DEXTER

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

DEXTER

Unread post by writer16 »

Evo upravo sam pogledao u dva dana cijelu prvu sezonu ove serije. Nešto najbolje što sam gledao u svom životu. Je li itko gledao? Nešto savršeno, pod obavezno!!!!!
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: DEXTER

Unread post by Bahod »

Da dexter je trenutno najbolje što se može pogledati na "televiziji"
A plot je čisti SF
-litl spojler/navlakuša za ove koji ne prate-
Dexter/masovni ubojica/visoko rangirani đuđicu majstor/emotivna olupina/forenzičar - u slobodno vrijeme lovi, brutalno ubija, te rastavlja na proste faktore
Koga? :drums: masovne ubojice

dakle iz svih najboljih serija samo najbolje za vas i vašu obitelj

Toplo preporučam :happy1: :tv:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: DEXTER

Unread post by Ire »

dobro jutro ;)
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: DEXTER

Unread post by Bahod »

dobra večer(a) :zbunj:
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: DEXTER

Unread post by writer16 »

još malo da ubacim koji detalj on je naime POKVARITELJ masovni ubojica jer je ko (ovo mi je najjače) kao trogodišnjak gledao kako mu mamu trojica tipova režu pilom te je u majčinoj krvi ostao sjedati zaključan tri dana u kontenjeru.....prejebeno!!
e i najbolja rečenica u povijesti serije je " I would kill my sister" dok mu je ona pila sok iz boce što njega užasno nervira :puca: , ne mogu objašnjaviti tu scenu jer je izvučena iz konteksta i treba se pogledati cijela serija da bi se skužilo, umro sam od smijeha
pod obavezno nabavite kako znate i umijete nažalost sezone imaju samo po 12 epizoda ali po mom mišljenju je to bolje jer nekako dobiješ osjećaj cjelovitosti, nema glupih cliffhangera bogu fala
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
striko
Ewok
Posts: 6
Joined: 04 May 2006, 16:00
Location: Split

Re: DEXTER

Unread post by striko »

I meni je ovo odlicna serija. Ima odlicnih scena (npr. u zadnjoj epizodi kad smislja u glavi scenarije sto ce sestra reci kad joj oda svoju tajnu), ali, zaista nema nikakve veze sa SFom.
Zasto ne spomenes npr. Reaper, moonlight ili Blood ties, sve su nove serija, solidne, fantastika a ne sf, ali pripadaju u ovaj forum, a dex stvarno nije...
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: DEXTER

Unread post by writer16 »

i službeno je završena druga sezona dextera i u americi :( nažalost dobra vijest je da je već najavljena treća sezona ali će se tek početi emitirati u rujnu 2008 znači tek za godinu dana, ne znam što ću do tad raditi jer su mi sve ostale serije smeće (osim heroesa i galactice) valjda ću nekako preživjeti :lol:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Glupinickname
Hani
Posts: 63
Joined: 15 Dec 2007, 02:54
Contact:

Re: DEXTER

Unread post by Glupinickname »

Zakon serija. Pogledo sam u tjedan dana obje sezone i uspješno navukao sestru na nju. "Dexter" je jedna od onih rijetkih, divnih serija u kojoj fakat *ne znam* kaj će se sljedeće dogoditi. Odnos Dexter - Doakes u drugoj sezoni je dobar primjer toga. U sedmoj epizodi sam shvatio - ili mislio da shvaćam - kak će situacija između njih dvojice kulminirati. Bio sam razočaran tim jer sam sada, eto, znal točno kaj će se događat kroz narednih pet epizoda. No, onda je Dexter u samo jednoj epizodi obavio najveći dio onog što sam očekival da bi zatim uslijedila masa totalno neočekivanih preokreta.Naravno, gledao sam ih bez treptanja jer nisam imao pojma kaj će bit dalje.

Također, muzika mi je super, od naslovne teme nadalje. Fala Ire za preporuku na svojem blogu.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: DEXTER

Unread post by writer16 »

Glupinickname wrote: Također, muzika mi je super, od naslovne teme nadalje. Fala Ire za preporuku na svojem blogu.
muzika je odlična, pogodak u sridu samo da još koju novu melodiju naprave , ona glavna se cijelo vrijeme ponavlja
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: DEXTER

Unread post by Tanja.C »

Jel već gledao tko 1. dio 3. sezone?
striko
Ewok
Posts: 6
Joined: 04 May 2006, 16:00
Location: Split

Re: DEXTER

Unread post by striko »

Tanja.C wrote:Jel već gledao tko 1. dio 3. sezone?
Da. Prva epizoda, i odmah zestoki pocetak. Ima vise dogadjanja nego obicno, a jedan od razloga je i trajanje - 58 minuta. Nabili su dosta stvari - novog prijatelja/neprijatelja Miguela Parda (odlican Jimmy Smits),
zatim novi Dexterovi problemi - ovaj put griznja savjesti, i za kraj ako bas zelis: :P Dex ce postati sretni tatica.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: DEXTER

Unread post by Tanja.C »

Je, dobar je novi zaplet, ali se nikako ne mogu naviknuti na Dextera kao velikog/strastvenog/uspješnog ljubavnika... više mi je bio simpa u prvoj sezoni, kad mu seks nije bio važan i bio je sav sretan jer ni Riti nije bio važan. Legendarna mi je bila scena iz 1. sezone, kad zajedno gledaju romantični film, Rita roni krokodilske suze, a on joj krene među noge... "Not now, Dexter." :lol: :lol: :lol:
Sumljiva mi je ta njihova velika ljubav u 3. sezoni, ne bude to dobro završilo, previše su slatkički... :kava:
striko
Ewok
Posts: 6
Joined: 04 May 2006, 16:00
Location: Split

Re: DEXTER

Unread post by striko »

Tanja.C wrote:Je, dobar je novi zaplet, ali se nikako ne mogu naviknuti na Dextera kao velikog/strastvenog/uspješnog ljubavnika... više mi je bio simpa u prvoj sezoni, kad mu seks nije bio važan i bio je sav sretan jer ni Riti nije bio važan.
Ma u pravu si, svaka slijedeca sezona ga omeksava...
Ali to je cisto da podignu gledanost. :x
Vec sam lik u knjigama i u seriji se uzasno razlikuju.
U knjizi je pravi psiho, rjecnik je samo za 18+, a tv-lik je skoro pa "slatki mamin decko" koji "spasava" svijet i napravljen je da bude aposlutno pozitivan lik.
Ali i takva serija je osvjezenje u odnosu na dosta tv produkcije. :D
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: DEXTER

Unread post by writer16 »

sranje.....znao sam......šit, moraju sve usrati..ugl čekam 4.mjesec da cijela sezona završi pa da ja to lipo u komadu svih 20-ak epizoda pogledam u dva dana i onda me sljedeći tjedan boli glava i nabijem još malo dijoptrije ionako mojim ćoravim okicama....jedva čekam :cheers:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply