Moje zanimanje

Mjesto gdje se novi korisnici mogu predstaviti i upoznati sa stari(ji)ma
Pravila ponašanja, bonton i slično, za neznalice

Moderator: Ire

Jan Digoel Anthalion
Hani
Posts: 98
Joined: 21 Sep 2006, 21:17
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Jan Digoel Anthalion »

Upravni referent. Trebao bi ići na fax, ali sam se zaposlio zato da dovrshim svoj dio kuche, pa da zhivim "odvojeno" od ostatka.

Kad budem ishao na fax [ za cca 2-3 godine, ne zhuri mi se.. ], mislim imati sređeno stambeno i novčano pitanje - zbog čega sam se i zaposlio sada.

Eto. :mrgreen:
Zadnje sam slušao na svom kompu, ovo što vidite ispoda:
Image
A bogme, kliknite na ovaj iznad chart i čiča The Anthalion će vas naučiti šta je glazba. Image
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

vau pa vi ste svi ovdje skoro sa pa diploma u ruci a ne samo jednom :ocasion:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Jan Digoel Anthalion wrote:Upravni referent. Trebao bi ići na fax (...)

Kad budem ishao na fax [ za cca 2-3 godine, (...).. ], (...)
Eto. :mrgreen:
Nekako pogađam da bi pravo bilo Tvoj izbor? Ako je tome tako, računaj da posao produljuje studiranje, minimalno za dvije godine.

A kad si gotov, čeka Te vježba, pa pravosudni. No, pravosudni je - vjeruj mi - čak manja gnjavaža od fakulteta: ljudi iz prakse pitaju praktična pitanja. No, onda barem odmah kreni na pravosudni odmah po stjecanju uvjeta. Å to kasnije, to teže.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

@ Dagi
Ti si pravnik? I ja se mučim s tim. Završio sam višu upravnu, ali od toga imam manje koristi nego od malarije, pa sam upisao visoku, al sam morao ispočetka. Sad sam na trećoj godini. Kažeš da pravosudni nije težak? Gdje radiš, ako smijem pitati?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Pa, piše mi u korisničkom profilu. Pravnik sam, radim u struci. :drunken:

Pravosudni... Pravosudni jest težak, ali je pristup drukčiji nego na faxu. U komadu odvaljuješ deset predmeta, no važno je pokazati da barataš materijom u cjelini. Ispitivačima je daleko važnije da znaš što je u zakonima, nego što je napisano pod c) u 18. fusnosti XIX. Glave na 492. stranici njihovog najnovijeg udžbenika, bitno proširenog i dopunjenog izdanja.

No, neki ispitivači jesu profesori, ali čak i oni imaju na pravosudnom praktičniji pristup nego što ga imaju prema studentima.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Takav način je meni osobno puno bolji, nego čista štrebačina. Å ta mi vrijedi nabiflati definiciju nečega, ako ne razumijem što je to i gdje to mogu praktično iskoristiti. A s obzirom da malo imam iskustva s radom na sudu, znam da su pravna teorija i praksa dvije dosta različite stvari. Zapravo mi nije jasno zašto pravni fakulteti nemaju praksu. [/quote]
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Jan Digoel Anthalion
Hani
Posts: 98
Joined: 21 Sep 2006, 21:17
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Jan Digoel Anthalion »

Dagi wrote:
Jan Digoel Anthalion wrote:Upravni referent. Trebao bi ići na fax (...)

Kad budem ishao na fax [ za cca 2-3 godine, (...).. ], (...)
Eto. :mrgreen:
Nekako pogađam da bi pravo bilo Tvoj izbor? Ako je tome tako, računaj da posao produljuje studiranje, minimalno za dvije godine.

A kad si gotov, čeka Te vježba, pa pravosudni. No, pravosudni je - vjeruj mi - čak manja gnjavaža od fakulteta: ljudi iz prakse pitaju praktična pitanja. No, onda barem odmah kreni na pravosudni odmah po stjecanju uvjeta. Å to kasnije, to teže.
Thnx na savjetu XD.
Zadnje sam slušao na svom kompu, ovo što vidite ispoda:
Image
A bogme, kliknite na ovaj iznad chart i čiča The Anthalion će vas naučiti šta je glazba. Image
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

@ Jan Digoel Anthalion
Nema na čemu. Vjeruj mi, ljudi se kasnije, u praksi, pokažu dosta kolegijalnima.

@ SAMSUILUNOV OTAC
Hm, moram Ti malo razbiti iluzije. I pravosudni je biflanje, no u tom času već imaš minimalno dvije do četiri godine prakse za pasom, pa možeš korelirati napisano sa životom. To je bitna razlika.
Jan Digoel Anthalion
Hani
Posts: 98
Joined: 21 Sep 2006, 21:17
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Jan Digoel Anthalion »

Nema na čemu. Vjeruj mi, ljudi se kasnije, u praksi, pokažu dosta kolegijalnima.
Ma znam. XD mene je ono sa tvojim bashanjem U-571 malo diglo zhivac. XD

Meh. Stvar je u tome shto real-life raspre sa mnom liche na rat. XD Moram se nauchiti ne ispoljavati to svugdje.. Iako.. Argumentirano uvijekl raspravljam - ali preenergično..

I da. Hvala. Nisam ništa ni loše mislio o tebi. Svidja mi se tvoj način pisanja, argumenitraš uvijek svoje stavove ovdje na forumu, mora da su real-life raspre s tobom full zanimljive.. :uzdravlje:

OnTopic:

Hm... Ipak. Bez obzira na to što si mi rekao - jednostavno, ja i stara gradimo kuchu, moram [ trenutno imperativ] dati minumum 2000 kuna na mjesec u slijedechih 8 mjeseci, da sagradimo sve kak treba, da ne govorim o bolonjskom procesu - zbog kojeg navjerovatnije nechu mochi i raditi i studirati, stoga ostajem iza onog shto sam rekao..

2-3 fax cheka. Ako.. Ako mi sue uopche bude dali ichi na fax..

Da - znam.. Ali.. Nisam bash neki institucije općenito fan, vishe sam solo igrač. Mislim, srednu sam prosho onak - oke, ali point je u tome shto previshe volim ichi u diskuskiije i dokazvanja da je netko drugi u krivu, shto se bash ne svidja predavačima/profesorima/whatever..

Pa ne znam. Stvarno ne znam..

Uostalom, ako stvarno krenem sa svime time, od animea, SF-a, svako malo odlazaka u inozemstvo itd - di se tu fax uklapa..? Kako..?

Da ne govorim da zhelim se shto prije brinuti o sebi - a ne da mi netko drugi placha stabarinu ' n stuff.. A ne pada mi na pamet zhivjeti u Studentskom..

Nadam se da shvachash. Luda, mlada glava - rechi chesh.. Znam.


Mozhda se osvijestim. XD
Zadnje sam slušao na svom kompu, ovo što vidite ispoda:
Image
A bogme, kliknite na ovaj iznad chart i čiča The Anthalion će vas naučiti šta je glazba. Image
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Ma, no frx. Dobro je kad je rasprava strastvena, ali i argumnetirana!
:uzdravlje:
A za U-571, hmmm. Nije mi bila intencija ikome dići živac. Utvaram si kako znam ponešto o povijesti rata na moru, barem unatrag cca. 200 godina (no, to je off topic) i u tom smislu mi se U-571 nije svidio.
User avatar
kali
Ewok
Posts: 26
Joined: 07 Jan 2007, 19:25
Location: Zagreb

Unread post by kali »

3 godina ekonomije
"To see a world in a grain of sand
And a heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand
And eternity in an hour. "
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

ko fol dipl.ing.bioteh., studiro tocno dvostruko duze nego sto mi faks traje, a pao samo jednu godinu.
sljakam ko serviser kompova, pa ako nekome krepa hardver...
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Vatra
Ewok
Posts: 14
Joined: 25 Mar 2007, 17:41
Location: Pula

Unread post by Vatra »

Jos ucenik srednje skole. Preciznije: prirodoslovno-matematička gimnazija (iako matis imam poklonjeno 2 :oops: ).

Namjeravam upisati FOI (fakultet organizacije i informatike) u Varaždinu.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Evo da se pohvalim,
Počevši od (petka) 13. Vaš je dragi kolega po NoSf-u i admin postao znanstveni novak sa zvanjem asistenta na Institutu za hrvatski jezik i jezikoslovlje.
Wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.
:D
Post Reply