The Thing [2011]

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

The Thing [2011]

Unread post by Belzebubbles »

Iznenađujuće zanimljiva obrada.
Redatelj je mlad, mislim da mu je ovo prvi ili drugi dugometražni.
Između ostaloga glumi i prekrasnica:
Image
Zabavno i dobro snimljeno. Simpatični napadaji beskrajne paranoje, želje za suzbijanjem neprijatelja, jezivosti svega... Krešendast nekako ustroj, neprijatelj se kroz film postupno sve više otkriva u svojoj odurnoj "drugačijosti".
E da, glumi i Adebisi iz Oza.
Film završava lovom na haskija. Znam da je citat, ali nisam siguran je li to iz originala ili iz Carpenterove obrade.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: The Thing [2011]

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ako promatram film sam za sebe, bez uspoređivanja s Carpenterovim, nije loš. Ono, glumci su solidni, atmosfera je dobra, tu i tamo koji dobar monster. Ako ga uspoređujem s Carpenterovim filmom, ovaj je loš. Sa CGI-jem su mogli čuda raditi, ali su mi Carpenterovi monsteri kud i kamo inventivniji. Ovdje imamo hrpu stvari koje smo mogli vidjeti na x drugih CGI filmova.

Ali, da je bolji od rimejka Conana, bolji je. Dobro, od njega je bolji i hrvatski rimejk Bračnih voda...
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: The Thing [2011]

Unread post by Izitpajn »

Mislim da je dobro kao standard dna rimejkova postaviti "Mućke".

Nisam gledao, doduše, ali ako za išta mogu reći da je srozavanje bez gledanja, onda je to ovo.

Mislim, gledao sam novog Inspektora Kluzoa (ubijte me, nikad neću naučiti kako se piše) i požalio. Što je sljedeće? Rimejk Montyja Pythona?
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: The Thing [2011]

Unread post by jbt »

Ja se nikako ne uspijevam natjerati da pogledam ovaj film. Nekako mi je besmisleno kad znam kako ce zavrsiti.
Blood for the Blood God!!

engi
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: The Thing [2011]

Unread post by TB »

Kod "The Thinga 2011" znamo o čemu se u filmu radi, znamo kako se film završava. Situacije su varijacije na situacije iz starijeg filma, sa boljim efektima. (Ima puno više scena gdje maštovita jeziva slinava stvorenja trčkaraju uokolo naganjajući personal.)
Ovdje su i preočito željeli pošto- poto rekonstruirati svaki detalj s početka filma iz 82, tako da se sve da povezati. "Aha, vidite, tako se to desilo".
Na primjer: na početku Carpenterovog filma, kada junaci lutaju po ostacima norveške baze u jednom trenutku, glavni lik, Mac Ready, na djelić sekunde osvijetli krvavu sjekiru zabodenu u zid.
Ta sjekira je kod Carpentera bila dio scenogafije, sa ciljem da stvori atmosferu. E, u ovom filmu imamo vrlo elaboriranu scenu od nekoliko minuta koja pokazuje kako je točno došlo do toga da ta sjekira bude baš tako, u tom položaju zabodena u zid.

Ali svejedno se tokom gledanja raniji film nekako smetne s uma . A kada zanemarimo "The Thing 1982", "The Thing 2011" je u stvari jako dobar i napet. Što je valjda, dokaz da su ga napravili talentirani ljudi.
Na koncu konca: dobro napravljen hororac sa izoliranom bazom i nečim slinavim što čući tko zna u kojem čošku. Što češ bolje?
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: The Thing [2011]

Unread post by Xaotix »

Izitpajn wrote:Što je sljedeće? Rimejk Montyja Pythona?
Napravljeno još devedesetih, odmah nakon referenduma :lol:
Randomness is strong with this one!
Post Reply