Za bana..

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Veceras cu gledat enterprise pa makar zaspao sutra na nastavi, Star treck zakon :ska:
Život je samo san na putu do smrti
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ire wrote:
Den wrote: Dune, prvi nastavak se emitira 13. prosinca
Dune, drugi i tre?i nastavak se emitiraju 19. i 20. prosinca


nadajmo se da ?e i Children of Dune do?i na red
hvala puno na iformaciji!! :smoravu:
(mislim da bi stvarno bilo vrijeme da i knjigu do kraja pro?itam, al jeĹži ga kad ju nigdje ne mogu nabaviti)
Hm... ako ti [?]to to pomaĹže, svojevremeno je Otokar Ker[?]ovani Rijeka objavio prvih [?]est knjiga, bija[?]e to jako davno, pa bi se negdje moglo na?i u kojoj knjiĹžnici ili antikvarijatu...

Imah grdnih problema u nabavljanju ostatka, jedino je Živkovi? to imao.

Ja bih rado pro?itao Herberta sina i njegove Ku?e ove i one. Do sada sam uspio naletjeti samo na Ku?u Atreida i na Butlerijanski dĹžihad.

A, apropos serije... s obzirom da ?u tek sutra to mo?i pro?itati u TV-Ekranu iz Ve?ernjaka... jel' to k ?emu ili su malo prozai?nije sve napravili da se dodvore publici... mislim, ?ija je serija - Ameri, Englezi...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

MadDog wrote: Ja bih rado pro?itao Herberta sina i njegove Ku?e ove i one. Do sada sam uspio naletjeti samo na Ku?u Atreida i na Butlerijanski dĹžihad.
Ja sam ?itala tri knige koje po radnji prethode Dini: mislim da su se zvale Ku?a Atreida, Ku?a Korina i Ku?a Harkonen. :citam: :citam: :citam:

:) Svidjele su mi se: puno radnje, zanimljivih novih ideja i sve to smisleno i logi?ki povezano.

:( Nije mi se svidjelo [?]to je bilo puno grubosti - opisa kreativnih na?ina mu?enja ljudskih bi?a. Ne kaĹžem da knjige zbog toga ne valjaju, ali to je bio razlog za[?]to nisam dovr[?]ila tre?u.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Klara wrote:
MadDog wrote: Ja bih rado pro?itao Herberta sina i njegove Ku?e ove i one. Do sada sam uspio naletjeti samo na Ku?u Atreida i na Butlerijanski dĹžihad.
Ja sam ?itala tri knige koje po radnji prethode Dini: mislim da su se zvale Ku?a Atreida, Ku?a Korina i Ku?a Harkonen. :citam: :citam: :citam:

:) Svidjele su mi se: puno radnje, zanimljivih novih ideja i sve to smisleno i logi?ki povezano.

:( Nije mi se svidjelo [?]to je bilo puno grubosti - opisa kreativnih na?ina mu?enja ljudskih bi?a. Ne kaĹžem da knjige zbog toga ne valjaju, ali to je bio razlog za[?]to nisam dovr[?]ila tre?u.
Dobro de?ki pi[?]u.
Sin je dobro pokupio od tate ono 'ne[?]to', [?]to IMHO treba imati svaki ZF pisac... ne znam konkretno [?]to je to, zato vjerojatno i nisam ZF pisac (iako poku[?]avam to biti)... :anonimac:

Ne ?udi me [?]to nisi uspjela dovr[?]iti tre?u, pogotovo ako se radilo o ku?i Harkonnen... znamo 'kakvi su oni', jel' daaaa? :P

Ina?e, simpa mi je u Batlerijanskom dĹžihadu gdje je pozitivac Harkonnen, a negativac Atreid... posve neo?ekivano. A sada spoiler, ako nisi ?itala:
-Uzrok sukoba je? Žena! I tako valjda ostane do kraja. Nije ba[?] direktno uzrok sukoba, samo posredno, ali i Helena je bila uzrok Troji... :flaster:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

MadDog wrote: Uzrok sukoba je? Žena! I tako valjda ostane do kraja. Nije baš direktno uzrok sukoba, samo posredno, ali i Helena je bila uzrok Troji... :flaster:
<_< obožavam kad muški pojednostavljuju ?injenice. pojednostavljuju ih do bola.
Instant Geek. Just Add Coffee.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ire wrote:
MadDog wrote: Uzrok sukoba je? Žena! I tako valjda ostane do kraja. Nije ba[?] direktno uzrok sukoba, samo posredno, ali i Helena je bila uzrok Troji... :flaster:
<_< oboĹžavam kad mu[?]ki pojednostavljuju ?injenice. pojednostavljuju ih do bola.
Hm... :unsure: a [?]to ho?e[?]? :??: Da budemo komplicirani i onako unaokolo-izokola k'o vi[?]e-manje sve 'vi Ĺžene'? :morgen:
Za[?]to da sada pi[?]em ?itave traktate? Onda mogu prepisati cijelu knjigu. :sleg:

Naj se srditi! :pomagajte:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

referirala sam se na ono 'žena je bila uzrok ratu'..
ko da ih je žena šibom tjerala da idu ratovat, tako to ispada, jer ina?e jako teško muškarce u ratovanje natjerat, pa je onda trebao povod, pa još k tome žena, nesre?a jedna, ajme muke, jada, bijede, zbog nje sad moramo i?i klat!
Instant Geek. Just Add Coffee.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ire wrote: referirala sam se na ono 'Ĺžena je bila uzrok ratu'..
ko da ih je Ĺžena [?]ibom tjerala da idu ratovat, tako to ispada, jer ina?e jako te[?]ko mu[?]karce u ratovanje natjerat, pa je onda trebao povod, pa jo[?] k tome Ĺžena, nesre?a jedna, ajme muke, jada, bijede, zbog nje sad moramo i?i klat!
Zna[?] ono: dobar je razlog komu ga je bog dao.

Ne kaĹžem ja da se mu[?]karci idu klati samo zbog Ĺžena, ali u povijesti je bar jedan rat po?eo zbog Ĺžene, tako barem pri?a onaj koji je to vidio - Homer, zar ne? A on valjda najbolje zna?

Ina?e, postoji ona pri?a o razlogu, ali mi je sam razlog negdje pobjegao, ali, vjeruj mi, bio je jaaako uvjerljiv.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
ban

Unread post by ban »

MadDog wrote: ali u povijesti je bar jedan rat po?eo zbog Ĺžene, tako barem pri?a onaj koji je to vidio - Homer, zar ne?
Da, a za Homera se barem ne moze rec da je bio slijep kod zdravih ociju :D
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ban wrote:
MadDog wrote: ali u povijesti je bar jedan rat po?eo zbog žene, tako barem pri?a onaj koji je to vidio - Homer, zar ne?
Da, a za Homera se barem ne moze rec da je bio slijep kod zdravih ociju :D
da, baš sam to htjela re?.. homer se baš ne smatra nekim jako pouzdanim izvorom..

ali, ako ?emo ozbiljno, stru?njaci smatraju da homer jeste pisao o stvarnom povijesnom doga?aju (Trojanski rat), no kako ga je opisao, to je druga stvar.. možda su povijesni razlozi tom ratu bili puno kompliciraniji ili ?ak jednostavniji od toga da ga je žena 'skrivila', al eto, homeru se svidio takav zaplet, baš je dramati?an

i što nas ponovo dovodi do onog da muškarci vole vrlo pojednostavljivat stvari. lakše je bilo re?i da je paris oteo prelijepu helenu jer ju je poželio za ženu (iako postoje teorije da su se bili zaljubili i da je ona pošla svojevoljno s njim) pa je ljuti menelaj poveo grke u rat da bi se osvetio ili štogod, nego da su si grci željeli osvojit jedan prekrasan, bogati grad, ?isto onako da ga oplja?kaju, jer tu je malo manje romantike. i to?ka.
Instant Geek. Just Add Coffee.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ban wrote:
MadDog wrote: ali u povijesti je bar jedan rat po?eo zbog Ĺžene, tako barem pri?a onaj koji je to vidio - Homer, zar ne?
Da, a za Homera se barem ne moze rec da je bio slijep kod zdravih ociju :D
:D
Op?e poznata stvar je da je oba djela zapravo napisao Homer po diktatu Broja jedan! :ph34r:
(Hopa cupa mi dva skupa... Jel' te boli? Ne budalo, [?]kalja me... itd.)
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

homer se ba[?] ne smatra nekim jako pouzdanim izvorom..
?ini mi se da je netko jednom ustvrdio kako povijest pi[?]u pobjednici, a u ovom bih slu?aju dodao - i kroni?ari, a budu?i su Homerovi spjevovi valjda jedini izvor onda nam ostaje da mu poku[?]amo vjerovati ili da ih smatramo fantastikom. MoĹžda i znan-fantastikom, mada je to diskutabilno (pronalazak novog ratnog stroja, do tada nepoznatog)
grci Ĺželjeli osvojit jedan prekrasan, bogati grad, ?isto onako da ga oplja?kaju
Ĺ to je vjerojatno istina, ali nas to opet vra?a na po?etnu tvrdnju o pobjednicima i kroni?arima.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ire wrote:
Den wrote: Dune, prvi nastavak se emitira 13. prosinca
Dune, drugi i tre?i nastavak se emitiraju 19. i 20. prosinca


nadajmo se da ?e i Children of Dune do?i na red
hvala puno na iformaciji!! :smoravu:
(mislim da bi stvarno bilo vrijeme da i knjigu do kraja pro?itam, al jeĹži ga kad ju nigdje ne mogu nabaviti)

btw, najava za one koji jo[?] ne znaju..

od utorka, 2.12., kre?e "Star Trek - Enterprise"
AUUUUU [?]to se tome veselim!!! :smoravu: :ska: :aplauz:
za one koji su propustili pogledati ju?era[?]nju epizodu Enterprisea :D

prije epizode su pustili najavu za mini seriju Dune, tako da ste se mogli pripremiti i odlu?iti svi?a vam se ili ne
Post Reply