Battlestar galactica

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

nekakva patka vijest najavljuje BSG-musical :D

ove bi pjesme bile na repertoaru:

* 'My Heart Will Go On (As Long As I'm in Range of A Resurrection Ship)'
* 'Tigh Your Motherfracker Down'
* 'Les Miserable Frackers'
* 'The Hills of Caprica Are Alive with the Sound of Nuclear Explosions'
* 'Helo, Is It Me You're Looking For...?'
* 'I Lost My Heart To A Colonial Trooper'
* 'Viper at the Gates of Dawn'
* 'Billy, Don't Be A Hero'

:romeo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Ire wrote: * 'The Hills of Caprica Are Alive with the Sound of Nuclear Explosions'

:lol2:
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
Mindphaser
Hani
Posts: 70
Joined: 01 Dec 2006, 19:00
Location: BiH

Unread post by Mindphaser »

'Viper at the Gates of Dawn', kao da je aluzija na pjesmu benda "Artist Unknown" - The Piper At The Gates Of Detroit! :scratch: :D:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ire wrote:* 'Viper at the Gates of Dawn'
:lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang:
Mindphaser wrote:'Viper at the Gates of Dawn', kao da je aluzija na pjesmu benda "Artist Unknown" - The Piper At The Gates Of Detroit! :scratch: :D:
"Piper at the Gates of Dawn", prvi album Pink Floyda :drunken:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Izitpajn wrote:sve se pribojavam biblijskog finala gdje će spasiteljica odvesti narod u zemlju obećanu te ostati pred vratima zato jer je zajebala neki detalj, ono, prilikom molitve se okrenula lijevo, a ne desno...
Nego, da sam sebi malo gurnem stopalo niz grlo (poetska pauza poradi vizualizacije), nakon ove zadnje epizode (od 21.II) sve mi više vuče na gore spomenutu mogućnost, ali mi stvar i ne izgleda tako strašno. Naime, izgleda da će stvar upasti u Indiana Jones đir gdje je sve moguće, a ništa nije nerealno.

Doduše, i dalje stoji da je mogućnost da jedna ključna osoba veže sudbinu cijelog naroda/rase/civilizacije za svoje religijske halucinacije prestrašna i preamerička.
User avatar
Mindphaser
Hani
Posts: 70
Joined: 01 Dec 2006, 19:00
Location: BiH

Unread post by Mindphaser »

Izitpajn wrote:
Ire wrote:* 'Viper at the Gates of Dawn'
:lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang: :lol2: :headbang:
Mindphaser wrote:'Viper at the Gates of Dawn', kao da je aluzija na pjesmu benda "Artist Unknown" - The Piper At The Gates Of Detroit! :scratch: :D:
"Piper at the Gates of Dawn", prvi album Pink Floyda :drunken:


:oops: :oops: :oops: Ipak bi trebalo da malo proucim proslost, dakle muziku do 2000. godine! :D
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Izitpajn wrote:
Izitpajn wrote:sve se pribojavam biblijskog finala gdje će spasiteljica odvesti narod u zemlju obećanu te ostati pred vratima zato jer je zajebala neki detalj, ono, prilikom molitve se okrenula lijevo, a ne desno...
Nego, da sam sebi malo gurnem stopalo niz grlo (poetska pauza poradi vizualizacije), nakon ove zadnje epizode (od 21.II) sve mi više vuče na gore spomenutu mogućnost, ali mi stvar i ne izgleda tako strašno. Naime, izgleda da će stvar upasti u Indiana Jones đir gdje je sve moguće, a ništa nije nerealno.

Doduše, i dalje stoji da je mogućnost da jedna ključna osoba veže sudbinu cijelog naroda/rase/civilizacije za svoje religijske halucinacije prestrašna i preamerička.
Eeeeee šta će sve biti poslije...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Samo da kažem da je sinoćnja epizoda bila JEBENO dobra i da je Galactica JEBENO najbolja serija svih vremena. Mislim, okej, Firefly je bio dobar pulp, ali ovo je JEBENO dobra serija :headbang: :headbang: :headbang:
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

nije mi jasno zasto je ta epizoda tako dobra?
nema me.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Hamenaglar wrote:nije mi jasno zasto je ta epizoda tako dobra?
Ni meni.

Posebno me nerviraju one igre demokracije.
Da citiram maršala: "Zar je to demokratija, gdje imperijalističke tiskovine pišu laži i klevete?"

Bojim se ja da je serija imalo realnija da bi ti novinari završili sa krive strane zračne komore.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

'ebiga, valjda je to subjektivno, mene je sinoć puknulo u živac što se ne događa baš prečesto. Ono što je dobro kod Galactice je to što me otprilike svaka treća epizoda pukne u živac što nisam doživio ni kod jedne druge serije.

Ono što mi je sinoć bilo dobro je što sam doznao puno o nekim likovima (Gaeta, ona crnkinja kakosevećzove), a i plot se malo podebljao glede Sajlonke br.4. I, da, možda su neki detalji radnje malo nerealni (što je, opet, stvar percepcije i mentaliteta, valjda), ali je zato način na koji je snimljeno überrealan i gledatelja, bar mene, kao da baci unutra, ti zaista vjeruješ da se to događa, glumci su dobri (osim Blatara i možda malo predsjednice i Adame jr.), tekstovi su uvjerljivi, nema emocionalnih preseravanja ništa više nego u "Njujorškim plavcima", pretjerana teatralnost koja mi je umalo upropastila DS9 ovdje ne postoji... Ma, skoro savršeno. Vidi se da su scenaristi tehnički ispekli zanat. Još samo kad ne bi bilo povremenih logičkih rupica i nedosljednosti...
User avatar
Mindphaser
Hani
Posts: 70
Joined: 01 Dec 2006, 19:00
Location: BiH

Unread post by Mindphaser »

Jucerasnja epizoda i nije bila nista posebno, osim sto sam se pomalo iznervirao na kraju zbog toga sto je i ona novinarka Sajlonka i sto "tosteri" imaju mracne planove za novu Boomericu! Dokle vise! Ne bi bilo cudno da se na kraju ispostavi kako su svi oni Sajlonci!
A serija je stvarno... frakking good! :cylon:
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Meni je strašno strašno krivo šta svaki put ispada da ne pogledam :roll: Morat ću ********* pa u komadu...Inače, otpočetka mi je fora kamera i one fore sa zoomom, u svemiru primjerice...
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

mora se samo umrijeti :poguzi: :mod:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply