SCI&FI TURNEJA-BELA CRKVA MAJ 2010

Stjecište SF fanova iz BiH.
User avatar
scififilip
Hani
Posts: 83
Joined: 27 Jul 2006, 10:23
Location: Beograd
Contact:

SCI&FI TURNEJA-BELA CRKVA MAJ 2010

Unread post by scififilip »

U maju smo započeli ciklus susreta pod nazivom ‚‚ Naučna fantastika i male verske zajednice‚‚ sa ciljem da održimo sastanke sa malim verskim zajednicama na kojima bi kroz formu dijaloga, pitanja ,diskusija,polemika i sl razmenili iskustva i mišljenja.Prvi sastanak sa protestantskom verskom zajednicom bio je veoma zanimljiv,primljeni smo veoma korektno, vodili smo diskusiju 4h,oko mnogih stvari se nismo složili ali je bitno da smo u nekim stvarima otkrili i da se slažemo.Koliko je nama bilo zanimljivo njihovo mišljenje mislim da smo i mi uspeli da im približimo naučnu fantastiku.

U Beloj Crkvi smo smo još nešto uradili, na šta smo veoma ponosni,naime uspostavili smo saradnju,tj izvukli iz zaborava SF klub FAROS koji je bio jedan od pionira sf-a na našim prostorima ali je praktično od 1998 g nestao sa scene.Bilo nam je ogromno zadovoljstvo da smo ih pronašli kao pravi detektivi na osnovu oskudnih podataka,videli da još uvek postoji srž članstva,predsednik i osnivači.Razmenili smo poklone mi smo im dali naš fanzin TERRA i ostale propagandne materjale, a oni nama prvih sedam brojeva njihovog fanzina FAROS(ukupno je izdato 8 br.tog fanzina).Posetili smo ih dva puta i u opuštenoj i srdačnoj atmosferi dugo smo pričali o sf-u i došli da zaključka da moramo produbiti saradnju naša dva udruženja(već imamo u vidu nekoliko zanimljivih projekata).Naravno foto i video materjal sa ovih druženja ćemo pohraniti u našu arhivu koja je sve veća i obimnija.
filip osnivač SCI&FI udruženja
Udruzenje gradjana Fanovi naucne fantastike Sci&Fi iz Beograda-Srbija.Posedujemo veliku kolekciju knjiga,cd-a,postera i sl.Organizujemo konkurse,predavanja,tribine.Zelimo saradnju sa fanovima iz Hrvatske.
Post Reply