Planet 51

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Planet 51

Unread post by Tomislav Sakic »

Pred neki mjesec sam čuo (i nabavio) za zabavan novi crtić Planet 51, koji da ima obrnutu priču (zemaljski astronaut pada na planet aliena, gdje njega tretiraju kao aliena iz pulp SF-a). Film je, vidim, počeo igrati prošli tjedan u našim kinima. Sinoć sam napokon pogledao DivX, i mogu reći da je crtić jako zabavan. Cijeli "alienski" planet prikazan je u periodu svojih 1950-ih, tako da je film parodija SF-a pedesetih, pa su "alieni" (alien je njima zapravo čovjek :D) prikazani kao malena zelena bića s dvama ticalima, voze lebdeće male leteće tanjure po cestama, i upravo prolaze svoj "klasični SF pedesetih" (a i tadašnju popularnu muziku, te prve naznake šezdesetih i lokalnog Boba Dylana u usponu:) - u kinima gledaju filmove o napadima zlih aliena-ljudi (Humaniacs) i pate od paranoje da će im alieni pojesti mozak, pretvoriti ih u zombije i slično :zubo: Film ima jako puno pop-kulturnih referenci, a zabavni su SF citati (Sputnik i zemaljske kapsule zatičene u njihovoj varijanti Area 51, zvane Baza 9; ili njihovi psići - mali Gigerovi alieni).

Što je najzanimljivije od svega, izgleda da je riječ izvorno o španjolskom crtiću koji je prodan u Hollywood. Na http://en.wikipedia.org/wiki/Planet_51 kažu da je čak riječ o najskupljem filmu u povijesti španjolske kinematografije (70 milijuna dolara). Najkraće - ne pretjerano duboko, ali sasvim zabavno, pogotovo kao pastiš SF-a.

http://www.youtube.com/watch?v=YqsANwvBYpA
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Planet 51

Unread post by Milena »

Je, jako je sladak fimić. :happy1:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Planet 51

Unread post by jbt »

pogledao danas. zabavan, za jedno gledanje. djeca bi mogla i dva put pogledat. mozda.
Blood for the Blood God!!

engi
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Planet 51

Unread post by Tomislav Sakic »

Slučajno sam nabasao na TITAN AE, kad smo već kod SF crtića... Moram priznati da sam to skroz propustio, premda mi je naslov poznat.
User avatar
Iilija64
Ewok
Posts: 19
Joined: 25 Jan 2010, 14:37
Location: Earth

Re: Planet 51

Unread post by Iilija64 »

Drag mi je film :cheers:
Post Reply