Hunger Games

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Hunger Games

Unread post by niniane »

Gledala neki dan, meni se film jako svidio. Napet je od početka do kraja i zapanjujuće dobro su izbjegli gomilu zamki u koje su mogli upasti - i sve mi je nekako logično slijedilo jedno iza drugoga.

Napominjem, doduše, da nisam čitala knjigu, čini mi se da su oni koji su čitali manje impresionirani filmom ;)
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Hunger Games

Unread post by LordShaper »

Nope, dobar i nakon knjige :cheers:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
fuzija
Ewok
Posts: 10
Joined: 06 Jun 2012, 00:12
Location: zagreb

Re: Hunger Games

Unread post by fuzija »

meni je prvi dio filma dobar, ostatak bezveze. SPOILER!!<<ganjaju jedni druge i to je to.>>
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Hunger Games

Unread post by poison »

čitala knjigu, gledala film, film zadovoljavajuć.
ima nekih detalja za koje mi je žao što su ih ispustili, ali razumijem zbog čega ih nema. ima detalja koji su promijenjeni i stvarno mi nije jasno zašto. ipak, generalni dojam je pozitivan.
SPOILER!!<<jako mi se sviđa što je, u odnosu na knjigu koja je cijela iz katnissine perspektive, ovdje to malo prošireno, pa onda imamo pogled iza kulisa, na ogromnu mašineriju koja stoji iza igara, vidimo na momente što se događa u okruzima...>>
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Hunger Games

Unread post by Belzebubbles »

možda malo previše melodrame. Snimano u tradiciji Twighlighta i ovih suvremenih američkih soft SF serija koje su se komentirale na forumu.
Gledljivo, ali zaista pleše po rubu propasti. Srećom, izvuče ga cijela revolucionarna ideja i bunt glavnih junaka protiv sustava. Inače bi sasvim propao u trivijalu tinejdžerske melodrame i jedina bi preporuka mogla biti da se umjesto ovoga provede vrijeme uz Battle Royale.
Da film ima muda, pozvao bi i Kitana da glumi ovdje. Ali eto.
Simpatično, uglavnom, uz svjesnost da je ovo soft SF i da je namijenjen melodramatski nabrijanoj publici.
..
Uzgred, ona ljubavna priča momka i djevojke iz Districta 12 je užasavajuće loše motivirana. Nisam siguran planiraju li tu mezalijansu razvrnuti u nastavku, ili je u knjižnoj verziji sve to uništeno, ali eto.
I da, trenutak u kojem glavna junakinja digne tri prsta u zrak pa rudari iz njezinog Districta podivljaju je naprosto predivna od svoje revolucionarnosti. Uvjerljivo najemocionalniji dio filma.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Hunger Games

Unread post by Izitpajn »

Nisam gledao pa me zanima, jel vrijedi pravilo "There can be only one" kao u Battle Royalu ili...?

Ne zanima me radnja, samo sustav.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Hunger Games

Unread post by Belzebubbles »

SPOILER!!<<Isprva je pravilo da od 24 natjecatelja postoji samo jedan pobjednik, ali na kraju voditelji igre promijene pravila pa mogu bit dva pobjednika, ako su iz istog Districta. Jer svaki od 12 Districta daje po 2 natjecatelja, jednog muškog i jednog ženskog spola.>>
Glede same tehnike igre, ovdje postoje veće intervencije voditelja igre, a BR je to elegantno zaobišao jer je natjecateljima dao vremenski rok u kojem moraju dovršiti igru.
Post Reply