Battlestar galactica

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Battlestar galactica

Unread post by niniane »

Istina, neke epke pravo sjednu tek nakon barem drugog gledanja.

Ne znam, ja inače nisam osjetljiva na spojlere in general, ali za Galacticu mi je baš bilo važno ne znati neke stvari unaprijed...
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Battlestar galactica

Unread post by Izitpajn »

Upravo završili treću sezonu.

Umem da kažem samo tri reči:

JEBOTE!!! JEBOTE!!! JEBOTE!!!
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Battlestar galactica

Unread post by Zeljko »

meni je bio smor u pojedinim dijelovima
ali kraj je fenomenalan

šteta za neka lutanja... da je kraća bila bi mi odlična
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Battlestar galactica

Unread post by LordShaper »

Meni je druga polovica treće bila hit 'n miss. Npr, ona epizoda s chiefom i štrajkom fenomenalna, ona s Helom i Saggiatrionima dosadna i tlakovita...a on mi najdraži lik :(

doduše, treća sezona ima jedan od najboljih krajeva sezone u povjesti sf-a. od tog dana više ne mogu čuti 'All along the watchtower' bez da se naježim :cheers:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Battlestar galactica

Unread post by niniane »

LordShaper wrote:od tog dana više ne mogu čuti 'All along the watchtower' bez da se naježim :cheers:
Ditto!
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Battlestar galactica

Unread post by Izitpajn »

A sad si baš nešto razmišljam... Puno prije sam čuo da se na kraju 3. sezone pojavljuje ta pjesma i sad se pitam kakav bi bio efekt na mene da to nisam znao... Vjerojatno još jači...

Ima li tko soundtrack? Mislim da je ovo jedina TV serija od koje ga želim imati, čak me i za mali broj filmova to zanima...
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Battlestar galactica

Unread post by niniane »

Evo jedne anegdote koja će jasno ilustrirati koliko se Izitpajn navukao...

Zvoni meni danas mobitel - Izitpajn. U panici, jer je mislio da ima zadnju epku serije - a nema! Pa zove i pita jel imamo mi. Naravno, imamo. Izitpajn smjesta sjeda u auto (u Sesvetama) i dolazi kod nas u roku keks kako bi uzeo zadnju epku - i soundtrack. I čim se epka prebaci na usb, sa sjajem u očima ustaje, uzima jaknu - ono, u stilu "Sorry ekipa, sve super, al odoh ja po završnu dozu" :D

Sorry, morala sam, prezakon mi je to bilo danas :angel:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Battlestar galactica

Unread post by Izitpajn »

... i požalio :x

Mislim, okej, Galactica je serija koja ima više nivoa i zanimljivo je kako su neki od njih briljantni, a neke su usrali da nisu mogli više :x

SPOILER!!<<Dakle, Kara Thrace je anđeo??? :x Kao, ono, Patrik Švajs??? Vrati se iz mrtvih da spasi prijatelje i rodbinu i onda se vrati u... nepostojanje??? :x

A sve ostalo? Na kraju ispada da su svi konci povezani uz pomoć - Boga??? :x Bog ih je cijelo vrijeme vodio i pokazivao im put??? :x Bog je klinku naučio note i uvalio joj u glavu pjesmu Boba Dylana koji će se roditi 150,000 godina poslije? :x Ili je i Bob Dylan anđeo??? :x

A mitologija je baš bila grčka, ono, Galakćani su čekali 146,000 godina da se spuste u Grčku pa da se vrate svojim bogovima, nisu to mogli ni Sumerani, ni Egipćani, ni Indijci, ni...?
>>
Da, likovi u seriji su jaki, neke stvari su bolje nego u drugim serijama, režija, dizajn i glumci su prejebeni, ali ekipa je usrala previše toga. Zadnje dvije sezone su trebale biti upola kraće i da nije ovog doslovnog Deus ex Machina još bi im se moglo i oprostiti, ali ovako... Šteta.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Battlestar galactica

Unread post by jbt »

i to su otprilike razlozi zasto sam ja s4 prestao gledati i procitao sinopsis na wiki
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Battlestar galactica

Unread post by Milena »

Svaka čast svima koji su se navukli, ali moram priznati da je mene najviše od svega fascinirala ta silna fama, jer sam nakon dva puta po pola epizode u prvoj sezoni zaključila da to ne može dobro završiti i odustala. Mislim, vidjelo se da ne znaju kamo idu. Kako to drugi nisu uočili? Ili sam ja samo preosjetljiva na tu vrstu manirizma?
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Battlestar galactica

Unread post by niniane »

Sigh, baš mi je žao... Meni je zadnja epka pregenijalna i sva ova objašnjenja koja si označio kao spojlere su mi zapravo baš dobro sjela... :angel:

Elem, alternate universe može podrazumijevati i da pjesma NE pripada Bobu Dylanu, već liku koji ju je u seriji svirao :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Battlestar galactica

Unread post by Xaotix »

Meni je serija bila dobra. Odlučih se ne nervirati oko lutajućih epizoda, jer ih je bilo dosta fenomenalnih.

Kraj treće sezone, fenomenalan.
Kraj kraja... SPOILER!!<<Završna bitka do skoka mi je dobra, ali je nekako blijeda. Očekivao sam nešto puno žešće i dramatičnije.
Ovaj kraj sa anđelima sam vidio, i odlučio ga zatrpati ispod dobrih stvari. Ko ih šiša. Ignoriram anđele i sl,
>> i lijepo kreiram svoju šizofreničnu verziju u kojoj je ....
(nije baš spoiler, ali da ne pokvarimo ljudima gušt)

SPOILER!!<<...Starbuck došla do Zemlje kroz crvotočinu i poginula u prinudnom slijetanju, ali ju je automatski pokupio lokalni ressurection engine kojeg su koristili Final 5. Vrstila se nazad s teškom traumom i eto nastavka.
A izmaštani Six i Baltar su posljedica nejebice, PTSPa, stresa i DejaVu-a.
Muzika? PA recimo da je riječ o staroj melodiji prije nastanka kolonija, koja se pojavljivala s vremena na vrijeme kroz prisjećanja. i Opet, Melodija koja je radio far za okupljanje zadnjih 5 je samo slična onoj koju je Kara svirala kao klinka. No, Deja Vu je dovoljan da ih poveže da su isti.
Final jump po koordinatama pjesme? U najgorem slučaju slijepa sreća i Božja providnost, da i "ono" ostane u igri.
Ako ćemo nategnunti, naša Zemlja je bila poznata Galakćanima, ali je nisu dirali zbog ljudi tamo (sami smislite razlog zašto). A melodija su bile uglazbljene kooridnate muzikalnog matematičara koja je ušla u uho ostalima .. i daljnju sudbini u vidi pod gore.
>>

Maklo dvomisli, i BSG mi je zakon!!!
A i bez toga mi je dobra. Samo lupim Stop kad se SPOILER!!<<iskrcaju i pošalju flotu u sunce...>>
Randomness is strong with this one!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Battlestar galactica

Unread post by niniane »

Jel ti kužiš da si otvoreno zaspojlao neke od stvari koje je Izitpajn stavio u spoiler tag?.. :zubo:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Battlestar galactica

Unread post by Izitpajn »

Milena wrote:Svaka čast svima koji su se navukli, ali moram priznati da je mene najviše od svega fascinirala ta silna fama, jer sam nakon dva puta po pola epizode u prvoj sezoni zaključila da to ne može dobro završiti i odustala. Mislim, vidjelo se da ne znaju kamo idu. Kako to drugi nisu uočili? Ili sam ja samo preosjetljiva na tu vrstu manirizma?
Ma skontao sam ja da stvari idu ukurac odavno, ali sam sam sebe uvjerio da će možda sve biti u redu i da neće baš uzeti ovaj Najveći Od Najvećih Debilnih Raspleta Koji Su Još Stari Grci Smatrali Jeftinim Izvlačenjem...
Post Reply