And the Oscar goes to ...

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

And the Oscar goes to ...

Unread post by Ire »

Avatar
http://oscar.go.com/nominations/nominees/avatar/180

ili

Distrikt 9
http://oscar.go.com/nominations/nominee ... ict-9/2751

ako će ikada dodijeliti Oscara za najbolji film jednom SF-u, onda će to zasigurno biti Avatar. no bilo bi zabavno da ga potuče Distrikt 9. o kako bi bilo zabavno :zubo:

dodjela je 7. ožujka. gledat će se, gledat ... :cheers: :happy1:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: And the Oscar goes to ...

Unread post by LordShaper »

Znači da se iskupe što nisu 2009. nominirali Dark Knight, Akademija ove godine nominira...Avatar.

Bravo.

Također, Avatar i District 9 u utrci za istu nagradu...što je otprilike kao da su Michael Bay i Ridley Scott nominirani za najboljeg redatelja.

Bravo opet.

50-50 mješavina :lol2: i :x
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: And the Oscar goes to ...

Unread post by Milena »

Daleko najbolji SF proteklog obračunskog razdoblja* nije ni nominiran. Pixar je dobio nominaciju među "pravim" filmovima za jedan od svojih lošijih uradaka, koji je još uvijek daleko bolji od većine igrane holivudske produkcije, ali ti ljudi nikako da u dugoj formi dostignu potencijale koje iskazuju u kratkoj. Samo se nadam da će Camerona potući bivša supruga, jer to zaslužuje... a i jer ostali nominirani to uglavnom ne zaslužuju. :happy1:


*Moon. Gospon Bowie može biti ponosan na svoga sina.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: And the Oscar goes to ...

Unread post by LordShaper »

Milena wrote:Daleko najbolji SF proteklog obračunskog razdoblja* nije ni nominiran.

*Moon. Gospon Bowie može biti ponosan na svoga sina.
Toliko se slažem s ovom izjavom da riječima ne mogu izraziti svoje slaganje. District 9 mi je vrlo dobar ali Moon je *predivan*. :cheers:

Što se tiče Camerona i Bigelowice, gledao sam i Avatar i Hurt Locker. Moja je procjena da će se Hurt Locker u bližoj i daljoj budućnosti nalaziti u društvu Spašavanja vojnika Ryana, Full Metal Jacket i Apocalypse Now. Avatar je bez rasprave prekretnica što se tiče uporabe CGI i općenite vizualne ljepote filma...ali pada u istu ladicu kao i Attack of the Clones, 'lijepo, šareno, isprazno'.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: And the Oscar goes to ...

Unread post by Xaotix »

Na Toru se nalazi članak u kojem je čovjek pod SF ugurao i Inglorius Basterdse (kao alternativnu povijest) i Up (Leteća kuća, pseća ogrlica koja prevodi lajanje.) No, klasifikaciju na stranun, također je dao i svoje mišljenje o šansama Avatara i Districta9 za razne Oscare...
Jedan od glavnih pokazatelja su i nagrade koje su filmovi pokupili prije, i tu obadva gube. District9 jer je Neill Blomkamp pokupio sve moguće nagrade za Novaka godine pa je time namiren, a Avatarovi štrumfovi nemaju šanse protiv Hurt Lockera koji je prvi dobar film o Iraku...
Ima tu još dosta toga, ali Tor trenutno ne mogu dohvatiti. Linkat ću članak čim mi bude dostupan.

Inače, Moon izgleda nije nominiran iz najglupljeg mogućeg razloga. Članovi Akademije ga nisu vidjeli! Sony im, naime, nije poslao screenere zbog straha od piratstva!!!
Svakog dana se sve više čudim kakvi se kreteni uspijevaju uspeti na visoke položaje u korporacijama. Valjda misle guzicom svog šefa, kad im već glava okupira isti prostor.
Randomness is strong with this one!
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: And the Oscar goes to ...

Unread post by poison »

heh, čuj, strah im je djelimično opravdan. sjećam se nekoliko filmova koje su moji prijatelji imali, na kojima je svako toliko šprintao titl kako je ovaj primjerak namjenjen samo članovima akademije (lotr između ostalih) :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: And the Oscar goes to ...

Unread post by Xaotix »

Randomness is strong with this one!
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: And the Oscar goes to ...

Unread post by galaxie500 »

Meni je Moon najbolji SF prošle godine (dobro, ni District 9 nije daleko, a svidio mi se i 9 -crtić. što je s tim devetkama lani).
Eno ga Žiljak gadi. Meni je osobno najviše smetao kraj filma, no unatoč svim manjkavostima, to je jedan od najboljih filmova godine bez obzira na žanr. Za glumca bih nominirao Gerarda Butlera (saće ženski dio populacije skočit - jeeee), jer je tako dobro izbadao onog sudruga u ćeliji, i Švabu iz Inglorious Basterds koji je najbolji novi glumac zadnjih deset godina. A ni Rockwell nije loš.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: And the Oscar goes to ...

Unread post by ratchet »

poison wrote:heh, čuj, strah im je djelimično opravdan. sjećam se nekoliko filmova koje su moji prijatelji imali, na kojima je svako toliko šprintao titl kako je ovaj primjerak namjenjen samo članovima akademije (lotr između ostalih) :D
Zanimljivo, tko zna zbog čega meni gotovo svi filmovi koje u zadnje vrijeme gledam imaju taj titl. Malo je iritantan ponekad, ali što se može. :zubo:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: And the Oscar goes to ...

Unread post by Ire »

što se žanra tiče, konačni bodycount je ovakav:
- Avatar, 3 Oscara (vizualni efekti, fotografija i scenografija)
- Star Trek, 1 Oscar (najbolja šminka)

ostali dobitnici su ovdje:
http://oscar.go.com/oscar-night/winners
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: And the Oscar goes to ...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Meni je iznimno drago što je Christoph Waltz dobio Oscara, iako to nema veze sa žanrom.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: And the Oscar goes to ...

Unread post by Xaotix »

Neki smatraju i Inglorious Basterdse SFom jer spadaju u alternativnu povijest.
Po toj teoriji i Waltzov oskar bi bio bod za SF! :D
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: And the Oscar goes to ...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Xaotix wrote:Neki smatraju i Inglorious Basterdse SFom jer spadaju u alternativnu povijest.
Po toj teoriji i Waltzov oskar bi bio bod za SF! :D
Istina. Dakle, ipak nisam postao mejnstrimaš. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply