SF klubovi u BiH

Stjecište SF fanova iz BiH.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Dagi wrote:Odli?no! Bog daj ve?i kup.
No, sa svoje strane preporu?io bih, osim portala i foruma, i formalno osnivanje udruge. Ipak je udruga okvir za ?itav niz aktivnosti
I za dobivanje novaca. Udruga se može kojekuda kandidirati za novce koje ponekad ?ak i šakom i kapom dijele razne fondacije i sponzori.

Nego, što se ti?e foruma, ne bi li najjednostavnije i najefektnije bilo ovdje na NOSF-u napraviti jednu rubriku za BiH SF "movement"?

Davor
*Istria is a state of mind*
ban

Unread post by ban »

davors wrote:Nego, [?]to se ti?e foruma, ne bi li najjednostavnije i najefektnije bilo ovdje na NOSF-u napraviti jednu rubriku za BiH SF "movement"?
Ukoliko pokretaci BIH SF movementa to zatraze, napravit cemo podforum na nosf forumima. Vrlo rado.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

(ja) BIH SF(-a) :iconbiggrin:

eto vam moto
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

Zeljko wrote: a moĹže[?] li objasniti kako se i gdje prijavljuje taj domen jer dugo ve? imam ne[?]to privatno u planu... :angel:
Ja sam uspio na?i samo na makina.ba da se moĹže registrirati .ba, a ima[?] hostova sa co.ba, net, org itd. Sve zavisi [?]ta ti treba. I ja sam po?etnik po tom pitanju. :dontknow:
Dagi wrote: No, sa svoje strane preporu?io bih, osim portala i foruma, i formalno osnivanje udruge. Ipak je udruga okvir za ?itav niz aktivnosti, za koje je prisutnost samo na mreĹži ipak nedostatna. Naime, osim uzajamne komunikacije i eventualno sastavljanja fanzina, web je nedostatan za druge djelatnosti.
Svrha tog foruma i jeste da okupi potencijalne ?lanove na jednom mjestu tako da ih se moĹže organizovati. Zna?i forum i portal nisu sami sebi cilj nego jednostavno moram da okupim ljude iz BiH na jednom mjestu da bi se organizovali, a ne kao [?]to je neko ve? rekao ganjati jednog po jednog po brdima. :x
davors wrote: Nego, [?]to se ti?e foruma, ne bi li najjednostavnije i najefektnije bilo ovdje na NOSF-u napraviti jednu rubriku za BiH SF "movement"?
Davor
ban wrote:Ukoliko pokretaci BIH SF movementa to zatraze, napravit cemo podforum na nosf forumima. Vrlo rado.
Za[?]to da ne pa ?ak ako uspije ovaj forum na kojem radim nije lo[?]e imati mjesto na kojem bi se i pored na[?]ih ispada na ve?ini tema :iconbiggrin: mogle pruĹžiti informacije o de[?]avanjima u BiH na ovom polju. :iconbiggrin: :notworthy:
?ini mi se da Vama iz hrvatske nije jasno o ?emu se radi, sada ?u Vam dati svoje vi?enje situacije u BiH pa neka ostali ?lanovi iz BiH ovo potvrde ili opovrgnu.
Ljudi u BiH su jo[?] uvijek pod utjecajem nacionalnih stranki i ve?ina ne?e da ide, u ovom slu?aju, na forume drugih nacija iako teme o kojima se raspravlja nemaju ama ba[?] nikakve veze sa nacionalizmom. :x
Vjerovali ili ne to je ?injenica i zbog svega toga mislim da je jedina [?]ansa da se napravi taj jedan BiH forum na koji ?e moĹžda po?eti dolaziti dovoljno ljudi iz cijele BiH da bi se mogla organizirati ta udruga.
Ja jo[?] uvijek nisam na[?]ao vremena da ne[?]to pi[?]em ili crtam ili da se na neki drugi na?in aktivno bavim SF tematikom, samo ?itam knjige, ali se izuzetno glupo osje?am kada ho?u da sjednem s nekim i popri?am o nekoj SF knjizi ili ?ak moĹžda o ideji za pri?u koje mi se s vremena na vrijeme jave i onda pomislim da je nemogu?e jer da bih to uradio moram da proputujem min. 600 km. :( To bih mogao priu[?]titi sebi 2-3 puta godi[?]nje ali ne svaki tjedan .
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

ire wrote:(ja) BIH SF(-a) :iconbiggrin:

eto vam moto
:iconbiggrin:
Ma ima da tvoje ime upi[?]emo zlatnim slovima u povijest SF-a. :iconbiggrin:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

MrSini wrote:
ire wrote:(ja) BIH SF(-a) :iconbiggrin:

eto vam moto
:iconbiggrin:
Ma ima da tvoje ime upišemo zlatnim slovima u povijest SF-a. :iconbiggrin:
:;

kona?no se netko sjetio
:uzdravlje:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

MrSini, cim registrirate domenu i slozite sajt, javi pa cu napisati vijest. Takodjer javi kad hoces da krenemo s podforumom! Mozemo i danas. Cim to bude na prvoj stranici nosf foruma, svi koji banu ovdje znat ce gdje da pogledaju sto se zbiva u Bosni sto ce, vjerujem, generirati dosta posjeta i prema novom portalu.
MrSini wrote:Ja sam uspio na?i samo na makina.ba da se moĹže registrirati .ba
Procitajte i pravilnike na http://nic.ba/ . Pogledajte i odsjek o besplatnim domenama. Tu mozete registrirati i sve domene ispod .ba, a hosting onda uzeti kod kojeg hocete hosta.
Last edited by ban on 14 Aug 2005, 08:49, edited 1 time in total.
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

ban wrote:MrSini, cim registrirate domenu i slozite sajt, javi pa cu napisati vijest. Takodjer javi kad hoces da krenemo s podforumom! Mozemo i danas. Cim to bude na prvoj stranici nosf foruma, svi koji banu ovdje znat ce gdje da pogledaju sto se zbiva u Bosni sto ce, vjerujem, generirati dosta posjeta i prema novom portalu.
Podforum moze odmah. :iconbiggrin:
Na sajtu cu poceti raditi poslije praznika.
Post Reply