I, Robot

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

I, Robot

Unread post by Ire »

I, Robot, the movie, bi trebao sti?i u nekom trenutku tijekom ljeta i amo..

do tada, onlajn preporuke:

1. intervju s Willom a glede u svezi filma pro?itajte ovdi

2. oficijalni sajt - u?itava se sedam gladnih godina (bar na mojoj kanti) al vrijedi pogledat.. izme?u ostalog možete probati pro?i i Asimov IQ test..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Re: I, Robot

Unread post by Den »

ire wrote: 2. oficijalni sajt - u?itava se sedam gladnih godina (bar na mojoj kanti) al vrijedi pogledat.. izme?u ostalog moĹžete probati pro?i i Asimov IQ test..
#*/$&# ve? 5 minuta stoji na 86% i ne mrda s u?itavanjem

a ja to vrijeme razmi[?]ljam o suprotnom nazivu za flash jer nije primjeren brzini kojom rade stranice koje ga sadrĹže...
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Pro?itao sam intervju s Vilkom. Uh.
Vilko wrote:Ovo je horor film, napeti triler, krimi? s ubojstvom i romansa.
A gdje je tu SF??? Dr. Asimov se okre?e u grobu.
Vilko wrote:Kurzweil ima zanimljive, pomalo pomaknute poglede na potencijalnost budu?nosti. Svi?a mi se na?in na koji on izlaĹže znanstvene elemente i pruĹža ti sve stvarne znanstvene podatke koji su ti potrebni za pra?enje njegovog razmi[?]ljanja ali ekstrapolira i potencijale, vodi stvar do krajnjih granica ma[?]te.
Wow. Pa on koristi i te[?]ke rije?i.
Vilko wrote:(...) energija koju ja ulaĹžem u univerzum prona?i ?e dobro ravnoteĹžu i spasiti me od takvog zla. Mora[?] surfati na valu Taoa.
:x
Vilko wrote:Mislim da ?e strojevi definitivno do?i do to?ke kad postanu intuitivni.
Po?a[?]?en sam jer sam saznao njegovo mi[?]ljenje o budu?nosti robotike. Prosvijetlio me.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Re: I, Robot

Unread post by Indigo Montoya »

ire wrote:I, Robot, the movie, bi trebao sti?i u nekom trenutku tijekom ljeta i amo..

do tada, onlajn preporuke:

1. intervju s Willom a glede u svezi filma pro?itajte ovdi

2. oficijalni sajt - u?itava se sedam gladnih godina (bar na mojoj kanti) al vrijedi pogledat.. izme?u ostalog možete probati pro?i i Asimov IQ test..
A možete baciti oko i ovdi

:blob:
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

bojane, stekla sam dojam da gajiš negativne osje?aje prema vilku.. :angel:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

ire wrote:bojane, stekla sam dojam da gaji[?] negativne osje?aje prema vilku.. :angel:
Ali treba imati petlje ovo reci:
Odbili ste ulogu Nea u 'Matrixu' - je li vam Ĺžao zbog toga?
Znate, "Matrix" je jako teĹžak koncept za prodati. Kad su ga meni prodavali, ja to nisam vidio na pravi nac(in. Gledao sam Keanuovu izvedbu - a ja ovakve stvari kaĹžem veoma rijetko - ali ja bih to upropastio. Potpuno bih upropastio "Matrix". U tom trenutku ja nisam bio dovoljno pametan glumac da pustim taj film da bude ono [?]to jest dok je Keanu bio dovoljno pametan da se ne petlja previ[?]e u film. Pusti film i redatelja da ispric(aju pric(u, nemoj poku[?]avati isticati svoju glumu u ba[?] svakom trenutku.
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

ban wrote: Ali treba imati petlje ovo reci:
Odbili ste ulogu Nea u 'Matrixu' - je li vam Ĺžao zbog toga?
Znate, "Matrix" je jako teĹžak koncept za prodati. Kad su ga meni prodavali, ja to nisam vidio na pravi nac(in. Gledao sam Keanuovu izvedbu - a ja ovakve stvari kaĹžem veoma rijetko - ali ja bih to upropastio. Potpuno bih upropastio "Matrix". U tom trenutku ja nisam bio dovoljno pametan glumac da pustim taj film da bude ono [?]to jest dok je Keanu bio dovoljno pametan da se ne petlja previ[?]e u film. Pusti film i redatelja da ispric(aju pric(u, nemoj poku[?]avati isticati svoju glumu u ba[?] svakom trenutku.
Wow... sad sam tek impresioniran Vilkovom veli?inom.

Kad ga je ve? novinar pitao o odbijanju uloge Nea u Matrixu, mogao je odgovoriti ili:
a) ispo' sam kreten (ba[?] sam luzer)
ili
b) da sam prihvatio ulogu, uni[?]tio bih taj film (o, kako sam velik... ja naime spadam me?u rijetke glumce koji su sposobni osjetiti ne samo [?]to je u mom interesu, nego i u interesu pojedinog filma i filmske umjetnosti u globalu)

Dakle, i nije imao neki izbor [?]to ?e re?i. Toliko o tome da treba imati petlje za re?i tako ne[?]to.

Btw, meni je Will Smith sasvim simpati?an glumac, ali on nije glumac za mnogo razli?itih uloga... [?]tovi[?]e... on je glumac za jednu (1) ulogu, i to onu koju je odglumio u Danu nezavisnosti i MIB.

I nek se ostavi teorije robotike. Mada, ne ?udi me da u zemlji u kojoj je predsjednik netko toko bi trebao ?uvati krave, o robotici pri?a netko tko bi trebao popravljati friĹžidere.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

u zemlji u kojoj je predsjednik netko toko bi trebao ?uvati krave
:? ne bi ja njemu dala ni krave da ?uva..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

ire wrote:
u zemlji u kojoj je predsjednik netko toko bi trebao ?uvati krave
:? ne bi ja njemu dala ni krave da ?uva..
... i to nacrtane na papipru

:blob:
Image
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Izgleda da su strahovi bili opravdani...
http://www.locusmag.com/2004/Reviews/07 ... Robot.html
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ih, pa šta o?ekuješ od holivudskog blokbastera koji nije ni adaptacija asimovljevih romana a bome ni ekranizacija, ve? je samo ukradena ideja, te se usto reklamira kao 'triler s elementima sf-a'.. :dontknow: za ljetni megahit treba biti puca?ine, jurnjave i puno gud-gajz-bit-d-bed-robots scena.. evo ti na robotsko sme?e nijedno! kako si se usudio ubiti ?ovjekicu?!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

ire wrote:ih, pa [?]ta o?ekuje[?] od holivudskog blokbastera koji nije ni adaptacija asimovljevih romana a bome ni ekranizacija, ve? je samo ukradena ideja, te se usto reklamira kao 'triler s elementima sf-a'.. :dontknow: za ljetni megahit treba biti puca?ine, jurnjave i puno gud-gajz-bit-d-bed-robots scena.. evo ti na robotsko sme?e nijedno! kako si se usudio ubiti ?ovjekicu?!
Ne o?ekujem ni[?]ta (a najverojatnije ne?u ni gledati, ionako filmovi gledam uglavnom na DVD). Meni osobno draĹži B-filmovi od blokbastera, ?udo boĹžje [?]to ljudi naprave s malo novca i puno ma[?]te.

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

eto i ja nabavio film (ju?e dobio) i nemaju?i [?]to drugo raditi u ovo doba, krenuo gledati

do[?]ao do 18 minute i sve se mislim ho?u li imati Ĺživaca odgledati do kraja

da se bar nisu posluĹžili Asimovljevim pri?ama za radnju film bi bio gledljiv - barem meni
ovako me nervira [?]to film izgleda kao da je netko strpao zbirku pri?a u mikser, pustio da se sve to dobro izmje[?]a pa krenio raditi scenario od tako smje[?]anih ideja iz nekoliko pri?a

sve u svemu red [?]upljih [?]toseva, malo jurnjave i eto nam filma (ba[?] me zanima ho?e li biti i par golih sisa, jer u zadnje vrijeme filmovi ne mogu bez toga (cure ne vre?ajtte se :) nisam ja kriv)
no dobro, tje[?]ime [?]to nisam potro[?]io ni[?]ta za ovaj film jer ga smatram popunom medija na kojem se nalaze zanimljive stvari
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

evo odgledao sam film, golih sisa ipak nije bilo (vjerojatno izrezane na motaĹži - cenzura :; ) puno sam se nasmijao gledaju?i film no jedno mi je ipak bilo jaaako blesavo :
u prizemlju Soni kaĹže koliko ima stepenica do vrha, kamo su se uputili i krenu oni pje[?]ke uz detektivov prigovor da ih vi[?]e ne broji
[?]to ih robot nije uprtio na ramena i fino odnio gore????

no toliki miks ideja, kao da gledam one mrak filmove s parodijama na mno[?]tvo hororaca ili Hot Shots

da probamo pobrojati
-kretanje policije (pomalo i uniforme) me podsjetilo na 5 element, tu je i ona scena kad robot bjeĹži iz zgrade a policija ga do?eka
-kad Soni o?ekuje uni[?]tenje pita "ho?e li boljeti" ovo me podsjetilo na Odiseju 2010, SAL 9000 i njeno "ho?u li sanjati

a [?]to se Asimova ti?e pokupili su iz skoro svih romana i pri?a po ne[?]to

doktorica Calvin iz pri?a, detektiv iz romana ?eli?ne spilje, golo sunce, Roboti Zore
skrivanje robota u gomili drugih je iz pri?e - mali izgubljeni robot 8ako dobro pamtim)

ima jo[?] toga ali mi se nada vi[?]e pisati, idem gledati 2 i 3 epizodu serije 4400

e da, blesava mi je ona crvena lampica koja signalizira kad je robot dobar a kad "zao"

a pucnjava,... Wilko puca (ko Ljubi[?]a u na[?]im starim ratnim filmovima - mitraljez s bubnjem u kojem je redenik s 50 metaka ispuca 5000 bez punjenja) bez punjenja pi[?]tolja :iconbiggrin:

?udo da detektiv i robot nisu dobili imena para iz romana :blob:

(dadajte ako sam [?]to propustio)
Post Reply