The Avengers (2012)

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

The Avengers (2012)

Unread post by Xaotix »

Eto... Nakon ne znam koliko cjelovečernjih foršpana došli i Avengersi.
Ocjena?
Meni jedan od najboljih filmova o superherojima. Naravno da nije Građanin Kane (8,8 na IMDBu smao govori o snazi hypea), ali za film o hrpi ljudi u spandexu koji se mlate je izvrstan.

Plusevi:
- Nema origin storya. Uglavnom nepotreban, jer u većini slučajeva ionako skoro svi znaju kako superheroj postaje super. No kako ga nema, film može odmah krenuti s akcijom.
- Nema blesavih comedian sidekickova.
- Nema duboke filozofije. Brdo filmova o superherojima pokušava prodati neke duboke misli, teški weltshmerz u grudima junačine koja pati zbog svojih moći, pa traži iskupljenje kroz dobra djela itd itd. Ovdje toga nema.
- Što superheroji najbolje rade? Mlate se. A ovdje se mlate kroz pola filma, i za divno čudo jasno je što se u toj tučnjavi događa i kako tko koga čime po glavi.
- Joss Whedon. Njegov utjecaj je vidljiv na na dijalozima, tj onelajenrima. Čini mi se da bi netko drugi ukakio motku pokušavajući napraviti remek djelo po kojem bi ga pamtile generacije. Wheddon je napravio film o supersima.
- Hulk. neznam.Kolko god ga zaribali u drugim filmovima (vidi ono pod muku i patetiku, filozofije o samokontroli), ovdje radi ono što najbolje radi... SMASH! :lol: SPOILER!!<<Na početku konačnog obračuna, kapetan Amerika dijeli naredbe Avengersima, daje im zadatke... Hawk ovo, Stark ono, Thor ovamo, Hulk... Smash!>>:lol2:

Minusi:
- Loki mi je malo mlitav za glavnog negativca. Za takvog lažljivca i mulatora nije se baš iskazao. A i dosta vremena se ponaša poput balavog teenagera.
- Jednostavna radnja? Junaci se nađu, al si idu na živce, pa se pomakljaju, pa se pomire, pa pomakljaju sve oko sebe. S druge strane, triggeri za promjenu rapoloženja imaju smisla.

U svakom slučaju isplati ga se pogledati u kinu zbog velikog ekrana.
Randomness is strong with this one!
Stonehead
Hani
Posts: 89
Joined: 04 Jun 2004, 20:10

Re: The Avengers (2012)

Unread post by Stonehead »

I super mi je kak su pazili na neke sitne detalje... npr. SPOILER!!<<u onoj sceni kad hulk i thor zajedno umlate onog velkog stvora, od struje mu oko napravi *pop* :)>> ... ni ne skužiš, al ima tak par stvari na kojima vidiš da su si dali malo truda.


SPOILER!!<<I 'ko je onaj crveni lik na kraju? :/>>
VELIKI.... VELIKI od Sjevera!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: The Avengers (2012)

Unread post by Xaotix »

Crveni lik u post credits sceni je Thanos. Očigledni setup za negativca u nekom od slijedećih filmova, samo je pitanje o kome je riječ. Najvjerojatnije Avengers 2, iako neki sumnjaju i na Thora 2.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Djulo
Ewok
Posts: 22
Joined: 30 Oct 2009, 15:53
Location: Zagreb

Re: The Avengers (2012)

Unread post by Djulo »

Xaotix wrote:Crveni lik u post credits sceni je Thanos. Očigledni setup za negativca u nekom od slijedećih filmova, samo je pitanje o kome je riječ. Najvjerojatnije Avengers 2, iako neki sumnjaju i na Thora 2.
Da li je netko pogledao creditse do kraja? Mogući SPOILER!!<<Navodno je (bar za US tržište) scena od 30-ak sekundi u schawarma placeu. :-)>>
Definitivno zabavan film o superherojima, bez previše mudrovanja... Ako bude nastavka nadam se da će ga opet dati Jossu. Nakon svega, razmišljam da pogeldam i pojedinačne filmove (Thor, Captain America, Hulk...), iako sam prilično uvjeren da ću se razočarati.
Pozdrav,
Djulo
Stonehead
Hani
Posts: 89
Joined: 04 Jun 2004, 20:10

Re: The Avengers (2012)

Unread post by Stonehead »

Thora slobodno preskočiš. Captain America je dobar. Hulk je tak-tak.

Ja sam čul da film ima dve te post-credits verzije.
VELIKI.... VELIKI od Sjevera!
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: The Avengers (2012)

Unread post by jbt »

je, dvije su. u jednoj je thanos, a u drugoj oni samo sjede u nekom fastfoodu i jedu. ta je bolja.

a sto se tice filmova o superjunacima, thor i CA su poprilicno zabavni, Iron man takodjer(ne drugi dio, drugi dio je proljev). hulk je grozan. ovo je doslovno prvi film u kojem hulk nije pateticno bijedan. a tri su snimljena samo u zadnjih 10 godina! komotno izignoriraj prethodna dva jer nista dobro od njih nes dobit.

sto se avengersa tice, xaotix je vec reko sve, nemam kaj za dodat...osim!! jebem ti 3d. u potpunosti je nekoristan i nepotreban. dodan je postprodukcijski i vidi se da scene nisu takve da podrzavaju 3d. samo ti glupe naocale dodaju sivu koprenu na film koji u stvari ima gomilu vibrantnih boja. gledaj bez 3d.
Blood for the Blood God!!

engi
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: The Avengers (2012)

Unread post by TB »

Pogledao sam prekrasno preglednu 2D projekciju Avengersa koja još jednom pokazuje koliko je taj tzv. 3D grozan, da pas mater onome tko to gura...

A šta reći, tko je čitao te stripove, uživat će. Tko nije, teško je reći hoće li uživati. To je savršena ekranizacija Marvelovog stripa.
Ovaj film se sa najvećim žarom i najtočnije može prepričati tako da se, dok prepričavaš, uživiš u ulogu 10- godišnjaka. :zubo:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: The Avengers (2012)

Unread post by Xaotix »

Pa vec sam lekao da mi je ovo najboji Malvejov fijm dosad! :binky:
Ne spominji mi 3D, imaju ga već nekoliko vrsta, za svaku glavobolju po jedan. :x Mmslio sam da će odustati od 3Da nakon prošlog ljeta, ali jok...
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: The Avengers (2012)

Unread post by LordShaper »

Pfff, 3D još uvijek žari i pali. Dapače, još uvijek odgađaju datum izlaska potencijalnih blockbustera kako bi ih konvertirali u 3D.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
herb
Ewok
Posts: 14
Joined: 27 Mar 2011, 16:46

Re: The Avengers (2012)

Unread post by herb »

whedon = srećica <3
loki je bio logičan izbor za glavnog negativca, šteta što je meni osobno očajan, kao i film thor, al šta je tu je.
svi propustići padaju u sjenu kad krene najspektakularnija superherojska marisana ikad viđena <3
User avatar
Djulo
Ewok
Posts: 22
Joined: 30 Oct 2009, 15:53
Location: Zagreb

Re: The Avengers (2012)

Unread post by Djulo »

TB wrote:Pogledao sam prekrasno preglednu 2D projekciju Avengersa koja još jednom pokazuje koliko je taj tzv. 3D grozan, da pas mater onome tko to gura...

A šta reći, tko je čitao te stripove, uživat će. Tko nije, teško je reći hoće li uživati.
Srećom pa ima na thinkgeeku za kupiti 2D naočale. :D
Inače, od stripova sam čitao samo Hulka (još kao klinac), i film mi je svejedno bio odličan.
Pozdrav,
Djulo
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: The Avengers (2012)

Unread post by Nazir »

Pridruzujem se hvalospjevima i slazem se da je najveci minus Loki kao poprilicno mlak i blesav bad guy... Moja frendica se pohvalila da je "uspjeha skuzit sve geek reference" i bila je jako ponosna na sebe. Kaze da ja i frend lose utjecemo na nju :zubo:
Post Reply