Star trek dobija Face lifting

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Star trek dobija Face lifting

Unread post by Xaotix »

CBS najavljuje emitiranje digitalno obradjenih epizoda prve sezone Star Treka (NOSF Vijesti).
Da li nam slijedi nova rasprava "Who shot first?" dosad vezana samo uz Star Warse?
Specijalni efekti se zamijenjuju CGI grafikom, digitalno će se obraditi i zvuk, glavna tema te Shatnerov monolog "Space... The final frontier....".
Dok je digitalni remastering i obnova materijala sigurno dobra stvar, ostaje pitanje koliko je CGI obrada specijalnih efekata ona dobra za seriju kao takvu? Svakako, nove epizode će biti životnije, manje naivne i zasigurno popularnije među današnjom generacijom naviklom na savršenstvo digitalne tehnologije.

Osobno, smatram da scenografija napravljena od kartona, specijalni efekti radjeni stop animacijom i plasti?nim modelima daju originalnim epizodama neki poseban šarm..."Ono nešto"...

Nadam se da CBS neće ponoviti pogreške Georga Lucasa i potpuno zamijeniti originalne epizode digitalno obrađenima... nazovite me stromodnom konzervom, ali jedan od razloga zbog kojih volim SF su i stari SF filmovi u kojima je priča uvijek bila važnija od efekata, koliko god oni bili napredni za tadašnje doba.

Što vi mislite.. zašto CBS izbacuje nove epizode nakon što su skoro dotukli franšizu pogrešnim koracima? Da li je to pokušaj da se izmuzu novci od fanova, ili iskreni pokušaj da se po?čne sa povratkom STa u gornji dom gledanosti? Bojim se da znam odgovor... I nadam se da sam u krivu...
Randomness is strong with this one!
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: Star trek dobija Face lifting

Unread post by Tanja.C »

Xaotix wrote: Osobno, smatram da scenografija napravljena od kartona, specijalni efekti radjeni stop animacijom i plasti?nim modelima daju originalnim epizodama neki poseban šarm..."Ono nešto"...
Ne samo "ono nešto" nego "ono nešto fenomenalno". :D

Bezveznjaci su, eto šta su. :x
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Glavni minus CGIa nad klasicnim efektima...

U starim efekima, na koristenim modelima se vidi i prasina, i smece i ulubljenja.... Izgledaju ko moj... ovaj... ko svaki auto na cesti. Tak bi i trebalo.
U CGIu su svi brodovi besprijekorno glatki, usminkani bez ijedne mrljice... kad je netko vidio takav auto osim u salonu???
Ispada da pol tih brodova drze u garazi i nikam ih ne voze .. :)
Randomness is strong with this one!
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

samo Ĺžele zaradit pare
nema veze,ja imam originale na devedeju :angel:
sorry zbog gramatike
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Sranje. Ljudi samo popunjavaju prazninu dok ne smisle neku novu seriju.
chaky1701
Ewok
Posts: 39
Joined: 12 Dec 2005, 20:10
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by chaky1701 »

a neka bude ljudima i to na izbor
dvdi sa starim efektima su prodavani i bit ce jos prodavani... tko hoce moze ih nabaviti u tom obliku
a tko hoce nove efekte moci ce i to nabaviti

po meni veci izbor je odlicna stvar
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
User avatar
Teddea
Ewok
Posts: 35
Joined: 26 Jan 2009, 15:34

Re: Star trek dobija Face lifting

Unread post by Teddea »

slažem se da je to zapravo pozitivno.
Mislim bolje da se bave "ušminkavanjem" starog Treka nego da rade novi jer nemaju nikaj drugo za raditi pa da ispadne kao Ent ili Nemesis.

Samo nek se drže toga,uostalom izgledat će bolje za neke mlađe generacije koje će voljeti Star Trek,
a i imat će se zabavljati ćime dok im ne sine neka nova super cool ideja :D
LIVE LONG AND LOVE STAR TREK
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Star trek dobija Face lifting

Unread post by Xaotix »

Eh, to je bila vijest od prije tri godine.
Sa Star Trekom XI ide reset franšize, pa ćemo vidjet na čemu smo. Držim palce da nam se svima svidi!
Randomness is strong with this one!
User avatar
Teddea
Ewok
Posts: 35
Joined: 26 Jan 2009, 15:34

Re: Star trek dobija Face lifting

Unread post by Teddea »

Xaotix wrote:Eh, to je bila vijest od prije tri godine.
Sa Star Trekom XI ide reset franšize, pa ćemo vidjet na čemu smo. Držim palce da nam se svima svidi!
kao što bi Rorschach rekao "God help us all" :(

Nadam se da će film ipak biti uspješan ili :puca: :puca: :puca: :lol:
LIVE LONG AND LOVE STAR TREK
Post Reply