Filmovi u 2013.

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Filmovi u 2013.

Unread post by Acrodyn »

Ja sam isto, usprkos ocjeni. pogledao All superheroes must die ( takozvani Vs).

Kada sam ga pogledao ocjena je bila 2.9 na imdb-u, a sada je skokla na 3.6. To je vjerojatno realnija ocjena, ali nije da znači puno više.
Važno je uzet u obzir da je film iznimno niskobuđetan (mada ja mislim da je najviše novaca otišlo u izradu postera: http://geektyrant.com/storage/0999-post ... 4224673699 Čak ima nekakav helikopter u kutu), ali kvaliteta pisanja je ono što je stvarno problematično. Nisam očekivao ništa spektakularno (ponajviše zbog ocjene. Sama ideja je zvučala dovoljno interesantno), ali pisanje je prenaivno da bi ovo bilo dobro. *SPOILER* Kada negativac, upucan sačmaricom sa male udaljenosti, se odjednom ustane samo kako bi mogao aktivirati bombu koja doprinosi climaxu... Mogao sam samo facepalmati do creditsa. *END SPOILER*

Šteta za naizgled dobru ideju. Dajem filmu 3/10.

P.S: Kronike su bile zakon. Ovo nije ni slično. :nebu:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Filmovi u 2013.

Unread post by LordShaper »

Daklem, godina na izmaku, vrijeme je za retrospektivu.


All Superheroes Must Die
- gledao, komentirao već - i morao pročitati komentar da se podsjetim jer mi stvarno nije baš ostao u skoro pa ikakvom sjećanju.

Mama - :notworthy: to se traži. Horor, propisno jeziv, savršeno doziran, oduševio me i atmosferom i radnjom i likovima. Preporučujem ga kad god me netko pita za horor.

John Dies At The End - eh, onako, okej mi je bio ali ne vidim se da ću ga pogledati opet. Bilo je dobrih fora i definitivno ima vrlo osebujnu atmosferu ali konačni je produkt svega nekako...eh.

Escape from Planet Earth - rekao sam "trailer s 'intervjuom' zarobljenog aliena je simpa, možda i film bude. Planet 51 je bio simpa, mada ništa spektakularno (doduše, dan danas se počnem smijuljiti kada se sjetim 'psa'". Znam da sam gledao film ali mislim da ga nisam do kraja pogledao...ili jesam?

GI Joe Retaliation - prvi mi je bio praznoglavo zabavan (plus, crvenokosa Rachel Nichols i JGL kao Cobra Commander) pa rekoh, ajde da pogledam i drugi, možda - noup, ne, glup dozlaboga, nekoherentan i jednostavno loš.

Evil Dead - :( još jedna cjepanica na vatru besmislenih remakeova. Ovaj je naročito besmislen pošto je Evil Dead samo naslovom i ničim više. Previše krvi i kasapljenja a nimalo humora i uvrnute atmosfere Raimijevih filmova.

Oblivion - ja nekako očekivao (možda se i nadao) da će biti loš a kad ono - čist okej. Nije za hvalospjeve ali nije mi ni žao što sam ga gledao. Vizualno definitivno impresivan i mislim da sam već spomenuo da me oduševilo što se da pratiti akcijske scene, nisu montirane a la Michael Bay, tj. histerično manično.

Iron Man 3 - rekoh "dvojka je bila slabašna ali držim fige da je novi redatelj udahnuo kvalitetu." I viđe vraga, ispalo tako. Dvojka mi je bila ubibože grozna, trojka me oduševila. Mislim ponajviše zato što je scenaristima došlo do glave da je supersposobne junake najzanimljivije gledati kad se nađu u situacijama da se moraju snalaziti s prvom stvari koja im dođe pod ruku pa onda, ono, imaju priliku pokazati koliko su sposobni i snalažljivi. Tako da ono, Tony Stark šuta dupe, a odjavna špica ima tako dobar dizajn i glazbu da sam poželio da postoji serija "The Mechanic".

Star Trek Into Darkness - rekoh "Prema traileru ne sumnjam da će biti kao i prethodnik: loud, flashy, intense, very fun and watchable...ali s rupama u radnji i ajmemajkoštojescenaristimabilo. No, pošto je ekipa ista, mislim da sad svatko tko u kino ode zna što očekivati pa bi možda ovog puta moglo biti manje :x Personally, I'm in it for the Cumberbatch :zubo: " ----a komentar nakon gledanja: #isusebožefilmnikakodazavrši #ajmeštomijedragoštonisamdaonovaczaovo #nijedajeprviimaoprevišesmislenuradnjualištojeprevišejepreviše #loošeee #Cumberbatchapsolutnopotraćennaovo

Epic - e ovo mi se svidjelo. Nije me oduševilo, priča jest generična ali je ta formula korektno odrađena tako da nemam zamjerki, treba i to znati. A što lijepo izgleda *.*

This is the end
- meh. Na momente dobra atmosfera i par dobrih scena (Emma Watson!) ali ukupno vrlo meh, skeč od par minuta rastegnut na feature length.


Man of Steel
- rekoh "a za ovo ne znam što očekivati, no oprezno sam optimističan. U biti, s obzirom na to kakav je prethodni Superman bio (dva sata Supermana kako diže stvari i to je to), film i nema baš nešto visoko postavljenu ljestvicu :zubo: " ---- ispade da ljestvica treba biti niža. Početak mi se svidio, tj onaj dio Jor-Elom i Kriptonom ilitiga 'Russel Crowe scientist punches people and flies a dragon', sve ostalo je bilo osrednje do loše. Osim Michaela Shannona i njegovih supervojnika; Shannona jer ne da žvače nego proždire scenery, a supervojnici jer propisno izdevetaju Supermana, timskim radom i pokazivanjem zašto nije baš pametno nositi plašt.


Kick-Ass 2
- rekoh "a ovo...pošto svaki nastavak mora biti eskalacija, ozbiljno se pitam *kako* će nadmašiti prvi dio :zbunj: " Turns out, they didn't. Ustvari, pokušali su jedno tri filma ugurati u jedan (Red Mistov uspon kao supervillaina, Kick-Assov povratak, Hit-Girl koja pokušava balansirati adolescenciju i vigilanteism) i epski fejlali u em sva tri pojedinačno em u kombinaciji. Prvi je bio over the top ali to je bilo u službi priče i atmosfere, ovaj je jednostavno eskaliranje radi eskaliranja, i generalno rađen kao loš fanfic.

Despicable Me 2. Banana. Najbolji crtić ove godine, što se mene tiče. Toliko dobar da ću ga jednom godišnje gledati.

Pacific Rim - kad izađem iz kina toliko oduševljen filmom da još satima ponavljam 'dobar, dobar', malo boljoj polovici (koja isto to ponavlja), malo sebi u bradu i treba mi par dana da me pusti rush, znam da sam našao nešto što mi je savršeno pogodilo baš pravu žicu.

The Conjuring
- još jedan dobar horor. Ljudi se žale da je by-the-book ali to je ono što mi se svidjelo. Naime, umjesto da izvodi krivine, film lupa po provjerenim tipkama - ali i to s mjerom i tempom, što treba znati. Rezultat je propisno jeziv i atmosferičan horor. I glumačka ekipa je dobro odradila posao, a najviše me se od svega dojmila Vera Farmiga - jedan od boljih ženskih likova koje sam vidio u hororu.


Elysium
- rekoh "a također puno očekujem i od čovjeka koji nam je dao District 9." I opekoh se jako. Netko je dobro rekao, ovako bi vjerojatno D9 izgledao da ga je Blomkamp radio za Olivud, okljaštreno i naivno i idealistično. Megafejl po svim točkama osim vizualnom dizajnu - i bogamu, jesam jedini koji je od dizajna tehnologije u filmu i od dizajna samog Elysiuma dobivao Mass Effect vibru? :D

Sin City: A Dame to Kill For - rekoh "dakle, prvo godinama ni glasa o tome u kojem je stanju produkcija i onda odjednom bam! najava..." ---- i promptno zaboravio na film sve do sad, kad sam ovdje pročitao da je bio najavljen. I sad vidim da su se u nekom trenutku predomislili pa ga prebacili za kolovoz 2014.

The World's End - rekoh "ako bude upola zabavan koliko su Shaun of the Dead ili Hot Fuzz bili, bit će dobar. Ali očekujem da će ih nadmašiti." E, nije mi nadmašio Hot Fuzz ali da sam se dobro zabavio, jesam, da me više puta oduševio, jest, da ću ga gledati još koji put definitivno hoću.

Thor: The Dark World - rekoh "I liked the first one." a ni drugi nije bio loš. Više akcije, malo i drugih svjetova osim Zemlje; jedina zamjerka su mi pretjerana comic reliefastost Kat Dennings i Skarsgarda.

Hunger Games 2 - rekoh "prvi mi je dio sasvim u redu ali promjena redatelja, hmhm... Plus, to je drugi dio trilogije, oni često izvise jer im radnja nit počinje ni završava kako spada. Doduše, ako ste čitali knjige, možda se kao i ja pitate zašto i kako dovraga misle treću knjigu u DVA filma raspodijeliti. Mislim, druga i treća bi komotno zajedno mogle jedan malo duži film biti..." ---- dosta se prevarih i jako mi je drago. Dobar, jako dobar, bolji od prvog (mada mi je prvi bio dobar), Jennifer Lawrence :cheers: :notworthy:

Gravity - i ovo mi je bilo dobro. Film katastrofe u svemiru, mislim i vjerojatno najtvrđi sf film do sada. Sandra Bullock je bila odličan odabir za ovu ulogu, kao i Clooney.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Filmovi u 2013.

Unread post by Afro »

Da se nadovežem na prethodni post, evo filmova koje sam gledao (ili sam žalio što sam gledao) u 2013. godini:

Wolverine - Američki ovčar u borbi protiv prijatelja koji želi tajnu njegova vječna života. U Japanu. Prvo: kako su Japanci uopće zarobili Wolverinea i uspjeli ga držati u onoj rupi, iz koje on viri svako malo? Drugo: zapravo, nema drugo, cijeli film je jednostavno truba, sa blesavom pričom koja se nadovezuje na navedeno pod "Prvo".

Man of Steel - Vidim da vlada nekakav kompromis oko početka ovog filma, koji kaže da Jor-El puno bolje odrađuje posao od Juniora. Slažem se. Do kraja radnje na Kriptonu film mi je bio koliko-toliko ok, nakon čega strmoglavo klizi nadole. Možda zato što je radnja na Zemlji toliko puta prožvakana, a Kriptona praktički nismo nikada niti vidjeli? Generalno je vatromet CGI-ja, ali to je slučaj sa svakim Sci-Fi wannabe uratkom zadnjih godina.

Pacific Rim - Očekivao puno, dobio nebulozna dva sata o američkom adolescentu (nemojte da vas zavara njegov izgled tridesetogodišnjaka) koji ima "kresno-bi-je-ne-bi-je-kresno" sklonosti ka dvadesetogodišnjakinji zarobljenoj u tijelu osmogodišnjakinje. Tu je i Idris Elba, koji mi je zbog "Žice" drag koliko god mu uloga bila blesava. I da, ima i nekakvih robota i nekakvih čudovišta, ali film je - pardon maj frenč - sr_nje (hint: samoglasnik ide na crtu u sredini).

Iron Man 3 - Gledao sam ga nema mjesec dana i već sam zaboravio o čemu se radi. Šarena razbibriga, lošija od prethodnih filmova (koji ionako nisu baš vrhunac Sedme umjetnosti), ali sam barem na miru popio kavu uz film i pojeo par kolača. Nisam puno očekivao, zauzvrat nisam ništa niti dobio. Mirna večer.

Elysium - A baš sam se nadao da će film biti dobar... Matt Damon obično bira sasvim pristojne filmove, pa sam se ponadao kako ću _napokon_ pogledati malo dobrog, starog SF-a. Ali avaj! Film je loš! E Matte, Matte! Dobro si mi ga ućero! Predvidiv od A do Ž, naivan, blesav, na trenutke laksativan.

Star Trek - Into Darkness - STID je baš to: stid. Ili možemo reći za "Into Darkness": nomen est omen. Kao čovjek koji se nekada smatrao trekkijem (prvenstveno zbog TNG-a), sada se osjećam prilično pokislo dok gledam Abramsove alkemičarske zahvate na nekad mi dragoj franšizi. Sol na ranu su mi ženine izjave (ne gleda SF) tipa "Ti OVO voliš? Čekaj, jel to ono sa onim ćelavim? Di je on, ovo je loše".

Oblivion - Jedini na popisu koji mi nešto vrijedi. Tom Cruise možda jest spaljen u glavu, ali ne toliko da ne zna odabrati film. Ništa nezaboravno, dapače. Prilično linearno i zna se što će i kako će se radnja odvijati, ali svejedno za koplje iznad konkurencije ove godine. Što nažalost ništa ne kaže o kvaliteti ovog filma, nego o ostalima iz ergele.

World War Z - Čitao knjigu, koja mi je sasvim osrednja. Pogledao film, koji sa knjigom veze nema. Obični zombi-film u kojem se nikakva smislena radnja ne može tražiti. Fire&Forget.

Riddick - Hm. Na Riddicka sam navikao da je neki super-anti-heroj, ali ovaj film je skoro pa farsa. Hey dude, pa onakve ozljede i za Riddicka su previše. Al' ajd'. Nego, tko je prepoznao druge franšize u filmu? Jones ima oznake čina kao u Star Treku; alieni su pljunuti Aliens; Riddickov obračun s njima na onom brdskom vrhu je a la AVP; motori (hover-motori, kako god) na kojima jure su c/p Flasha Gordona... Toliko sam barem ja pohvatao. Što se ocjene tiče, ne bih niti ocjenjivao, najradije bih zaboravio da sam gledao.

Gravity - Eeeee... Nećete vjerovati, ali ja sam ZBILJA očekivao da je ovaj film dobar. Majke mi. Reklamirali ga kao najrealističniji film o svemiru, ha! Pa dobro, možda najrealističniji u odnosu na SF snimljen u 2013. Tada je, zapravo, materijal za Oskara. No zapravo je plitak i priglup. Mirko i Slavko u svemiru.

Bullock kao nesigurna, panici sklona astronautkinja koja ne zna upravljati svemirskim brodom za koji je školovana? Prvo, ako ćemo realistično (što je bio zaštitni znak reklamne kampanje filma) takva osoba ne bi bila blizu astronautskog korpusa, kamoli letjela u svemir. Da ne spominjem svemirsku šetnju. Drugo, je li to prikriveni muški šovinizam? Jer tu je Clooney, koji spašava svaku situaciju i spreman je na šegu i zajebanciju čak i kad mu pred očima pobiju pet članova posade, a od broda naprave šopsku salatu. Njegova žrtva trebala je biti emocionalni vrhunac filma, što i jest, no sa kontra efektom - skoro sam se ugušio od smijeha.

Ono, padaju kroz svemir brzinom od nekoliko tisuća km na sat i uspijevaju se zakačiti za ISS. Ah, kakva slučajnost, ovo-ono. Ali svi sretni i zadovoljni. Osobito Clooney, jer ga je Bullock uhvatila u zadnji tren. Hvala Slavko, spasio si mi život. Onda se muškarčina naginje djevi preko ramena i shvati da su na tankoj niti: "joj gle, konopac je labav, aj' bok". To se zove žrtva. O Bullockinom prebacivanju sa broda na brod ne bih.
Post Reply