Ciklus SF filmova ponedjeljkom navečer na HTV3

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Ciklus SF filmova ponedjeljkom navečer na HTV3

Unread post by proteus77 »

Moram reći da sam ugodno iznenađen ovim ciklusom, nadam se da će potrajati. OK, krenulo se s Metropolisom, po meni i najbitnijim filmom za cjelokupni žanr. Jučer navečer i jutros u reprizi idu Napadači s Marsa. Međutim, razlog zbog kojeg pišem ovaj tekst je emisija prije filma, simpatično nazvana Jednom davno u jednoj dalekoj galaksiji. Iznomno mi je bilo drago čuti Marka Fančovića i Mišaka kako pričaju o filmu i režiseru Menziesu, i otkrivaju neke široj publici manje poznate ili nepoznate fakte o filmu. Posebno mi je drago bilo spominjanje Things to come (tu se Fanči potkrala sitna greškica, taj film Menziesov je iz 1936., a ne '38 kako je rekao).

Tu mi je žao što s Fančom na Marsonikonu nisam imao vremena više popričati o filmovima, ali tako je to kad si jedan od organizatora konvencije, bit će prilike na nekom drugom konu. Bio sam na njegovom predavanju zato, tj predavanjima (i na Sferakonu i na Marsonikonu).

Molba je ako netko zna tko je gostovao u prvoj emisiji, sad već pretprošli ponedjeljak, u onoj emisiji prije Metropolisa?

Inače, iduća 2 ponedjeljka očekuje nas Pabstov Atlantis (franc. verzija) i odlična Deseta žrtva, s Mastroiannijem u gl. ulozi. Sad vidim da su stavili i za onaj iza ponedjeljak, još jedan stariji film, Dovženkov Aerograd (1935). Super stvar, i odlično što su stavili emisiju prije, baš sam uživao, gledao sam i jučer navečer i reprizu, i emisije i filma! :)

P.S. Živio stock footage! :zubo: :cheers: :lol:
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Ciklus SF filmova ponedjeljkom navečer na HTV3

Unread post by Brumiko »

Baš dobro kaj filmove prikazuju blizu pol noći.

Idioti.

:puca:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Ciklus SF filmova ponedjeljkom navečer na HTV3

Unread post by Xaotix »

Ne možeš očekivati previše, ipak su filmovi tu. A termin... Šta ćeš, standardni vamiprski termin HTVa za SF. Sjeti se Zvjezdanih staza, Galactice i inih...

Znači za ciklus BRAVO, a za termin ih treba :dum:

Al ne znam kog se vraga bunim kad ionak nemam televizor?
Randomness is strong with this one!
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Ciklus SF filmova ponedjeljkom navečer na HTV3

Unread post by Milena »

Čisto kao informacija, u prvoj emisiji je gost bio Tomislav Šakić.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Ciklus SF filmova ponedjeljkom navečer na HTV3

Unread post by Belzebubbles »

mislim da je za nas bez tevea ova informacija dost korisna za preporuke za nabavku filmova :)
bravo HRT-u!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Ciklus SF filmova ponedjeljkom navečer na HTV3

Unread post by proteus77 »

Milena wrote:Čisto kao informacija, u prvoj emisiji je gost bio Tomislav Šakić.

Fala na informaciji, znači gosti se mijenjaju, lijepo. Baš me zanima tko će idući put biti, prema neprovjerenoj informaciji koju imam (iz druge ruke) Mišak bira ljude, pa ako bude zvao nekog od vas (Milena, Žiljak, skoro sam napisao Dagi ;( ) najavite tu da znam gledat.

I nek netko šapne Mišaku il kome već da te emisije stave na Emisije na zahtjev, recimo Fančo je bio superinformativan, a netko mi je rekao i da je Šakić bio enciklopedija filma (ne radi čovjek za vraga u JLZ-u, pardon LZMK-u :) ).

Super stvar, taj HTV3! Inače, filmovi se repriziraju, samo prijepodne utorkom, tak do onima koji rade svejedno ne odgovara. :/
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Ciklus SF filmova ponedjeljkom navečer na HTV3

Unread post by Milena »

Evo, ako koga zanima, ravno iz konjskih usta:

Sljedeća dva filma koja idu su:

27.10. AEROGRAD; SSSR; 1935.; R: A.Dovženko (prije filma priča Fančo)

3.11. Bijeg iz New Yorka (prije filma pričam ja).

Pa ono, organizirajte si snimanje ili gledajte, ako vas zanima. :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Ciklus SF filmova ponedjeljkom navečer na HTV3

Unread post by proteus77 »

A sad, u ponedjeljak, 21-og kad je Deseta žrtva, tko je uvodničar? :)

OT: Fala tebi, Fanči, Samsungu i Šišoviću, znat ćete zašto. :wave:

P.S. Ispravka, 20.10. i to u 00.10 uvodna emisija, a u 0.25 film :dum: Pa odmah ujutro u 9 repriza. :P Koje možd ni ne bude, kako sad stoji u programu. :x
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Ciklus SF filmova ponedjeljkom navečer na HTV3

Unread post by Milena »

E, za ovaj ponedjeljak ne znam.

I nema na čemu. :wave:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Post Reply