The Day After Tommorrow (prekosutra)

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

The Day After Tommorrow (prekosutra)

Unread post by Bojan »

Znanstvenost filma ne?u komentirati - umjesto toga pogledajte web stranicu UdruĹženja zabrinutih znanstvenika SAD-a.

Me?utim, dvije stvari su me zaista naljutile:
1. Kad bi se iz filma izbacile sve volim te - i ja volim tebe scene i svi razgovori o unucima i o najljep[?]em doĹživljaju s ocem...
... od filma bi ostalo max. 60 minuta.
2. Sitne nelogi?nosti i nimalo sitna ne-inteligencija likova.
Primjer nelogi?nosti. Temperatura je -50, sve je smrznuto... osim ampule penicilina???
Primjer ne-inteligencije likova. Ekipa se skupila u najmanoj prostoriji u knjiĹžnici, koja uz to ima i kamin. To je O.K. Ali... svi ostavljaju otvorena vrata svaki put kad izlaze/ulaze?!?!?

Ina?e ne spadam u skupinu freakova koji tijekom filma zapisuju debilitete, te je moje takvo pona[?]anje dobar znak da je zlo i naopako. Sve to je skoro rezultiralo mojim prvim izlaskom iz kina tijekom filma (naĹžalost je vani padala ki[?]a... dovoljan argument za ostajanje u kinu).

Va[?]i dojmovi?
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Užas i horror! Glup, glup, glup, glup film. Ja sam jedna od onih kojoj neće smetati ako zaborave smrznuti ampulu penicilina ak je film dobro napravljen. Minor detail, don't care much. Ali ovo - ovo je neizrecivo glupo, bezveze, doooooooooooooosadno - jedina stvar koja je mene zadržala u kinu je moja druga polovica kojemu je, kao i Izitpajnu, bilo ok. Bojane da nema tebe zabrinula bih za muški rod. :blob:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
ban

Re: The Day After Tommorrow (prekosutra)

Unread post by ban »

Bojan wrote:Me?utim, dvije stvari su me zaista naljutile:
1. Kad bi se iz filma izbacile sve volim te - i ja volim tebe scene i svi razgovori o unucima i o najljep[?]em doĹživljaju s ocem...
Jer ljudi bi na kraju svijeta kakvog znaju pricali vjerojatno o necem drugom.
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Nimrod wrote:Ja sam jedna od onih kojoj ne?e smetati ako zaborave smrznuti ampulu penicilina ak je film dobro napravljen.
SlaĹžem se, reĹžija podsje?a na filmove Hrvatske turisti?ke zajednice, odabir Dennisa Quaida za ulogu znanstvenika je totalni proma[?]aj, dijalozi su drrrrveni - da nema skupih specijalnih efekata film bi bio progla[?]en B produkcijom. Film je toliko dosadan i bijedan da mi je jedina zabava bila popisivanje gluposti.
:puke:
Last edited by Bojan on 12 Jun 2004, 12:06, edited 1 time in total.
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Btw, kasnijom analizom sam do[?]ao do zaklju?ka da film ne zasluĹžuje nijedno Ĺ . To si mogu dopustiti filmovi poput Odiseje 2001, ali ne i filmovi koji bi prvenstveno trebali biti zabavni.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

Temperatura je -50, sve je smrznuto... osim ampule penicilina???
posebno pakovanje, s dodatkom antifriza 8-)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

okej, ubili ste volju u meni za gledanjem ovog filma.. ionako bih ga išla gledat zbog dennisa quaida, koji je BTW, IZVRSTAN GLUMAC!!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

I ja sam razmi[?]ljala da li da odem pogledati ali nakon ovakvih komentara definitivno ne?u. :x

Mene je privla?io plakat - ono New York pod snijegom, samo Kip slobode i neboderi izviruju...
A vezano za katastrofe u budu?nosti: mi u ovim krajevima uop?e ne moramo brinuti. Sve tragedije (od Godzile do Prekosutra) poga?aju samo New York :;
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Klara wrote:Sve tragedije (od Godzile do Prekosutra) poga?aju samo New York :;
Dakle, Al-Qaeda je napala New York[?]ki WTC samo da bi ostala u trendu.

Ĺ minkeri.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Šminkeri.
:uzdravlje: :notworthy: :hello1: :toothy1: :laughing1:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Bojan wrote:
Klara wrote:Sve tragedije (od Godzile do Prekosutra) poga?aju samo New York :;
Dakle, Al-Qaeda je napala New Yorkški WTC samo da bi ostala u trendu.

Šminkeri.
:laughing1:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Možda bi bilo pošteno re?i da je meni i Jasminki film bio ok. Mislim, ovo je apropo onoga o muškom rodu.

Sad, da je film malo blesav, je, al 'ebiga, nakon što sam odgledao "Jezgru" i "Armagedon" poprili?no su nam se spustili standardi. Naime, mislim da bi pljuvanje bez granica trebalo rezervirati za gorespomenute, a da bi ipak trebalo naglasiti da "Prekosutra" nije katastrofa od filma kakva je mogla biti.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

meni i Jasminki
Izitpajnici? Izitpajnuši? Izitpajneli? Izitpajneti? daaaaj nešto!
:alien: [/i]
Instant Geek. Just Add Coffee.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Drage moje foruma[?]ice, dragi moji foruma[?]i... nakon pro?itanih komentara, sve?ano izjavljujem da ?u film: pogledati!
Ja spadam u one kojima lo[?]a kritika izaziva zazubice za gledanjem... tek, da vidim [?]to je druge zasmetalo, i ho?e li i mene zasmetati upravo to ili moĹžda ipak ne[?]to drugo.

A [?]to se ti?e filmova katastrofe koji poga?aju uglavnom New York... izgleda da je New York postao ikona svijeta, ne[?]to kao univerzalni grad kojeg se naj?e[?]?e ru[?]i, i to upravo zato jer je ve?ini ljudi, kao, (barem po mi[?]ljenju holivudskih producenata), prirastao srcu :x , pa onda najteĹže gledaju kako se ne[?]to iz New Yorka ru[?]i, i najemocionalnije reagiraju.
A svemu su krivi scenarist i reĹžiser prvog King Konga iz tamo dvadesetih/tridesetih, sa majmunom na Empire State Buildingu...

BTW, digresija: Kako bi snimili sada suvremenu verziju King Konga? ESB vi[?]e nije u trendu, WTC su iskoristili u remakeu iz sedamdesetih godina pro[?]log stolje?a... Kip slobode?... Taj je uglavnom rezerviran da mu baklja viri iz pijeska/vode/leda jo[?] od Planete majmuna sa starim dobrim Hestonom... naĹžalost izgleda da je New York za King Konga potro[?]en, nema vi[?]e dovoljno atraktivnih zgrada...

Podavljeni (slovenski prijevod "good moaning" iz Allo,allo)
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Post Reply