Night watch

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Night watch

Unread post by Miles »

U pitanju je ruski horor (mislim da smo ga ?ak negdje i spominjali) napravljen po serijalu navodno bestselling kjniga u Rusiji. Otišao sam u kino pogledati film, onako bez nekih velikih o?ekivanja, ali sad uop?e ne znam šta da mislim o njemu.
Ono, kamera je solidna i ima nekoliko fakat dobrih kadrova, efekti dobri, pa i pri?a nije loša iako u filmu i nije sasvim fino objašnjena ali nešto ne štima. MOžda je samo do mene, možda sam navikao na holivudske filmove pa mi ruska produkcija "ne leži". U svakom slu?aju, iz kina sam izašao bez ikakvih utisaka o filmu, potpuno indiferentan, a ni sada, dva dana poslije, ne znam šta bih mislio o njemu :x
Na kraju mogu re?i samo da je KOnstantin, s obzirom da ga neki uspore?uju s njim, mnogo, mnogo bolji
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

ja sam taj film imao na divxu prije godine :x i netragom je nestao... moĹžda sam ga slu?ajno izbrisao :x
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Zeljko wrote:ja sam taj film imao na divxu prije godine :x i netragom je nestao... možda sam ga slu?ajno izbrisao :x
imam ja.

nije mi nešto. zbr?kan je totalka.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

gledao na divxu prije cca ogdinu dana pa se ba[?] ne sjecam
znam da nisam imao subtitles a ruski mi je malo zar?ao od osnovnjaka
uglavnom koliko sam vidio ni[?] neke posebno
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Spominjali smo ga na topicu ruski sf & fant filmovi.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Film je radjen po romanima Sergeja Lukjanenka...

Tip je dosad je izbacio 3 ili 4 knjige: Nocni dozor, Dnevni dozor a dalje nisam siguran... Uglavnom, knjige i film su bili opci hit po Rusiji i ostalom bivsem CCCPu, pa se valjda kod snimanja filma nisu zamarali detaljima jer su ocekivali da ih gledatelji ionako znaju... Harry Potter pati od istog problema.

Sad snimaju drugi dio...


Meni je film bio dobar bas zato sto je ruski... Valjda zbog jezika :mrgreen:
A i toliko su mi proslog ljeta po Ukrajini i Rusiji napricali o tim knjigama da sam valjad i ja pokupio njihov virus odusevljenja
Randomness is strong with this one!
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Odgledao. Konfuzan i kaoti?an film, odli?ne montaže i zvu?nih efekata. Tvorci su veliku pozornost posvetili detaljima, što me neodoljivo podsje?a na jedan hongkongški film s kraja devedesetih (zaboravih ime).

Ocjena: +3.
Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

Hrvoje wrote:Odgledao. Konfuzan i kaoti?an film, odli?ne montaĹže i zvu?nih efekata. Tvorci su veliku pozornost posvetili detaljima, [?]to me neodoljivo podsje?a na jedan hongkong[?]ki film s kraja devedesetih (zaboravih ime).

Ocjena: +3.
SlaĹžem se da je konfuzan i kaoti?an, ali da je montaĹža odli?na - ?ovje?e rezovi su kao tupim i nazubljenim [?]karama,, a zvu?ni efekti prosje?ni. Kraj je naro?ito zbrkan o?ito namiguju?i na nastavak. Ali atmosfera je OK, kao i za nas navikle na angloameri?ku produkciju zanimljiva reĹžija, kutovi, osvjetljenje... SlaĹžem se s ocjenom!
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

rezovi su kao tupim i nazubljenim škarama
Po meni, tko god je montirao film, napravio je dobar posao. Nisam uo?io ve?e greške, a s obzirom na konfuznu pri?u i generalno umjetni?ki pristup, kako režiji, tako i montaži, nemam zamjerki.

Na dalje, ne smijemo zaboraviti da je ovo ruski film, jedan od malobrojnih ovakve vrste i tematike.
Post Reply