Jodorowsky's Dune (2013)

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Jodorowsky's Dune (2013)

Unread post by Xaotix »

Dokumentarac o najutjecajnijem filmu Nikad snimljenom! Jodorowsky's Dune.

Priča o tome kako je Alejandro Jodorowski nakon nekoliko potpuno spoaljenih filmova odlučio snimiti Herbertovu Dinu, priče ljudi koji su radili na projektu, i kako je sve to završilo. Nije spoiler - film nikad nije snimljen.

Međutim, kad su prikazali knjigu snimanja i planirane kadrove, sve je djelovalo... poznato. Ispada da je skoro svaki SF film od tada naovamo imao neku scenu inspiriranu ovim filmom. Jodorowski je na kraju iz toga izvukao Inkala i Metabarune...

Definitivno se isplati pogledati. Zanimljivo je vidjeti kako su europljani pristupali filmu i koliko su spaljeniji bili :D

Šteta Dine... Nij mogla bit gora od De Laurentisove (koji je popalio masu ideja od Jodorowskog :lol:)
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Jodorowsky's Dune (2013)

Unread post by LordShaper »

Frend i ja se složili da bi se isplatilo njegovu verziju vidjeti samo zbog onog intra - koji se btw danas može tehnički izvesti bez problema i ne kužim kako nikom već nije palo na pamet...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Jodorowsky's Dune (2013)

Unread post by Acrodyn »

Inkal i Metabarun su mi odlični tako da smo barem nešto odlično dobili od svega toga.

A dokumentarac još nisam gledao, ali budem uskoro. Hvala na podsjećanju! :)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Jodorowsky's Dune (2013)

Unread post by Xaotix »

Eh, da... Jodorowski je želio da gledanje filma ima isti efekt kao i gutanje žlice čistog LSD-a :)
Baš si mislim, na šro bi SF filmovi ličili da ga je uspio snimiti :scratch:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Jodorowsky's Dune (2013)

Unread post by Sandman »

Pogledao jučer navečer kad sam se vratio s Rikona.

Interesantno za vidjeti u koje su sve filmove stavljani dizajni originalno rađeni za Dinu.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply