Izvorni kod

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Izvorni kod

Unread post by Brumiko »

...iliti Source Code u izvorniku, upravo pogledah. Bio je film u kinima prije koji mjesec, ali nisam stigao onda. Glavnog lika glumi Perzijski princ. Kakav je film...?

Uzmite Okajanje. Ako niste pogledali - pogledajte, dobar je film. Rom-kom-dram s višestrukim završecima. E, onda to pospojite s Kockom. Je, ovom Kockom. Može i nekim njenim nastavkom. Začinite s ponešto trekovske "temporalne mehanike". Dobili bute, otprilike, Izvorni kod.

Tijekom gledanja filma, već sam pomislio da je opet jedan od glavnih klišeja "government denies knowledge" šema. Nije. Na sreću. Iako mi ostaje nepoznanica zašto, dovraga, SPOILER!!<<i neki teroristi ne bi mogli koristiti istu tehnologiju?>>
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Izvorni kod

Unread post by Ire »

razočaravajući film.

i ne mogu vjerovati da ti je na Jakea Gyllenhaala prva asocijacija Perzijski princ :x
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Izvorni kod

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ire wrote:razočaravajući film.

i ne mogu vjerovati da ti je na Jakea Gyllenhaala prva asocijacija Perzijski princ :x
Naravno, prva asocijacija na Gyllenhaala uvijek i isključivo mora biti Brokeback Mountain! :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Izvorni kod

Unread post by LordShaper »

Donnie Darko, bio i ostao :kava:

A Source code mi je čist ok film. Nije me odvalio kao Jonesov prethodni ali The Moon mi je ionako malo teško nadmašiti :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Izvorni kod

Unread post by proteus77 »

LordShaper wrote:Donnie Darko, bio i ostao :kava:

A Source code mi je čist ok film. Nije me odvalio kao Jonesov prethodni ali The Moon mi je ionako malo teško nadmašiti :zubo:
Lordshaper, slično mislimo. Donnie Darko, ofskroz... A i The Moon je odličan film. Source code nisam gledao, ali vjerujem da je solidan film.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Izvorni kod

Unread post by Brumiko »

Ire wrote:razočaravajući film.
i ne mogu vjerovati da ti je na Jakea Gyllenhaala prva asocijacija Perzijski princ :x
U prvi mah uopće nisam skontal čemu se čudiš, ali sam onda ugledao slijedeći odgovor. Nisam gledao Brokeback Mountain i ne namjeravam. :D

Nego, hmmm.... kako su ti Kauboji i svemirci okay, a Izvorni kod nije? Ne radi se o istoj kategoriji SF filmova, ali upravo u tome i jest poanta: prvi je šund-uradak (što ne znači da nije zabavan), a u drugome su se autori u najmanju ruku potrudili oko malo dublje priče...?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Izvorni kod

Unread post by Ire »

Brumiko wrote:
Ire wrote:razočaravajući film.
i ne mogu vjerovati da ti je na Jakea Gyllenhaala prva asocijacija Perzijski princ :x
U prvi mah uopće nisam skontal čemu se čudiš, ali sam onda ugledao slijedeći odgovor. Nisam gledao Brokeback Mountain i ne namjeravam. :D
:x :x
Brumiko wrote:Nego, hmmm.... kako su ti Kauboji i svemirci okay, a Izvorni kod nije? Ne radi se o istoj kategoriji SF filmova, ali upravo u tome i jest poanta: prvi je šund-uradak (što ne znači da nije zabavan), a u drugome su se autori u najmanju ruku potrudili oko malo dublje priče...?
Izvorni kod mi je razočaravajući jednostavno zato jer sam ga zaboravila čim sam ga odgledala. nema ama baš ništa upečatljivog u njemu. osim Jakea (aka DONNIEJA DARKA!!!), naravno.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Izvorni kod

Unread post by Xaotix »

Meni je Source Code dobar zbog nekoliko stvari, a loš zbog nekoliko drugih stvari.

Iako bi glatko mogla biti riječ o epizodi Zone sumraka, priču su rastegnuli u dužinu filma a nije dosadna. Koncept putovanja kroz vrijeme je generalno maznut iz Quantum Leapa, ali mi se čini da je objašnjenje originalno, iako uz par rupa. Nedosljednost tog koncepta mi ruši dobar dio filma, tj.SPOILER!!<<naglašeno je da je riječ o simulaciji na osnovi zadjnih 8 minuta. Zatim se spominje alternativni vremenski tok. Valjda nisu mogli odlučiti što će.>> Pogotovo mi na živce ide SPOILER!!<<kraj! JEBO HAPPYEND U KOJEM SVI MORAJU PREŽIVJETI! Po mome, to je simulacija na temelju sjećanja, zar ne? Gdje je onda Jake? U matrixu? Ili je to Raj? Ako su već htjeli alternativnu stvarnost, film bi završio deset puta bolje da Jake na kraju umre vojničkom smrću, zasluženo i po svojoj želji, a da onda pokažu tih 8 minuta vožnje vlakom, i što ljudi u njemu zbilja rade! I tu su mogli staviti MEGA happyend, gdje se zbog njegove žrtve ljudi prežive, i stvari krenu dobrim tokom po njih (par se upozna, neko razveseli komičara itd.)>>
SPOILER!!<<Ovako ispada da je Jake ubojica, koji je mrkno učitelja čije tijelo sada nosi. Al to je OK, jer je on ionako mrtav u drugoj stvarnosti?>>

Film je OK za pogledat, nije mi žao love za kartu.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Izvorni kod

Unread post by Brumiko »

Xaotix wrote:Meni je Source Code dobar zbog nekoliko stvari, a loš zbog nekoliko drugih stvari.
Što se tiče drugog spojlera - da, to je i meni bila logička rupa. Mogli su ju jednostavno "pokrpati" trekovskim technobabbleom, Schrödingerovom mačkom i "kvantnim vremenskim tokovima", bla. No, kaj se tiče happyenda, autori su naprosto imali drugu poantu za ispričati, SPOILER!!<<ne nekakvo žrtvovanje, nego Herojski Nastavak Zadaće (C)(TM)>>.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Izvorni kod

Unread post by TB »

Pogledao. Dobar je dok traje, ali kad se sazna u čemu je caka, film je glup.
Vidim šansu za nastavak koji bi bio o tome što je bilo dalje. Na primjer: ne zaboravimo da je Jakeov lik u tijelu učitelja povijesti. Kako bi se vojni pilot snašao u tom tijelu, sa obitelji i svim vezama i kontaktima s ljudima koje ne poznaje?
Zatim, kako bi ta veza išla dalje? Nakon one idile i zaljubljenosti, stvari u vezi mogu krenuti i drugim tokom. Počinju prva neslaganja, razmirice, svađe, karijera ne ide kako bi trebala...

I gdje je dovraga, nestala osobnost učitelja čije je tijelo Jake uzurpirao? Nije li on u stvari neka vrsta demona koji je uzurpirao tuđe tijelo? Možda bi nastavak mogao biti o egzorcizmu?
Post Reply