Noæ kada je Noæ vještica "pala" na Petak 13.

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

Ej Mislave, ne znam od kojeg ti je datuma esej, ali imas Rosenthallov "Ressurrection" u videotekama za posudit - vidio prosli tjedan. Meni se nekak neda to uopce gledat + ne bi se slozio da je House precijenjen film.
Yeah, right!
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Ima tome tekstu ve? i preko godinu dana... Nešto prije i nego li se "Uskrsnu?e" uop?e i pojavilo.
Ha, svatko ima svoje ukuse... Baš i ne volim horrore s previše parodije.
Jedini takav mi je "Evil Dead 2", ali on je zakon !! Bruce Campbell rules :D
"Uskrsnu?e" sam gledao i ?isto je sme?e, iako mi je lik Michaela Myersa fenomenalan, još od samog Carpenterovog filma !
"Vrisak" mi je genijalan jer se jednim dijelom naslanja na "Halloween".
Što se ti?e "Housea", onaj drugi dio mi je ?isto užasan...
Ove dane bi u videoteke trebao sti?i "Ghost Ship", pa pogledaj to !
Ina?e, meni je genijalan "Humangous", buio preveden kao "Ostrvo smrti", opaki horror iz '82. Cijeli je sniman u mraku, na jednom pustom i šumovitom otoku.
Pravi "Petak 13." i bez Jasona Voorheesa. B)
User avatar
CDJay
Ewok
Posts: 31
Joined: 20 Aug 2003, 15:04
Location: Nexeburgh-Nasice
Contact:

Unread post by CDJay »

evil dead? gledo sam prvi dio... pišurije. mislim, malo me zasmetalo toliko sprdnje na ra?un horrora, ali bar se možeš nasmijati.

btw. kako se zove ona crna komedija, erm, radi se o jednomstarom profesoru, vampirologu i njegovom nau?niku kakoposje?uju drakulu i idu ga, kao, ubiti. film je, ako se ne varam iz prve polovine sedamdesetih. znam da je krajolik bio zimski u filmu, ali pošto sam ga davno gledao, ne sje?am se naslova, a baš bi ga posudio...
...
So I filled what was empty and I pulled up a stool
But he stood in the corner, the old devil wouldn't move
He said, "You drink when you're lonely." No I drink when I want!
He said, "You'll never be sober." Sure. Why would I want that?
I only drink to be merry but unfortunately
I'm in the wrong prison cell and the wrong company
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

CDJay wrote: btw. kako se zove ona crna komedija, erm, radi se o jednomstarom profesoru, vampirologu i njegovom nau?niku kakoposje?uju drakulu i idu ga, kao, ubiti. film je, ako se ne varam iz prve polovine sedamdesetih. znam da je krajolik bio zimski u filmu, ali pošto sam ga davno gledao, ne sje?am se naslova, a baš bi ga posudio...
Fearless vampire killers od polanskog kod nas prevedeno kao "Bal vampira".

Mislave:
House mi je cist OK i prvi i drugi, zabavno i nadasve zabavno - ali opet stvar ukusa
Evil Dead je kategorija za sebe i mislim da sam time sve rekao
Po cemu ti je Myers rulaona? Pogotovo po tome kad klinac u prvom filmu bjezi iz ludnice pa sjedne za volan i vozi kao da zna voziti nakon 10 i kusur godina provedeno u ludnici... Toliko o logici. Inace moj omiljeni je za sada pinhead (bar dok ne snime Everville)
Humangous - mislim da sam gledao svojedobno...
Pogledaj si ako uspijes naci od Argenta: Beyond - F produkcija ali izuzetno dobar kraj
Yeah, right!
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Myers mi je ozna?io ajmo re?, djetinjstvo...
Znaš ono, klinci su bili partizani i Nijemci, Supermani i još neki pojedinci iz DC-ove i Marvelove škvadre !
Ja sam oduvijek htio biti Myers, u stvari to sam u igrama i bio... Zvu?i uvrnuto, ali istinito.
"No? Vještica" , jedan, mi je genijalan iz tog razloga, jer u filmu nema humora, sve je podre?eno napetosti i horroru. Strašno mi se svidio odnos svjetla i mraka u filmu. Npr. maska ubojice koja se pojavljuje u mra?noj sobi. Onda doza napetosti koja se stvara pojavom ubojice... On je jedan od rijetkih koji ne progovaraju na filmu ( uz Jasona, normalno !), ve? stru?no rade svoj posao :lol:
Drugo, prvi film koji daje ubojicu kojeg metci ne mogu zaustaviti. Gedaju?i ?isto na dozu straha, odli?na mi je scena hvatanja Laurie Strode u malom ormaru... Izaziva dodatne fobije od malih, uskih i sku?enih prostora !
Svaka pojava Myersa na filmu popra?ena je iznimnom glazbom, a to je i zaštitni znak filma.
Scena koju spominješ svakako jest takva kakvu si je opisao, može se dodati i to, kojeg vraga svi ti lu?aci traže vani, u sred no?i, pred zgradom ludnice, a pri tom lije pravi prolom oblaka :nono:
Mislim, moglo bi se na?i nekih caka, ve?ih i manjih, ali film mi se usjekao u sje?anje tim više što pokazuje mali gradi? koji terorizira opaki ubojica.
Ma ja sam ti odrastao u jednom malom gradi?u na otoku, i na neki na?in okolina me podsje?ala na neke stvari iz filma. S klincima iz ulice ubijao sam vrijeme u napuštenom kampu, ali to je ve? druga pri?a, vezana za drugi serijal :D
Prvi dio mi ostaje zakon, drugi su "šit" ! ?etvorka mi prolazi zbog originalnosti ideje.
Osim toga, na jednom forumu sam pro?itao kako film daje novu perspektivu gledanja na kuhinjske noževe i njihovu ulogu van kuhinje ;)
Šalim se... S druge strane, Curtisova kao L.Strode je ludilo, onda kao jedina ženska koja je preživjela, daje dodatnu napetost s onim vrištanjem ! Nisu je valjda nizašto proglasili kraljicom...
Mada, "Prom Night" i "Magla" za moj gušt nisu nešto ! Ukusi, ukusi !

" Beyond" sam gledao.
Ina?e, prvi horror koji sam gledao u kinu bio je "Funnhouse" od Tobea Hoppera. Bio je mi je nevjerojatno stravi?an, nigdje ga nisam našao opet u videotekama. Ina?e, prijevod mu je bio "Ku?a strave".
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

Dalo bi se sada tebe malo proanalizirati bar kaj se tice kuhinjskih nozeva, gajis mi neku cudnu simpatiju prema njima. Mislim da si ti rusilac (ili rusioc) drzavotvornog poretka te kao takav samo trujes i kvaris nas mladez HDZ-a. :)
Nego, imao sam svojedobno Phenomenu koja mi se jako dopala - ako si gledao tamo ima definitivno par lijepih scena za sjecanje pocevsi od crva pa do onog malog ruznog kojeg se i dan danas sjecam kako je dobra bila scena te bi ga definitivno strpao medju prvih deset.
Nego ajd najbroji deset najboljih po tvojem misljenju a ja napravim listu pa ju postam sutra.
Yeah, right!
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

E, u ovaj kasni sat nekako ovako...
Po nekoj napetosti ali i "sjeckanju" tjelesa :D
10. Lost Highway... ( scena nije krvava, ali je napeta do zla boga)
Bill Pullman razgovara s likom izrazito blijeda lica, koji mu kazuje da nazove svoj ku?ni broj, jer je ovaj lik upravo tamo. Po?inje razgovor koji ledi krv u žilama, a jednostavno ti nije jasno šta se u stvari doga?a...
9. Malo krvi... Drugi "Hellraiser", uvod filma u kojem se govori kako je nastao 'Pinhead'... Liku dignu skalp i onda mu žiletima režu kožu na glavi, nakon ?ega mu maljevima, nepoznate ruke, u kutove urezanih kocaka na glavi zabijaju ?avle
8. "Intruder", ve? spomenut... Šef samposluge ispisuje ra?une, a onda se pojavljuju ruke ubojice, i pri tom mu oko nabijaju na onaj ?avao gdje se nabijaju ispisani ra?uni ( very bloody) :grr3:
7." Monster"- film iz produkcije Rogera Cormana, u nas preveden kao "Monstrumi mora"... De?ki? i curica se kupaju u jednoj uvali, on roni i salije?e je ispod mora. U jednom trenutku on nestaje i više ne izranja, ona ga zove, a on se odjednom pojavljuje njoj okrenut le?ima, ona ga okre?e, a njemu nedostaje pola lica... Razlog- dohvatili ga mora monstrumi :D
6. "Osvaja?"- Talijanski film, redatelj manijakalni Lucio Fulci, izuzetno bljutava i ljigava scena, u kojoj nekakvi ljudožderi hvataju glumicu Sabrinu Sallerno ( cura je pravi so?ni slatkiš), te joj skidaju odje?u, rašire noge i onda je raspolove na dva dijela... Sve skupa odvratno :nono:
5. Argento... ništa bez njega... Film se zvao "Trauma", bar mislim da je, uglavnom cijeli film izvr?e gledatelju želudac, a bogami i meni
5. mjesto bih podijelio s Romerovom "No?i živih mrtvaca", kada zombiji upadaju u ku?u i proždiru onu plavušu. Bilo je nekoliko cura, ali ovi su ih pojeli sve. Ustvari, ovo je novija verzija filma, Romero je producent, a Tom Savini redatelj. U prvoj i originalnoj verziji, situacija je bila obratna
4. "Galaxy of Terror" Sf horror, opet iz produkcije Cormana, a malu producentsku ulogu imao je i James Cameron.
Ogromni ljigavi crv napada zgodnu plavušu, baca je na pod, liježe na nju svom svojom težinom, i potom je siluje... Kako mu je to uspjelo, ne znam, ali scena je odvratna... Ameri?ka verzija filma bila je 'oslobo?ena' tog dijela
3. Bad Taste... e ovde je sve ubita?no... Nakon ovog filma više nisam htio jesti pire krompir u umaku, jer me ta smjesa podsje?ala na sve tamo prosute mozgove :blink:
2. "Ralje"... legenda nad legendama, Robert Shaw klizi niz palubu tonu?e brodice, i tako upada izravno u ralje 'pametnog' morskog psa.
Slijedi lomljenje koš?ica i žvakanje ribarskog mesa :nono:
1. ako sam zbog "Bad Tastea" odlu?io izbjegavati pire s umakom, onda sam zbog uvodne scene u "Raljama" odbijao u?i u more, bar na neko vrijeme. Scena u kojoj se ona nevjerojatno zgodna cura (opet plavuša :D , boja kose dušu je dala za masakre) kupa, roni, smije i pogledom traži pijanu budalu od momka na plaži, je scena za sva vremena. Jednostavno, svaki put kad se bacam u more, prisjetim se scene kako nešto iz tamnih dubina izranja na površinu, u namjeri da toj ljepotici skrati noge, a potom i samu glavu :nono:
1. mjesto bi podijelio i sa "Evil Deadom"... Normalno, drugim dijelom, kada Bruce Campbell sebi motorkom otpili šaku, da bi mu lice pri tom bilo posve poprskano vlastitom krvlju...

Eto, nekako ovako, ali uvijek se nešto može promijeniti, jer se uvijek još ne?ega sjetim :grr1:
Zanima me tvoja lista :)
ban

Unread post by ban »

Jel gledao tko <a href='http://www.imdb.com/title/tt0276816/' target='_blank'>Below</a>? To mi je jedan od najboljih horrora koji sam gledao. Pristupa ratnim strahotama na jedan, pa ja bih rekao, novi nacin. Malo kingovski, ali ne pretjerano.
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Ja nisam, ali to ?u shvatiti kao dobru preporuku.
Ina?e, vidim da se radi o redatelju "Pitch Blacka", (Planeta tame).
Vjerujem da je to dobra stvar. Planet su pljuvali, al' meni je bio simpati?an ;)
ban

Unread post by ban »

Mislav wrote: Ja nisam, ali to ?u shvatiti kao dobru preporuku.
Ina?e, vidim da se radi o redatelju "Pitch Blacka", (Planeta tame).
Vjerujem da je to dobra stvar. Planet su pljuvali, al' meni je bio simpati?an ;)
Meni je Pitch Black odlican film. Sjecam se da su pljuvali, no ne sjecam se zbog cega. One scene kad idu i nose one lampe, a oko njih ta bica... Meni super. Ima doduse i svojih mana, osobito onako patetican pocetak sa glasom koji nest kao objasnjava metafizicki, ali inace super.
User avatar
CDJay
Ewok
Posts: 31
Joined: 20 Aug 2003, 15:04
Location: Nexeburgh-Nasice
Contact:

Unread post by CDJay »

ehem, kad se pri?a o no?i vještica... da, prva tri dijela rasturaju... mada kasnie više postaju golo govno... ono maltene neka sekte... i kužim da kao i u svakom dobrom horroru, negativac se mora ?init nadljudski... ali mike myers se ?ini meni malo previše nadljudski... pogotovo što se serijal bliži kraju... tu su malo pretjarali, ina?e koncept i prvotna ideja, kao i prvih par nastavaka su genijalni
isto kao i djeca kukuruza. prva, recimo, dva su dobra... dalje je serisji proizvod... klon...
...
So I filled what was empty and I pulled up a stool
But he stood in the corner, the old devil wouldn't move
He said, "You drink when you're lonely." No I drink when I want!
He said, "You'll never be sober." Sure. Why would I want that?
I only drink to be merry but unfortunately
I'm in the wrong prison cell and the wrong company
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Tre?i mi nije nešto, nije loš, ali nema Myersa.
Sigurno da i je malo previše 'nadljudski' taj Myers, kad je ve? preživio sedam nastavaka :D
Što se mene ti?e, serijal se trebao završiti na ?etvorci, jer Myers dobija nasljednika.
Naznake o postojanju sekte koja štiti ubojicu ve? se spominje u petici, i prenosi se na šesticu, i tu pri?a staje.
H20 je navodno pravi drugi dio originalne pri?e :lol:

"Djeca kukuruza" su ok jer je sam King stajao iza njih kao producent, kasnije je sve otišlo kvragu, a on nije imao ništa sa ostalim nastavcima pri?e.
Iako, "Maximum Overdrive", koji je sam King režirao, a i "Return to Salem's Lot" ( po njegovom predlošku), su mi dva najgora horrora koja sam ikada gledao.
Sli?na je pri?a i sa "Hellraiserom" Clivea Barkera... Prvi je režirao, drugi je producirao, a i bio je suradnik na scenariju. Ostali nastavci su ni za šta :flaster:
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

E pa evo i mojeg popisa:
1. Bad taste - svaki komentar je suvisan
2. Phenomena - Conelly u mladim danima i nezaboravna scena kupanja u crvima kao i klinac
3. Evil dead - kompletna trilogija jer tvore cjelinu i zabavni su iako bih izdvojio dvojku
4. Hellraiser 2 - krvavije od jedinice i napetije sa jako zgodno zbrijanim krajem kad se glavna junakinja uvlaci u tudnju kozu
5. Shinning - Jack Nicholson :ska:
6. Dawn of the Dead - supermarket, hrpa zombija i hektolitri krvi
7. Thing - originalni
8. House - prvi iako mi je drugi simpati?niji, ali ovaj ima neku ludu crtu oko tog pisca i debelog susjeda
9. Cast a deadly spell - Fred Ward kao H. P. Lovecraft, privatni detektiv, pa necronomicon i tako dobar kraj kad glavni negativac ide zrtvovat djevicu kojoj je Lovecraft nedavno skinuo junf, tako da glavni negativac ne moze pobijediti jer mu treba bas ta djevica
10. Hardware - kod nas originalno prevedeno kao Mark 13 ubojiti robot - pa ko ih ne bi volio - ima legendarna scena kad robot na kraju sredi glavnog junaka i usprica mu neki otrov u ruku pa si glavni junak pusta krv i reze si ruku

Nisu poredani po redoslijedu, izuzev bad taste koji definitivno ima posebno mjesto u mojem srcu. Inace bas pogledao na IMDB-u, jel neko svjestan da ima 8 nastavaka Hellraisera?
Yeah, right!
Post Reply