Zecon

Stjecište SF fanova iz BiH.
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Zecon

Unread post by MrSini »

Nadjoh na http://www.dzonlic.com/ pa da ne kažete da niste upoznati:


Festival Fantastike

Treći Festival fantastike „Zecon“ - „Tragovima bosanskog kraljevstva“ biće održan narednog vikenda u Zenici, potvrdio nam je prvi čovjek Festivala i direktor zeničkog Muzeja Adnadin Jašarević. Uz promociju godišnje zbirke, biće upriličena i izložba autora strip radionice "Đorđe Lobačev" iz Beograda, te promocija godišnjih zbirki Istrakona i Festivala fantastične književnosti iz Hrvatske.

- U dva dana druženja sa kolegama iz oblasti fantastike iz BiH, Hrvatske, Slovenije i Srbije imaćemo i promocije "Zoroovih" biblioteka "Warp" i "Mrak", te promocije zbirke priča erotske fantastike, antologija fantastičnih priča o televiziji, zbornika studija o slovenskoj naučnoj fantastici, nekoliko zbirki priča, te odabranih filmova sa Festivala srpskog filma fantastike, kazao nam je Jašarević.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zecon

Unread post by Izitpajn »

Mda, na ovo sam već odgovorio na Forum.hr. Sve više se slažem s onim tvojim stavom. Ako je svrha da poberu pare od države i dobro se provedu u intimnoj atmosferi, onda super, prerano su stavili obavijest, predobro su se izreklamirali i moglo bi im doći i više ljudi nego što su ih spremni primiti :x

Misli li tko ići? Mislim, sutra, jel...
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Zecon

Unread post by uglib »

Izitpajn, a ti bi potegnuo do Zenice da si znao ranije?

Eto, ja bila, pozvali me, a malo sam se za to i potrudila, pa je bio red.

Mogu reći da je programski bilo skromnije od Sferakona i Istrakona, održavalo se u manjim prostorima i nije bilo paralelnih zbivanja, ali je, kao što i ti kažeš, bilo intimnije. Treba uzeti u obzir da im je budžet skromniji u odnosu na Istrakon i Sferakon te da se radi o manifestaciji koja je još u začetku, ali očito napreduju ako je suditi po zbirci koja izgleda daleko bolje od prijašnih almanaha. Je li i sadržajno bolja, tek moram provjeriti.
Ulaz na sva zbivanja, uključujući i projekcije srpskih SF filmova je bio besplatan, a publika se uglavnom sastojala od Zeničana. Neki su postavljali provokativna pitanja.

Više o tome kako je bilo ima ovdje:

http://www.art-anima.com/forumi/index.p ... 39#msg5939
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zecon

Unread post by Izitpajn »

uglib wrote:Izitpajn, a ti bi potegnuo do Zenice da si znao ranije?
Možda i BiH. Ovako nikad nećemo znati.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Zecon

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Po slikama, uopće im nije bilo loše! :cheers:
A. Ziljak
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Zecon

Unread post by uglib »

Aleksandar Ziljak wrote:Po slikama, uopće im nije bilo loše! :cheers:
Da bi reč rekel i suzu pustil. :cheers:
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Post Reply