TRON:Legacy

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

TRON:Legacy

Unread post by Xaotix »

U par riječi, šećer za oči.

Efekti su izvrsni, Grid izgleda fenomenalno, Soundtrack dobro uskalđen, Obi Van djeluje... Ček malo, Obi Van?

Dakle, nastavak prvog TRONa je baš film za Božić ili ljeto. Priča je jednostavna, rupe u njoj nisam ni tražio jer ne bi ostalo puno.
Ekipa koja je radila film o kompjutorima zna isto onoliko koliko i ekipa koja je radila prvi film, dakle znaju za pojam reboota i još pokoju komandu koju likovi kucaju tokom filma.

Što je ono bilo s Obi Vanom? Paa... da nisam znao da je riječ o TRONu, i da sam uletio nedje u 10oj minuti filma, mislio bih da je riječ o Star Wars fan filmu visokeprodukcije. Svi likovi vuku Jedije ili Sithove, a osim diskova ekipa se razmahuje i svjetlosnim mačevima.
Ako je to hommage Lucasu, ok. Spomenimo onda i hommage ZiggyuStardustu, Clockwork orangeu, Odiseji itd... I ne brnite. Sve ono najbolje iz prvog TRONa je ovdje.

Dobar za odmor mozga, i filmofilima za traženje poznatih repliciranih scena.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: TRON:Legacy

Unread post by Ire »

preeelooošeeeee
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

Re: TRON:Legacy

Unread post by suaco »

Ire wrote:preeelooošeeeee
what she said.

jako je lijep, i okej, soundtrack je pogodjen. jedine pohvale koju imam. mogu ljudi njurgati na prvi dio koliko zele, ali mi je on i dalje bolji nego ovo. tron? zasto se uopce zove tron? tron je u ovome lik koji se pojavi valjda u dvije scene :scratch: da ne spominjem xy infodumpova koji su doprinjeli ionako uzasnoj dinamici, ili puno previse paralelnih prica koje su vrlo nezgrapno ugurali u jedan film. ali dobro, nisam nesto previse ocekivala pa nisam ni posebno razocarana. ipak, mogao je biti toliko bolji.

generalni njurg.
Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti. (Zoran)
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: TRON:Legacy

Unread post by Quicksilver »

To je bilo i moje pitanje, cim je film zavrsio!
Koji vrazji Tron, tip se pojavljuje u sve skupa 10 minuta filma wtf?
Sooo bezveze, lose, prelose; 0 bodova za naziv filma, i mozda koji bod za film kao razbibrigu..
(al da se vrijeme i bolje potrosit..)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: TRON:Legacy

Unread post by Xaotix »

Evo reviewa s Tor.com-a. Rekao bih da se svi koji su se ovdje dosad javili slažu s navedenim.

Ali u komentarima su pokopali film, i zabili glogov kolac u grob. Shvatio sam da sam neke stvari iz filma jednostavno odlučio ignorirati. Recimo, kišu i programe beskućnike... :lol:
Randomness is strong with this one!
Post Reply