Noæ kada je Noæ vještica "pala" na Petak 13.

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

E, to je kad ljudi ne znaju stat' :D
Ja sam gledao do petice, ovo dalje me baš i ne zanima.
?itao sam da je filmska ekipa koja je snimila "Shockera" htjela i prije izlaska jedinice stvoriti serijal. Kad su vidjeli što su zapravo u?inili, valjda su shvatili 'di bi ih to još odvelo.
Meni je, recimo, više nevjerojatna ?injenica o filmskom serijalu koji je potekao iz " Teksaškog masakra motornom pilom". Obzirom na skoro pa dokumentaristi?ki prikaz iz jedinice, malo mi je neshvatljivo.
Dobro je da su oni sa "Vješticom iz Blairea" stali... barem za sada :(
Sad još rade i "rimejk" "Masakra...", a producent je Michael Bay ( "Armaggedon" i "Pearl Harbor") !
Moš' si mislit' :P
I eto za kraj, "Phenomena" je i meni super, sje?am se one šume kojom je bio okružen onaj internat ili što li je ve? bio :blink: ...
Sobe u kojoj je boravio ružni klinac, hr?avih lanaca što su izvirali iz zidova, i naravno, lica lica tog malog koji se na kraju filma okrenuo prema Conellyevoj :angry:
Od horrora me trenutno jako zanima kako ?e izgledati prequel "Exorcista", a od starih filmova dobar mi je još i Wes Cravenov "Deadly Friend". Na videu je preveden kako i treba- "Smrtonosni prijatelj", a koliko se sje?am u kinu su bili fulali prijevod...

Usput, Bane, odgledao sam "Below". Svidio mi se, mada bi volio da je kraj malo dore?eniji.
Iako, dobra mi je ideja s ukletom podmornicom, tako da u igri nisu više ku?e, brodovi, štale, štalice i ostalo...
ban

Unread post by ban »

Mislav wrote:Usput, Bane, odgledao sam "Below". Svidio mi se, mada bi volio da je kraj malo dore?eniji.
Iako, dobra mi je ideja s ukletom podmornicom, tako da u igri nisu vi[?]e ku?e, brodovi, [?]tale, [?]talice i ostalo...
Aha, ali ta ukletost je na citaocev ad libitum da je shvati tako. U biti, radi se o teskom propustu koji se mogao odmah ispraviti, ali nije. Inace, na tu foru krecu zapleti mnogih filmova, npr. Insomnie (koju navodim jer donekle ima neke veze s horrorima, da ne budem bas skroz oftopik).

Thomas, sa tvog sam popisa gledao samo Thing i Shining. Ti su stvarno dobri. Inace, kao sto se da zakljuciti iz mojeg nepoznavanja gradje, nisam bas priucen u horrorima.
:pomagajte:
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

?ini se da "No?i vještica" ipak nikad kraja. Uskoro se po?inje snimati novi, deveti nastavak po redu. Me?utim, puno je zanimljivija ?injenica da se kona?no porodio i strip serijal, a na to se dugo ?ekalo ;)
Prvi primjerak u Americi izlazi oko Boži?a, valjda da zapapri blagdan, Bože me prosti :(

Zanimljiv je podatak da je strip scenarij tek donekle baziran na izvornoj Carpenterovoj pri?i. U ovom slu?aju, strip prati doga?aje u dalekoj budu?nosti, u kojoj na žalost fanova više nema Michaela Myersa, ni starog doktora Loomisa :(
Pri?a se ovdje svodi na djevoj?icu Lindsey Wallace, koja je kao i Myers zatvorena u ludnici, sve dok joj jednog dana donja ne pukne u gornju, i onda ta vražja ženska posve podivlja :angry:
?ini se da je strip dosta nabijen trasherskim horrorom, kako najavljuju scenarist Stephen Hutchinson i crta? Peter Fileding!
Prva epizoda nosi naziv "One Good Scare", i osobno me zanima kako ?e pro?i, obzirom da nema ikone od Myersa.
Usput, luda klinka se ipak krije pod maskom koja nalikuje onoj kod dragog mi Myersa ;)
Protivnik zloj djevoj?ici u stripu je opet dr. Loomis, naime tip se tako zove, no on je ipak tek sin lika koji je utjelovio D. Pleasence.
Sve je ovo jedan veliki eksperiment, tim više što nema poznatog ubojice, pa se postavlja pitanje za cijeli ishod.
Poznato mi je da je svojedobno, ?ak i kod nas izlazio strip po serijalu "Strava u ulici Brijestova", no crtani serijal nije završio baš slavno.
Daj Bože da se "Halloween" strip pojavi i kod nas, ali obzirom na naše izdavaštvo, malo sam skepti?an.
Eto, tol'ko od mene...
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

To bih i ja volio vidjet. Nije da bih poceo skupljat cijeli serijal, ali bi volio vidjet jednu dvije epizode. Tko zna, mozda ispadne dobro.
---------------<br>Osla was

here!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Mislav wrote: ?ini se da "No?i vještica" ipak...
mogao si to postati i kao vijest na po?etnoj stranici :)
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply