Hulk- film i strip adaptacija

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Kako ?ujem danas je iz tiska izašla strip adaptacija ovog fenomenalnog filma. Vlasnik licence za Hrvatsku mi je to javio. Valjda ?e na kioske ove dane, a kako izgleda, unutra je i moj tekst, jer sam napisao predgovor za za hrvatsko izdanje!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

zar je film tako dobar? (ne znam zašto sam skepti?na)

:smoravu: za predgovor! :aplauz:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

E svasta, film po stripu pa strip po filmu. :huh: Hoce i po tom stripu snimat film?
:)
Cestitam, Mislave, vijest ce na nosf danas.
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

ban wrote: E svasta, film po stripu pa strip po filmu. :huh: Hoce i po tom stripu snimat film?
:)
Cestitam, Mislave, vijest ce na nosf danas.
Mislim da nema šanse... to je ?ista "Marvelova" politika da svoje filmove ("Spiderman", "X-MEN", "DAREDEVIL", i sli?ne), plasira još jednom na strip tržište. To je politika sli?na noveliziranim scenarijima u romanima, tipa "Aliena" od Fostera, ili "Ralja 2" od Searlsa, pred dugi niz godina.
?ista ra?unica za zaradu. Angažirani su najbolji strip crta?i u "Marvelu", koji onda kompletnu filmsku pri?u vjerno prenose na papir u crtežima. Vani ti stripovi imaju luksuzan izgled, nešto poput pravih strip albuma.
Ovo naše izdanje ne zaostaje za njima. Vanjske korice su mekane, ali je zato papir unutra odli?an, a crtež je takav da na zube izvu?e vodu. Normalno, ako se uistinu voli stripove, ali smatram da to nije presudno.
Ina?e, strip adaptacija "Hulka" izašla je danas. Vidio sam je na kiosku.
Koliko mi je poznato "LMI" electronics su jedni od sponzora na "Essekonu", a obzirom da je zastupništvo "Marvela" pod njima, možda se tamo pojave neka njihova izdanja, pa možda bude i "Hulk"! Nemam pojma, natucam!
Ina?e, Bane, hvala ti na ?estitki!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Mislav wrote: Ina?e, Bane, hvala ti na ?estitki!
<_< i ja sam ti cestitala! :unsure:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

ire wrote:
Mislav wrote: Ina?e, Bane, hvala ti na ?estitki!
<_< i ja sam ti cestitala! :unsure:
Ma jasno, hvala i tebi Ire! Mislio sam to, ali sam zaboravio postat :huh:
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Prekosutra planiram i? gledat Hulka pa ako ko ima koju rije? :ska: ...
Život je samo san na putu do smrti
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Jako dobar. U momentima možda malo razvu?en. Vrlo dobar po?etak filma i sam uvod u pri?u. Što ina?e nije praksa, ovdje su likovi dosta realno opisani, nisu plošni kao u nekim drugim film-strip adaptacijama, ajmo re? kod Spider-mana!
Meni se posebno svidio dio koji govori o djetinjstvu Brucea Bannera, na koji na?in je postao Hulk, a i svidio mi se prikazan odnos izme?u oca i sina. Dosta dramatski, što opet odska?e od drugih strip-film adaptacija.
Ono što je po mom mišljenju jako originalno jesu strip kadriranja u filmu, obrati pozornost na to.
Nekidan sam ?itao da su likovi u filmu, izuzev Bannera i Betty stripovski klišeizirani. Po mom mišljenju, nema šanse. Eventualno, ?isti strip kliše mi je po?etak filma, kadar u kojem gledamo sva?u mladog Davida Bannera i generala Teda Rossa.
Sve skupa, od jedan do pet, vrlo ?vrsta ?etvorka!
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

Meni se film svidio.
Mozda mi se malo ne svidja razvucenost filma, dojam koji sam dobio nakon gledanja.
.. ali u sustini mi je film OK.
---------------<br>Osla was

here!
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

a najbolja je ona re?enica na kraju filma, kad se obra?a onom razbojniku u pra[?]ume - razbjesnit ?e[?] me, a to ti se ne?e svidjeti :xlol:
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Zna?i film je ok (po vama) jedva ?ekam da ga i ja gledam. Svi?a mi se plakat filma, tj. na hulkovoj se ruci ?ak vide otisci prstiju taj mi se detalj svi?a
Život je samo san na putu do smrti
Post Reply