CSF.ba

Stjecište SF fanova iz BiH.
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

CSF.ba

Unread post by MrSini »

Da se ne bi ova tema mije[?]ala sa drugima otvaram je ovdje.

Znaci u pripremi je BiH sajt sa gore navedenom domenom.
Domena je takva kakva jeste tj. morala su biti tri znaka, a buduci da sam ja zaboravna osoba i da sam zaboravio da sam pokrenuo postupak zakupa domena, kada su me nazvali i rekli da mora imati 3 znaka onda sam jednostavno rekao svojoj curi 'Fali mi jedno slovo, reci neko.'' ona lupi ''C'' i tako smo dobili CSF.ba :oops:


Raspisujem javni natjecaj jer sajt nece biti samo moj nego i svih drugih ljubitelja SF-a (nagrada je kao i meni: zadovoljstvo sto je se ucestvovalo u izradi neceg takvog u BiH i naravno kao sto sam obecao imena onih koji daju dobre prijedloge biti ce urezana zlatnim slovima u povijest SF-a u BiH :iconbiggrin:

Kategorije su slijedece:
1.) Znacenje slova "C"
2.)Logo
3.) Struktura sajta - pod ovo spada sve od dizajna, onog sto bi se prezentovalo na njemu itd.

P.S.

I naizgled glupe ili lude ideje nekada poluce dore rezultate pa slobodno iznesite sve sto vam padne na pamet.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Znam da stizem kasno na Kosovo... ovaj, u Bosnu, ali mozda bi domena esef.ba bila zgodnija.

[ot]BTW, moja stara ideja je domena jazz.ba :iconbiggrin:[/ot]
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

sff.ba?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

zauzeto sarajevo film festivalom :x
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Fakat zeznuto slovo. Što re?e Željko, central nije loše. Barem dok ne smislimo nešto bolje.
Za logo, to bi trebalo vidjeti s nekim ko se bavi tima stvarima, barem amaterski. Što se ti?e sajta, rado ?u pomo?i u popunjavanju njegovog sadržaja ali o pravljenju i dizajniranju web stranice nemam ama baš nikakvog pojma.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

"C" moĹže biti i "?"!

- ?itatelji SF-a
- ?isti SF
- ?udni SF
- ...

Ina?e "centrala SF-a" dobro zvu?i...
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

vrhunac moga web dizajniranja je bio bijela stranica sa majlom na kome pi[?]e nedostaju mi ovi filmovi i stripovi :x
tako da od mene nemate ni :x kakve koristi
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

1. dizajn: treba ti osnovno poznavanje html-a da uzmeš odnekud gotov, apslotno fri dizajn i postaviš svoje stranice. tako sam ja napravila i sa svojom osobnom stranicom i s blogom. malo mudrosti, nešto malo više posla (al ne previše) i ta daaa! profi stranica :iconbiggrin:

neke stranice s fri dizajnima:
http://www.freelayouts.com/templates/display/templates
http://www.freewebtemplates.com/

2. logo: moja se sestra amaterski bavi izradom logoa za, trenutno, hattrick .. (evo galerija nekih njenih radova) .. trenutno radi logo za nosf, a ako je lijepo zamolimo (i kupimo joj ?okoladu) možda ?e htjeti i za BIH SF :iconbiggrin:

3. "C": i meni central sf jako dobro zvu?i :mrgreen: gets to the point (nenamjerno) :ocasion:
Instant Geek. Just Add Coffee.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

ire wrote:neke stranice s fri dizajnima:
Preporucujem http://www.oswd.org. Odi na "Browse Designs", sortiraj po ratingu (od najvisega) i eto bogatstva.

A ima par slatkih i na http://www.guistuff.com (jedan bi nekima mogao biti poznat :) ), ali tamo ne idi ako nemas brzu vezu na Internet.
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

:) Kada se naspavam pro?itati ?u gornje postove. Zadnjih 7 dana nisam spavao u prosjeku vi[?]e od 3 sata dnevno :!: malo sam se previ[?]e provodio, a i ovo pi[?]em sa posla. Domena je registrirana, ju?er sam dobio podatke za pristup serveru za hosting (nisam jo[?] stigao ni pogledati :( ). Sve u svemu glavno je da smo se pokrenuli sa mrtve to?ke. :iconbiggrin:
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

Uhvatih par minuta i ne[?]to skrpih tako da sada imamo ono fol prvu stranicu ali trebaju mi sugestije oko sadrĹžaja tj. kako organizovati linkove [?]ta ubaciti itd. Na dizajn nemojte da se Ĺžalite jer mi je ovo prva stranica u Ĺživotu. :iconbiggrin:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Uh... Bolje izgleda nego moja prva web stranica...

Što se sadržaja ti?e, ništa mi ne pada na pamet, ali možemo, za po?etak, krenuti s hrvatsko-bosanskim prepucavanjem ?iji je Ivan Gavran :)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

svi?a :iconbiggrin:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

osobna preferenca: mrzim ove "ispup?ene"bordere tablica, više volim da budu "solid".
al, ko što rekoh, osobna preferenca :;
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply