Sramota

Stjecište SF fanova iz BiH.
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Sramota

Unread post by MrSini »

Izitpajn dobio ban na BiH SF forumu. :boink:
I usao u legendu kao prvi clan koji je na tom forumu dobio ban. :lol:
U potpisu moze da stavi "Ja sam legenda"

P.S.

Ovaj podforum nema nikakvog smisla.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sramota

Unread post by Izitpajn »

Ajde ti sad meni lijepo kao neutralan čovjek sa strane reci jel ono što sam napisao zbilja zvučalo kao da ide na njihov račun? Okej, znam da ponekad ono što napišem zvuči drugačije od onog što sam mislio, ali je li i ovaj put bilo tako? I baš toliko gadno?

Jebote, ambasador loše volje strajks agen... :x :x :x
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Re: Sramota

Unread post by MrSini »

Nije bilo tako gadno. Ljudi jednostavno ne prihvataju konstruktivnu kritiku.
Izrazili su mišljenje da i ja nisam dobrodošao tamo.

Code: Select all

Dvojici losera je totalna noga iz Bircuza, nemojte slucajno da vas vidim tamo!!!!!! Izvol'te posjecujte "velike" forume i diskutujte sa "pravim" poznavaocima SF-a a nas ostavite na miru!!

VOZ!!!! Filozofirajte negdje drugo!!!!
Kada uspijem doći na neku konvenciju možda ti i uspijem objasniti bar još 100 razloga zašto si dobio ban.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Sramota

Unread post by niniane »

Pa, očito postoje još neki razlozi, jer postovi sami po sebi nisu dovoljan razlog. Osim toga, čitala sam i puno "zločestijih" Izitpajnovih pa ga nitko nije banirao :zbunj:
Enihau...
Svakome onako kako voli :D Pa tako i po pitanju foruma na kojima će boraviti.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sramota

Unread post by Izitpajn »

MrSini wrote:Kada uspijem doći na neku konvenciju možda ti i uspijem objasniti bar još 100 razloga zašto si dobio ban.
Nije u tome stvar, znam zašto sam dobio ban: jer su potpuno krivo shvatili ono što sam napisao, a kad sam počeo objašnjavati, već im je krv jurnula u glavu, već su bili nadureni i moja objašnjenja ih nisu zanimala. A stvar je u tome da uopće nisam kritizirao njih. Dakle, ono što me zanima je: jel zbilja ispalo da sam kritizirao njih?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sramota

Unread post by Izitpajn »

Nego, Sini, welcome back ;)
BorgQueen
Ewok
Posts: 1
Joined: 19 Apr 2008, 00:45

Re: Sramota

Unread post by BorgQueen »

Buduci da se moji komentari bez moje dozvole komentiraju na forumu na kojem ih nisam postavila osjecam se prozvanom i pozvanom; bilo bi lijepo da je komentar citiran u cjelini:
Jedan dan me nema i odmah papazjanija!

Mislim, kakvi su ovo komentari???
Ko se to usudjuje da ovaj forum okarakterise kao "mali"?
I kakve veze ima ko je bio na kojem forumu i u Zenici?
Ja nisam bila u Zenici pa sta? Jel' to mozda znaci da manje volim i manje poznajem SciFi?
I ko se to usudjuje da ADMINU govori kako treba da uredjuje VLASTITI forum i preporucuje mu da ode u podstanare???
????

Dvojici losera je totalna noga iz Bircuza, nemojte slucajno da vas vidim tamo!!!!!! Izvol'te posjecujte "velike" forume i diskutujte sa "pravim" poznavaocima SF-a a nas ostavite na miru!!

VOZ!!!! Filozofirajte negdje drugo!!!!
Gospodo, ako zelite biti gosti ne vrijedjajte domacine; oni vas nisu prvi uvrijedili.
Dobre namjere su jako vazne a ja ih ovdje nikako ne vidim:

To je link za BiH SF forum.:lol:
UPOZORENJE: Neće da otvore podforum o književnosti jer ne čitaju knjige
http://forum.tip.it/nosf/viewtopic.php?f=31&t=852

Mislim da je svaki komentar suvisan.

PS: Da se niste usudili doci u Bircuz kod Kraljice, izletjet cete naglavacke....pa poslije placite ovdje i reklamirajte nas, besplatno....
:lol:
Brave words. I've heard them before, from thousands of species across thousands of worlds, since long before you were created, but now, they are all Borg.

I am the beginning....the end....
the one that is many....I AM THE BORG!!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sramota

Unread post by Izitpajn »

Ja sam ovdje zapravo namjeravao napisati nešto u stilu kako sam nakon trećeg čitanja shvatio u čemu je zapravo bio problem i kako je sve to na liniji onoga što mi moja draga žena već neko vrijeme pokušava utuviti u glavu, da se previše pravim pametan i previše serem po internetu, i da je najbolja stvar koju je ova ekipa mogla napraviti bila da mi lijepo kažu da se ne slažu sa mnom, ili nešto takvo, pa da život ide dalje, a da ja ispadnem kreten.

Međutim, ono što su pokazali, i dalje to pokazuju, je da su veći kreteni od mene.

Ajde, lijepo da i to netko jednom napravi. Zauvijek zahvalan.

Nego, s obzirom da cijelu večer razmišljam o ovom slučaju, palo mi je na pamet još nešto relativno zanimljivo. Naime, SF fanove bi trebalo oštro razgraničiti na književne fanove i TV/film fanove. To ne znači da književni fanovi ne vole SF filmove i serije, ali vole ih na taj način da je njima to zabava, a TV/film fanovi da im je to full-time hobi, zanimacija, možda i smisao života. S druge strane, književni SF fanovi su jednostavno ljudi koji čitaju knjige, dok su TV/film fanovi oni koji su eventualno pročitali blokbastere tipa Gospodara prstenova, Hičhajkera, Harryja Pottera i slično, dok su im one tvrđe F&SF stvari izvan dometa, čak su im i Clarke i Asimov malo mutni, Heinlein teška apstrakcija, a Banks i Ursula gori od školske lektire.

Poanta je da ove dvije skupine zapravo nemaju sadržajno ništa zajedničko osim što se oni drugi, na žalost, pojavljuju na SF konvencijama koje organiziraju ovi prvi i kenjkaju im kako nije dovoljno zabavno jer nema dovoljno alkohola. I slično. Ya get me drift.

Zapravo, TV/film fanove bih smjestio negdje u razinu nogometnih navijača. Malo su pismeniji, ali im je kultura komuniciranja na sličnom nivou. Mislim, ne znam jel se netko sjeća kako se ekipa iz SF centra nafurila kad sam na SFerin sajt stavio dvije ne previše pohvalne rečenice o njihovom remek djelu moderne multimedije, krenula cijela hajka, ono, prekid diplomatskih odnosa sa SFerom, gore nego da smo priznali Kosovo. Kao i ovo što su ovi rekli ovi baneri, da je na SF centru "zabranjeno reklamirati druge forume". Helou? Hitler iz mog sokaka, anyone?

Ovdje je moj tok misli lagano presušio pa ću vam javiti jel još što procurilo.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Sramota

Unread post by niniane »

Evo, ovaj Izitpajnov post je puno "gori" od svih onih na BIH forumu. And just for the record, pročitala sam cijelu raspravu i zaista mi se ne čini da je kritizirao BIH forum, posebno s obzirom na to koliko je puta napisao da se ispričava i da ga vjerojatno nisu dobro shvatili ili se on krivo izrazio.
Što se pak razgraničavanja fandoma na TV/film i književne tiče... Nemam ništa protiv da ljudi vole više jedno od drugog. However, cijenim kad netko to i otvoreno kaže - i kad se ne vrijeđa ako onda dobije komentar tipa "Ok, više voliš filmove i serije od knjiga, nisi književni fan" - ili obratno. Samo me živcira kad jedni pljuju po događanjima koje organiziraju drugi (tipa svi oni komentari koji postoje o SFeraKonu kao "pretjerano književnoj konvenciji")
Ja volim spekulativnu fikciju bila ona u obliku knjiga, filmova, serija ili nečega desetog jednostavno zato jer je volim per se. Žalosno je da je fandom uopće razjedinjen po tom pitanju i da se, umjesto da se držimo zajedno, prepucavamo oko banalnih i, kako smatram, sasvim nebitnih stvari.
... characters, personalities, stories and larps...
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Sramota

Unread post by Nebelwerfer »

e daš mi copyright na drugu polovicu posta? :D
Image
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sramota

Unread post by Izitpajn »

Ja ili Niniane?

I što će ti kopirajt? :shock: Da nitko drugi ne može to koristiti?
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Re: Sramota

Unread post by MrSini »

TV/film fanovi pokušavaju svim sredstvima ubijediti druge u svoja uvjerenja i ako ih ne ubijede stekli su neprijatelja. (bar oni to tako shvataju)
Fanovi knjige dokazuju svoje stavove i uvjerenja i sretni su ako im netko prezentira činjenice kojih nisu bili svjesni. (Oni tako stjecu zanimljive sugovornike a ne neprijatelje.)

Ne bih da kpiram opet onaj tekst o konzervatizmu u SF-u u njemu je sve lijepo objašnjeno. Ko nije pročitao neka to pod hitno uradi: http://www.sfera.hr/parsek/br71/esesovci.html
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sramota

Unread post by Izitpajn »

Ja volim spekulativnu fikciju bila ona u obliku knjiga, filmova, serija ili nečega desetog jednostavno zato jer je volim per se. Žalosno je da je fandom uopće razjedinjen po tom pitanju i da se, umjesto da se držimo zajedno, prepucavamo oko banalnih i, kako smatram, sasvim nebitnih stvari.
Kao prvo, ja to uopće ne bih nazvao prepucavanjem. Ja nemam apsolutno ništa protiv nekoga tko voli nogomet ili skupljanje kristalnih figurica, ne mogu reći da su ti hobiji manje vrijedni od moga. Ali ljudi koji ih upražnjavaju, kao skupina, jednostavno nisu ljudi koji mene zanimaju. Ja ne mislim da su oni loši. Pojedinci su pojedinci, ali kao područje ljudskog zanimanja to jednostavno nije moj fah. Potpuno isto vrijedi i za one koji se furaju na likove iz filmova, a književnost kao književnost ih ne zanima. Ja sam protiv onoga "my genre, right or wrong", u potpunosti se slažem s onim što Macan trubi već desetljećima, da nije sav SF za svakoga. Mislim da se jedan ljubitelj Ursule Le Guin i Phillipa Dicka prije može skompati s nekim tko voli Krležu, nego s pasioniranim sakupljačem svih sezona BSG-a ili SG-1 ili slično, a kojeg ne zanima sjesti u fotelju, otvoriti knjigu i provesti tako nekoliko sati. Nisam siguran koliko se takvi ljudi uopće mogu nazvati SF fandomom, zna se kako je nastao SF fandom, tko je organizirao SF konvencije, tko ih je posjećivao, tko su bili gosti, za koga je sve to napravljeno i što te ljude zapravo povezuje. Možete reći da me je vrijeme pregazilo i da sam preveliki elitist, ali kad vidim takvu skupinu ljudi na internetu, uvijek se sjetim onog filma gdje ekipa juri po americi u potrazi za nekim novcem i tip završi kao šofer autobusa koji vozi djevojke na neki konvenciju neke kućaničke serije gdje su sve obučene kao glavna likinja, ono, haljinica, frizurica i nekakva mašna na glavi, i sve skakuću i mašu rukicama (i na kraju, čini mi se, zatuku tipa, ali to nije bitno). Mislim, okej, volim i ja SF serije i neke su mi odlične, BSG mi je jedna od najboljih serija uopće, DS9 sam odgledao dva puta i sve to, ali to su samo dvije serije. Ekvivalent toga u književnosti su dvije knjige (ili dvije serije od nekoliko knjiga).

I ne znam zašto bi se itko uvrijedio ako ga se usporedi s nogometnim navijačima. Navijači su najveći domoljubi i bili su prvi kad je trebalo stati na branik domovine bla bla ser ser kenj kenj :D
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sramota

Unread post by Izitpajn »

Sini, prestani, već sam i previše umišljen :binky: :)
Post Reply