Star Trek Into Dumbness

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Star Trek Into Darkness

Unread post by Belzebubbles »

bolji je od prošlog star trek filma.
i posve u skladu s poetikama sada aktualnih: transformera, battleshipa, ironmana, etc.
iako, bolje tih 40 krvavih kuna utuć u 5 pivi, prolit se ko smeće i gledat u toplini svojeg doma. Ovaj bi star trek bio optimalan u takvom okruženju jer bi alkohol zagladio eventualna problematična mjesta poput tog alajnanja jezgre (inače, sasvim često mjesto u star treku jest upravo to poravnavanje jezgre, samo što je ovo prvi puta da se radi nogom).
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Star Trek Into Darkness

Unread post by Izitpajn »

Možda je htio reći da je potomak Džingis Kana?
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Star Trek Into Darkness

Unread post by Milena »

BTW, jesam li ja jedina kojoj je čudno što Ameri smatraju da je prošlog Kana igrao "obojeni" glumac? (Mislim, slažem se da je Cumberbatch otprilike najbjelji glumac koji se može naći a da nije albino, ali nikad nisam Montalbana doživjela kao nebijelog.)
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Star Trek Into Darkness

Unread post by TB »

Dečki sa „Red letter media“ u svojim osvrtima „Half in the bag“ su iskritizirali film i svaka zamjerka im stoji.
Kažu oni da je 60-ih, ST bio progresivan,uveo je multietničku posadu, a ova "nova" posada je samo ziheraška preslika one stare.
Spominju i taj moment da je nadčovjek Khan, suprotno onome što se očekuje kada se pomisli na pojam nadčovjek, prije bio tamnoput i neodređene nacionalnosti, dok današnjeg Khana glumi lik koji baš liči na prototip Arijevca.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Star Trek Into Darkness

Unread post by Xaotix »

OK, to je bilo to. Zbog vas sad moram gledat film kako bi mogao informirano pljuvat po njemu.
Jel zato ima toliko lens flerova u njemu, da gledatelji ne vide sve gluposti?
Randomness is strong with this one!
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Star Trek Into Darkness

Unread post by Brumiko »

Milena wrote:BTW, jesam li ja jedina kojoj je čudno što Ameri smatraju da je prošlog Kana igrao "obojeni" glumac? (Mislim, slažem se da je Cumberbatch otprilike najbjelji glumac koji se može naći a da nije albino, ali nikad nisam Montalbana doživjela kao nebijelog.)
Ha?!?
Da vidimo jesam li dobro razumio... želiš reći da si čula ili pročitala da neki ili većina Amera misle da originalni Khan nije bijelac? Ako je tako, stvarno nisu normalni... :D ili je to neka čudna posljedica "one drop rule" paranoje iz 19. stoljeća.

Meni je novi Khan bolji od staroga između ostalog i zato što izgleda kao übermensch, dok stari izgleda kao... ostarjeli hipi? Od crnaca, dobar übermensch bi mi bio Wesley Snipes.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Star Trek Into Darkness

Unread post by Brumiko »

Xaotix wrote:OK, to je bilo to. Zbog vas sad moram gledat film kako bi mogao informirano pljuvat po njemu.
Jel zato ima toliko lens flerova u njemu, da gledatelji ne vide sve gluposti?
Moram priznat da su bljesci leće jedna od kretenskijih "tradicija" suvremene kinematografije. Gledao sam poneki filmić na Vimeu ili tako negdje bez lens flare i uopće nisu bili nimalo... "lažniji". U svakom slučaju, interesantno je kako neki ljudi tu pojavu koja je greška, posljedica nesavršenosti opreme, i dalje forsiraju kao simbol autentičnosti, iako današnje kamere uglavnom nemaju tih problema.

Glupost je utoliko fascinantnija što ljudsko oko nema nikakav lens flare pa ako se snima 3D film (ono, realizam, kaj ne), zbilja je idiotski i vrlo iritantno i glavoboljno ubacivati takve efekte.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Star Trek Into Darkness

Unread post by Milena »

Brumiko wrote:
Milena wrote:BTW, jesam li ja jedina kojoj je čudno što Ameri smatraju da je prošlog Kana igrao "obojeni" glumac? (Mislim, slažem se da je Cumberbatch otprilike najbjelji glumac koji se može naći a da nije albino, ali nikad nisam Montalbana doživjela kao nebijelog.)
Ha?!?
Da vidimo jesam li dobro razumio... želiš reći da si čula ili pročitala da neki ili većina Amera misle da originalni Khan nije bijelac? Ako je tako, stvarno nisu normalni... :D ili je to neka čudna posljedica "one drop rule" paranoje iz 19. stoljeća.
Da, većina. Koliko sam shvatila, to je zato što Ameri smatraju da su meksikanci/latino druga rasa. Zato imaš i argumente da je famozni Kirk/Uhura poljubac zapravo bio tek prvi crno-bijeli poljubac na američkoj TV, dok je prvi međurasni bio u I love Lucy.
Meni je novi Khan bolji od staroga između ostalog i zato što izgleda kao übermensch, dok stari izgleda kao... ostarjeli hipi? Od crnaca, dobar übermensch bi mi bio Wesley Snipes.
Pa sad, s obzirom na ime, trebao bi ga zapravo igrati neki Indijac. Ima po webu puno ljudi koji su skupili raznorazne indijske glumce za koje tvrde da bi jednako dobro odigrali tu ulogu, a većina bar izgleda baš dobro ibermenšovski.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Star Trek Into Darkness

Unread post by Milena »

Xaotix wrote:Jel zato ima toliko lens flerova u njemu, da gledatelji ne vide sve gluposti?
To je Abramsov signature move.

Image

Image
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Star Trek Into Darkness

Unread post by Brumiko »

Milena wrote:Koliko sam shvatila, to je zato što Ameri smatraju da su meksikanci/latino druga rasa. Zato imaš i argumente da je famozni Kirk/Uhura poljubac zapravo bio tek prvi crno-bijeli poljubac na američkoj TV, dok je prvi međurasni bio u I love Lucy.
Nigdar čul sve do ve, ali ako se radi o ovim ljudima (ima i slika njih dvoje), kaj drugo reći nego da su Ameri retardirani. :)
Milena wrote:Pa sad, s obzirom na ime, trebao bi ga zapravo igrati neki Indijac. Ima po webu puno ljudi koji su skupili raznorazne indijske glumce za koje tvrde da bi jednako dobro odigrali tu ulogu, a većina bar izgleda baš dobro ibermenšovski.
Je, bolivuđani, živi dokaz ispravnosti teorije o arijskoj invaziji. :) Dobar bi bio onaj TV voditelj iz Milijunaša s ulice. Osim OK izgleda, dokazal je da zna glumiti gnjuseve.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Star Trek Into Darkness

Unread post by Milena »

Brumiko wrote:
Milena wrote:Koliko sam shvatila, to je zato što Ameri smatraju da su meksikanci/latino druga rasa. Zato imaš i argumente da je famozni Kirk/Uhura poljubac zapravo bio tek prvi crno-bijeli poljubac na američkoj TV, dok je prvi međurasni bio u I love Lucy.
Nigdar čul sve do ve, ali ako se radi o ovim ljudima (ima i slika njih dvoje), kaj drugo reći nego da su Ameri retardirani. :)
Je, o njima se radi. Jer je on, je li, latino. QQE.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Star Trek Into Darkness

Unread post by TB »

U prvom Abramsovom Star Treku, u jednoj svemirskoj bitci, osim lens flareova u jednom kadru ima i mrlja na leći kamere, da se dobije na dokumentarističkoj autentičnosti. :D
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Star Trek Into Darkness

Unread post by Brumiko »

TB wrote:U prvom Abramsovom Star Treku, u jednoj svemirskoj bitci, osim lens flareova u jednom kadru ima i mrlja na leći kamere, da se dobije na dokumentarističkoj autentičnosti. :D
To treba zatuć' tupom sjekirom.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Star Trek Into Dumbness

Unread post by Brumiko »

Post Reply