Egzorcizam Emily Rose

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Egzorcizam Emily Rose

Unread post by Hrvoje »

Jedan od boljih horora u posljednje vrijeme. Film je inspiriran istinitim doga?ajem, a prati su?enje sve?eniku optuženom za ubojstvo iz nehaja, po?injeno prilikom egzorcizma.

Film postavlja niz pitanja, uglavnom vezanima za vjeru, obrede istjerivanja ?avla iz opsjednutih ljudi, postojanje viših sila, ali se bavi i problemom suo?avanja s vlastitim, unutarnjim demonima. Ve?ina tih pitanja ipak ostaje na kraju neodgovorena ili djelomi?no odgovorena, ali to je film vjerske tematike, stoga se takvo što može i o?ekivati. Mislim da nije za osjetljivije ljude i djecu, jer su neke scene zbilja zastrašuju?e.

Ocjena: 4.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Zna?i za pogledat. Ne sje?am se kad sam zadnji put pogledao jedan dobar horor
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

moĹžda zato [?]to ih i ne gleda[?]
:headbang:

elem kaĹžu da je ovo propaganda :shock: a i mislim da je sve re?eno u vezi sa temom
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Zna?i za pogledat. Ne sje?am se kad sam zadnji put pogledao jedan dobar horor
Mislim da ga se isplati pogledat. Svakako javi dojmove.
elem kažu da je ovo propaganda
Ima dosta rije?i o ovome u filmu. Možda da napomenem kako je Emily Rose zbilja postojala, a vjernici i dan danas odlaze na njezin grob.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Zeljko wrote:možda zato što ih i ne gledaš
:headbang:

elem kažu da je ovo propaganda :shock: a i mislim da je sve re?eno u vezi sa temom
Gledam ja horore samo zombi taba?ina žnj kategorije iz 70-ih ne spada u ono što ja smatam hororima.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

mislim da je tvoje smatranje i nesmatranje "veoma relevantno"
Dirnuh te tamo gdje boli, ha? :flower:
Hvala na preporukama ali, vjerovao ili ne, za neke od ovih sam i sam ?uo :iconbiggrin:
Kron
Ewok
Posts: 27
Joined: 10 Sep 2005, 18:20

Unread post by Kron »

Film je los.

Osim ako netko nema thing za gledanje mucenja psihickih bolesnika!
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Film je los.

Osim ako netko nema thing za gledanje mucenja psihickih bolesnika!
Pazi, to što film nije tebi po ukusu, ne zna?i da je loš.
Kron
Ewok
Posts: 27
Joined: 10 Sep 2005, 18:20

Unread post by Kron »

@Hrvoje

Istina.

Ali to sto je tebi po ukusu ga isto ne cini dobrim :wave:

Ali ozbiljno film ima teske logicke probleme.... A cak je poceo neutralno pa sam prvih pola sata zivio u nadi da ce biti dobar.

Nekako sam uvjek mislio da se sudovi bave sa konkretnim dokazima i cinjenicama, a ne popularnim mitovima.
I kakav je to kraj? Odvjetnica nakon sto potpuno prekrsi sva pravila koje je dobila od firme dobije promaknuce :x koje odbije :x :x i postane casna sestra :x :x :x
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

...
Last edited by Hrvoje on 19 Oct 2008, 19:55, edited 3 times in total.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

I kakav je to kraj? Odvjetnica nakon sto potpuno prekrsi sva pravila koje je dobila od firme dobije promaknuce koje odbije i postane casna sestra
Dobila je slu?aj pa je zato dobila i promaknu?e. Da je izgubila, jel...
Meni se film svidio. Tokom ?itavih sat i pol, dva (koliko li ve? film traje) redatelj je uspio održati odre?enu napetost. Kroz ?itavu film gledatelj može osjetiti neku blagu jezu (barem sam ja mogao :ocasion: ) a to je za film koji teži hororu veliki uspijeh.
Efekti su dobri. Gluma je dobra, uvjerljiva. Pa ni pri?a nije loša.
Naravno, kraj je tipi?no holivudski (hepi ending), pa je to jedan minus.
Sve u svemu, kad se usporedi ono što sam o?ekivao i ono što sam dobio, na skali 1-10 ja bih filmu dao 9.
Post Reply