svugdje tamo gdje je on nemoćan djelovati, i svugdje gdje se on pita kako nastaviti - Ц.С.И. udara šakom da bi rekao: "Mi smo jedina stvarnost, naš moral je jedina stvarnost, i mi ćemo biti stvarnost.".

Torčvud tuguje i izolira se, Ц.С.И. ide u svijet i lomi ga napola. Torčvud želi spasiti svijet i pokazati svima da oni asocijalci iz podruma imaju duše, da rade za društvo i da vole čovječanstvo! Ц.С.И. to ne želi. Jedino od čega treba spasiti svijet jest nemoral kao takav.


I zato, Britanci će se pitati i htjeti će pitanje jer ono tjera da se ide dalje; Amerikancima je dostatan moralni zid koji naglašava nepotrebnost pitanja. Što će ti pitanje kada već imaš odgovor? Jedini je problem to što odgovor nije tvoj - već NJIHOV (a oni znaju sve?).

Zato ću radije gledati Torčvud od američke maloumne nedonoščadi, jer su Torčvudovci simpatični i nadasve ljudski, što daje neku humanu stranu svim onim bezobličnim i svemoćnim agencijama koje furaju Jenkiji.
U doba terorizma i bezbrojnih fiktivnih "unutrašnjih neprijatelja", ova bi se serija mogla pokazati kao neki antagonizam svem onom življu kojima su moralna pitanja - odgovorena.


...i tako to...

i da... pustili su Starmana... :love:
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: Torchwood

Unread post by Porto »

E, neku večer tipovi su mi se žvalili po ekranu. Onda je jučer tip uskrsno nakon što je popio metak u čelo. Onda mu je životnu energiju posisao veliki krampus, pa je opet umro. Onda ga je ženskica danima gladila po ruci pa je opet uskrsno i odmah se išo žvalit s tipom u kravati. :zbunj:
User avatar
Chrisette
Puppeteer
Posts: 110
Joined: 07 Feb 2006, 16:47
Location: s prozora se vidi Cres (ripoff)
Contact:

Re: Torchwood

Unread post by Chrisette »

Porto wrote:E, neku večer tipovi su mi se žvalili po ekranu. Onda je jučer tip uskrsno nakon što je popio metak u čelo. Onda mu je životnu energiju posisao veliki krampus, pa je opet umro. Onda ga je ženskica danima gladila po ruci pa je opet uskrsno i odmah se išo žvalit s tipom u kravati. :zbunj:
Kad to tako formuliraš... :zbunj:
Image
Post Reply