Dakle, kako ste došli ovamo?

Mjesto gdje se novi korisnici mogu predstaviti i upoznati sa stari(ji)ma
Pravila ponašanja, bonton i slično, za neznalice

Moderator: Ire

Kako ste došli do NOSF-a?

Preko SFere (dakle, na poziv/preporuku nekoga za koga znam da je SFeraš ILI preko SFerinog sajta)
5
14%
Na poziv/preporuku nekoga za koga znam da nije SFeraš
4
11%
Na poziv/preporuku nekoga za koga ne znam je li Sferaš
2
6%
Došao sam prije SFere
3
9%
Ja sam SFeraš, ali došao sam prije SFere
3
9%
Došao sam sa SFerom
1
3%
Sam sam pronašao ovaj forum (molim elaborirati)
17
49%
 
Total votes: 35

User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Izitpajn wrote:Pa, to je jedna od stvari koje su me zanimale. A iz odgovora je vidljivo da ovo nije postao SFerin forum (mislim, nije ni trebao postati, otkud ti sad to? :shock:
pa zar nije vaš forum 'down' i preselili ste se ovdje? mislim, nemoj ovo shvatiti kao predpacivanje ili sl. mislim da sam negdje prije cca godinu pro?itala da sad imate ovdje 'podforum' umjesto onog starog foruma na sferinim stranicama. a nisam baš u toku, pa zato pitam...

vidiš da me više nema nego ima, pa sam se malo i pogubila
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Ja sam na noSF prešo sa Via Galactice na Krunov nagovor... fakat se više ne sje?am kada je to bilo (Ban bi to prije mog'o znati) no tada sam djelovao i pisao pod drugim nickom (dahh) i ?ini mi se da je u to doba forum tek bijo u zametku (ako se varam sorry, krhko je sje?anje)....
:blob:
Image
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Aranel wrote: pa zar nije va[?] forum 'down' i preselili ste se ovdje? mislim, nemoj ovo shvatiti kao predpacivanje ili sl. mislim da sam negdje prije cca godinu pro?itala da sad imate ovdje 'podforum' umjesto onog starog foruma na sferinim stranicama. a nisam ba[?] u toku, pa zato pitam...
Nakon [?]to je SFerin forum uspostavljen, pojavila se zamisao - i to, ?ini mi se, ba[?] Izitpajnova - da je bedasto duplicirati diskusije i uop?e napore, pa za[?]to se ne bi SFerin forum pripojio NOSF-ovom, koji je ionako najĹživlji?! Da se razumijemo, u tom ?asu SFerin forum nije lo[?]e funkcionirao, naprotiv.

Bila je otvorena ankenta, zadan je rok nakon kojega se ide na spajanje (odnosno, "pripajanje" je ipak bolja rije?), uz poziv na diskusiju. U svakom slu?aju, bio sam dosta vehementno protiv, no ispadoh - sre?om - manjina.

Nakon prisajedinjenja SFerin forum je neko vrijeme jo[?] bio na liniji. Ne znam je li arhivirano ono [?]to se tamo pisalo. The rest is history.
ban

Unread post by ban »

Ja nemam nista protiv da se nosf razvija kao jedno od mjesta za sf na webu na kojem se skupljaju ljudi s razlicitih strana. Zato smo ga i postavili. No imam protiv razlicitih nasilnih spajanja. Izitpajne, ti mozda ne istrazujes iz nizih pobuda kako su ljudi dosli na nosfa ali, majka mu stara, ko te tero da inzistiras da se sferin forum spoji s nosf-ovim da bi danas isao raditi anketu kako su ljudi dosli na nosf s masnim inzsitranjem da elaborirariju ako ga nisu nasli preko sfere. Mislim, koja pretencioznost.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Zadnja opcija, i kao [?]to rekoh - ban se "bezobrazno" reklamirao na hr.rec.sf... a ja sam ga pratio... hehehe
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
ban

Unread post by ban »

MadDog wrote:Zadnja opcija, i kao [?]to rekoh - ban se "bezobrazno" reklamirao na hr.rec.sf... a ja sam ga pratio... hehehe
To nije bilo ni blizu spamanja. hr.rec.sf je interesna grupa za sf. Ja sam tu i tamo spomenuo da je izasao novi broj ili da su se dogodile neke vaznije promjene na stranici.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

ban wrote:
MadDog wrote:...hr.rec.sf je interesna grupa za sf. Ja sam tu i tamo spomenuo da je izasao novi broj ili da su se dogodile neke vaznije promjene na stranici.
Ja nisam ni znala da postoji hr.rec.sf - sad sam i[?]la pogledati [?]to je to.
Izgledalo mi je sli?no kao forum, samo manje pregledno. Nije mi ba[?] jasno kakva je razlika izme?u newsgrupe i foruma. (nemojte mi zamjeriti na neupu?enosti :oops:)
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ban wrote:
MadDog wrote:Zadnja opcija, i kao [?]to rekoh - ban se "bezobrazno" reklamirao na hr.rec.sf... a ja sam ga pratio... hehehe
To nije bilo ni blizu spamanja. hr.rec.sf je interesna grupa za sf. Ja sam tu i tamo spomenuo da je izasao novi broj ili da su se dogodile neke vaznije promjene na stranici.
Sorry, ali jesi li primijetio navodnike uz bezobrazno?

Pa naravno da ne smatram da je to bilo spamanje, to je bila druga najbolja stvar od kada postoji net (a prva je zaboravljena tijekom ru[?]enja Zemlje radi hiperprostorne zaobilaznice).
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
ban

Unread post by ban »

MadDog wrote:Pa naravno da ne smatram da je to bilo spamanje, to je bila druga najbolja stvar od kada postoji net (a prva je zaboravljena tijekom ru[?]enja Zemlje radi hiperprostorne zaobilaznice).
Ha, ha. Hvala ti. Samo nemoj s Vogonima imati previse posla.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Aranel wrote: pa zar nije vaš forum 'down' i preselili ste se ovdje? mislim, nemoj ovo shvatiti kao predpacivanje ili sl. mislim da sam negdje prije cca godinu pro?itala da sad imate ovdje 'podforum' umjesto onog starog foruma na sferinim stranicama. a nisam baš u toku, pa zato pitam...
Mda, oprosti, krivo sam shvatio ono "ovo je postao SFerin forum". Okej, službeni dio ti je objasnio Dagi, a ja samo da dodam: uz besmislenost postojanja dva foruma na kojima ?e isti ljudi komunicirati o istim temama, još jedan od razloga zašto sam htio da se SFerin forum preseli ovamo (za koji sam tek naknadno skužio da mi se cijelo vrijeme podsvjesno motao po glavi) je bio taj što sam ja jedina osoba koja se brine za kompletan SFerin sajt, pa tako i za forum (jedina druga osoba koja je ikad napravila išta razli?ito od nule bio je Berislav koji je složio templejt za http://www.sferakon.hr i Irena koja ga je popunjavala). Me?utim, tada, a ni sad, ja ne znam previše o webu (bar ne dovoljno da bih zbilja profesionalno radio taj posao), a o PHP-u nemam pojma. Nula. I ako bi se išta dogodilo samostalnom SFerinom forumu (hakerski napad, neda?e s bazom, bilo što), pa, ja ne bih znao kako da to popravim. Dakle, samostalni SFerin forum efektivno nije imao administratora.

I, ne samo da su se diskusije duplicirale, nego je gomila ljudi bila ista na oba foruma. Pa smo rekli, ajmo skratit proceduru i prikrpat se.

Ina?e, ne znam što je s onim na http://www.sfera.hr/forum . Ja sam ga ostavio da stoji kako je stajalo, a onda je stvar nestala. A ja nemam ni volje ni znanja da idem kopati što se dogodilo.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ban wrote: ko te tero da inzistiras da se sferin forum spoji s nosf-ovim
Ne bih to nazvao inzistiranjem. Bila je moja ideja, stavio sam je na glasanje, neko vrijeme se raspravljalo, ja sam bio za, neki su bili protiv, na kraju smo se dogovorili da ?emo se prebaciti na NOSF, ali ne i kada i kako, a onda je Irena došla u utorak u SFeru i rekla "Ja napravila podforum".

Ina?e, što se ti?e toga tko me je tjerao, nitko me nije tjerao. Jednostavno mislim da je ovako bolje. A ako se tebi ne svi?a, pa lijepo sam te pitao, nisam li? Jednom sam pitao (ili je to bila Irena na moju molbu, ne sje?am se više), jednom si odgovorio. Pa ako ti to zoveš "inzistiranjem"?
da bi danas isao raditi anketu kako su ljudi dosli na nosf s masnim inzistranjem da elaborirariju ako ga nisu nasli preko sfere
Ne znam koliko je "Molim elaborirati" masno (što god to zna?ilo), ali nije istina da sam "inzistirao da elaboriraju ako ga nisu našli preko SFere", nego sam zamolio da elaboriraju ukoliko nisu došli na ne?iju (bilo ?iju) preporuku, ukoliko nisu došli u vrijeme kad je NOSF bio samostoje?i fanzin i ukoliko nisu došli preko SFere. Dakle, ukoliko za njih ne vrijedi nijedna od opcija koje sam ponudio, a od kojih je polovica vezana uz SFeru.
Mislim, koja pretencioznost.
Ne znam koliko je to pretenciozno, valjda mi strane rije?i ne idu od ruke, ali sad kad sam (nadam se) ovo raš?istio, onda slobodno možeš prošvrljati po forumu kako bi našao još nešto od mojih postova što ?e te nenamjerno uvrijediti. Vidim da ti ide.
ban

Unread post by ban »

Izitpajn wrote:nego sam zamolio da elaboriraju ukoliko nisu do[?]li na ne?iju (bilo ?iju) preporuku,
SFera je:
Preko SFere (dakle, na poziv/preporuku nekoga za koga znam da je SFera[?] ILI preko SFerinog sajta)
Na poziv/preporuku nekoga za koga znam da nije SFera[?]
Na poziv/preporuku nekoga za koga ne znam je li Sfera[?]
Do[?]ao sam prije SFere
Ja sam SFera[?], ali do[?]ao sam prije SFere
Do[?]ao sam sa SFerom
Sam sam prona[?]ao ovaj forum (molim elaborirati)
Izitpajn wrote:ukoliko nisu do[?]li u vrijeme kad je NOSF bio samostoje?i fanzin i ukoliko nisu do[?]li preko SFere. Dakle, ukoliko za njih ne vrijedi nijedna od opcija koje sam ponudio, a od kojih je polovica vezana uz SFeru.
Zapravo su svi vezani za SFeru sto je u redu.
Ne znam koliko je to pretenciozno, valjda mi strane rije?i ne idu od ruke, ali sad kad sam (nadam se) ovo ra[?]?istio, onda slobodno moĹže[?] pro[?]vrljati po forumu kako bi na[?]ao jo[?] ne[?]to od mojih postova [?]to ?e te nenamjerno uvrijediti. Vidim da ti ide.
Dobro tebi idu strane rijeci, no mozemo to gledati stvarno i s druge strane. Dobro ti ide i nenamjerno vrijedjanje. Jos bih dodao da ti se moram zahvaliti sto se brines kako ljudi dolaze ovdje.
I da dodam u editu, hosting za nosf istice za dvadeset dana. Tvoji postovi takvi kakvi jesu tjeraju me na ozbiljno razmisljanje da pustim sve kvragu.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ban, please, don't do anything stupid...

Mislim, stvarno... ?emu sva ta prepirka?

Pa nosf je nosf, i nosf bi trebao ostati nosf... no, nosf ne bi bio nosf bez bana, bez ire, bez izitpajna (kakav je takav je), bez aranel i svih nas ostalih, zar je toliko bitno jel' Sfera ili nosf?

Do[?]lo je do prisajedinjenja, prvotni sferin forum je, kaĹžu odumro (?ini mi se da nisam tamo ?lan, a opet moĹžda i jesam, nije niti bitno)... ?emu sad to tko je sfera[?] tko je nosfa[?]?

Idemo dalje takvi kakvi smo, ako treba financijski pripomo?i za pla?anje hostinga - tu sam - a ako sfrea[?]i Ĺžale [?]to su se, ?ini mi se, "utopili" u nosfu - pravo im budi.

Administriranje foruma i stranice traĹži cijelog ?ovjeka, dva, tri, zato molim izitpajna da ne uzburkava duhove, bana da se malo skulira, a moderatora da ovaj topic zatvori jer o?ito uzrokuje sva?u ve?u nego podfoum za sva?anje...

Ajd' zdravo...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

prvotni sferin forum je, kažu odumro
Dogovorno napušten i zatim službeno zatvoren.
a ako sfreaši žale što su se, ?ini mi se, "utopili" u nosfu
Za boga miloga, otkud ti to?
Post Reply