Pleme (The Tribe)

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Pleme (The Tribe)

Unread post by Hrvoje »

''The Tribe'' is a science fiction television programme, created by Raymond Thompson and his production company Cloud 9, and shot in New Zealand. It is set in a hypothetical near-future in which all adults have died, leaving the children of the world to fend for themselves. The show's focus is on an unnamed city inhabited by tribes of children and teenagers.
It is primarily aimed at the eleven to seventeen age group, though it has fans of all ages. Five series of The Tribe have been created, with 52 episodes per series, amounting to 260 episodes in the entire run. Cloud 9 has created a spin-off to The Tribe which is called The New Tomorrow. It is set at an, as yet, undisclosed period of time after the events of The Tribe series 5.There will never be a 6th series of The Tribe. Its cast is mainly made up of pre-teens and it is aimed at a younger audience.
The Tribe has been shown in over 40 countries around the world and has a built up a large fan base. Countries that have shown some or all series of The Tribe include New Zealand, Australia, Ireland, the United Kingdom, Germany, Israel, France, The Netherlands, Norway, Canada, Finland, the US, Spain, Serbia, Montenegro, Croatia, Ukraine, Denmark, Sweden and Estonia. In the US The Tribe is aired on the digital cable TV channel WAM!, as well as Encore MoviePlex, and most recently syndicated to a variety of broadcast stations throughout the US. In the UK it has been shown on the terrestrial channel five.


_______

Genre: Teen drama / Science fiction

Running time: 25 min. (per episode)

Creator(s): Raymond Thompson
Harry Duffin

Starring: Caleb Ross as Lex
Beth Allen as Amber
Meryl Cassie as Ebony
Michael Wesley-Smith as Jack
Antonia Prebble as Trudy
Dwayne Cameron as Bray
Michelle Ang as Tai-San
Daniel James as Zoot/Martin
Victoria Spence as Salene
Tom Hern as Ram
Nick Miller as Pride
Laura Wilson as May
Jennyfer Jewell as Ellie
Ryan Runciman as Ryan
James Napier as Jay

Country of origin: New Zealand / UK

Original channel: Five

Original run: April 24, 1999-September 6, 2003

No. of episodes: 260

_______



Image Image Image Image


_______



Eto, bio bi red da i ''Pleme'' dospije na nosf. Veliki sam fan. Budem kasnije stavio linkove. Toliko za sada.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Jel ti to ovo gledaš?
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Miles wrote:Jel ti to ovo gledaš?
Molit ću lijepo, bez sarkazma, cinizma i ironije!



E sad, da kažem još ponešto o ''The Tribeu''. Peta sezona bijaše posljednja iz jednostavnog razloga što su glumci odrasli kroz tih pet godina snimanja i više se nisu mogli uklopiti u osnovnu ideju na kojoj serija počiva. Neki su se udali/oženili, rodili djecu, a neki su čak i oćelavili :) , što je dodatno pridonjelo odgodi snimanja, a kasnije i potpunom gašenju. Svih pet sezona je prikazano na htv-u, a neke su i reprizirane.

Ovdje su neki od linkovi koje sam obećao:

http://www.imdb.com/title/tt0274988/

http://www.tribeworld.com/

http://tribeheaven.co.uk/blur.htm

http://www.tribereddragon2.com/

http://www.tribe-cast.com/

http://epguides.com/Tribe/
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

a zašto ti to fino ne prevedeš, sročiš i daš kao članak za novi broj NOSF magazina? :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Ire wrote:a zašto ti to fino ne prevedeš, sročiš i daš kao članak za novi broj NOSF magazina? :D
Rado! :blob:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Jupiiiiiiiiii!!
Instant Geek. Just Add Coffee.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Samo kaži do kada ti treba i budem ti to poslao.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Molit ću lijepo, bez sarkazma, cinizma i ironije!
Sorry! :flower:
Samo, ta mi je serija nekako u rangu sa Djevojčicom iz budućnosti koja mi je bila super kad sam imao 13 godina, ali sumnjam da bi mi se sad svidila.
Inače, Tribe se godinama vrtila po bh televizijama tako da sam s vremena na vrijeme odgledao pokoju epizodu ali, kao što rekoh, u pitanju je dječija serija. I meni se nije svidila.
Sorry još jednom! :))
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Hrvoje wrote:Samo kaži do kada ti treba i budem ti to poslao.
pa računaj negdje oko 10.12. budući da razmišljam o pomicanju datuma izlaska novog magazina s 25. na 15.12.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

@Miles

Okej.

@Ire

Može.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Moze spoiler? Nikada nisam gledao tu seriju, samo par komada, ali me uvijek zanimalo kako zavrsava? Dal virus jos uvijek postoji i ubija one koji narastu previse ili je to bilo jednokratno?
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Nazir wrote:Moze spoiler? Nikada nisam gledao tu seriju, samo par komada, ali me uvijek zanimalo kako zavrsava? Dal virus jos uvijek postoji i ubija one koji narastu previse ili je to bilo jednokratno?
Pa gledaj, to nitko ne zna, pošto peta sezona završava tako što se priča jednostavno -- nastavlja. Šesta sezona nikad nije snimljena, zbog razloga koje sam naveo u jednom od prijašnjeih postova. Kako sada stvari stoje, kraj nikad nećemo ni saznati, iako se mnogi nadaju da će se šesta sezona ipak (jednom) snimiti. Kad sam već kod šeste sezone, da kažem kako se na službenim stranica serije (a i na nekim forumima) spominje mogućnost snimanja šeste sezone.
User avatar
kali
Ewok
Posts: 26
Joined: 07 Jan 2007, 19:25
Location: Zagreb

Unread post by kali »

ja bi gledala pleme da nije bilo tako rano...ja spavam duuugo...na tu foru sam propustila dosta toga...ajme lijenosti...ali moj tata ju je pratio :D
"To see a world in a grain of sand
And a heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand
And eternity in an hour. "
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Moram priznati da sam i ja gledala prva 4 serijala. Peti nisam. Od svih serijala 3. mi je bio daleko najbolji, a Bray je bio pravi bombončić ( sorry ne mogu si pomoći ) :dontknow: :oops:
Mah - mah
Post Reply